met komst van Gudde en Smit 23 averij op, omdat selectie niet op orde is, ondanks de miljoenen op de bank Tottenham wil deal met Ajax snel afronden d1 rrmifc mm fl SANCHEZ het vorige seizoen onder Peter Bosz heeft bewezen dat je ook in augustus de titel kunt verspelen. Het zuinige imago van Overmars verdient zeker sinds begin dit jaar enige nuance. Voor de Braziliaan Da vid Neres betaalde Ajax twaalf mil joen euro en voor zijn landgenoot Ri- charlison wilde Overmars recent vijf tien miljoen neerleggen, maar koos de aanvaller tot afgrijzen van de clublei ding op het laatste moment voor het Engelse Watford. Precies daar schuilt óók het pro bleem. Die miljoenen op bank zijn leuk, maar gearriveerde spelers en de grootste internationale talenten halen gemiddeld gezien hun neus op voor de uitstraling van de eredivisie en de bij behorende verdiensten. En voor de be ste spelers van de subtop wil Ajax niet 'boven de marktprijs' betalen of zijn de twijfels over de kwaliteiten te groot. Daarnaast is het transferbeleid niet los te zien van de manier waarop Ajax Overmars is dan wel directeur spelerszaken, maar niet in zijn eentje aansprakelijk voor de koers van de club wordt geleid. Mare Overmars is dan wel directeur spelerszaken, maar niet in zijn eentje verantwoordelijk voor de technische koers van de Amster dammers. Daarvoor heeft Ajax het veelbesproken technisch hart met naast Overmars ook voorzitter Edwin van der Sar, assistent-trainer Dennis Bergkamp en hoofd opleiding Said Ouaali. Tel daar de invloedrijke com missarissen nog eens bij op en het pa let van (afwijkende) meningen is compleet. Bevorderlijk voor de hande lingssnelheid kan dat nooit zijn. En dan is er nog die eeuwige spagaat bij Ajax over de doorstroming van jeugdspelers. Bergkamp is daar de grootste voorvechter van, al stribbelde hij ook niet tegen bij de transfer van Neres en het plan om Richarlison aan te trekken. Maar ontegenzeggelijk speelt het dna van de club in het ach terhoofd ook een rol. Zo van: als het niet lukt met die aankopen staat er toch weer een talent op. Zoals dat in het verleden zo vaak gebeurde. ging ontaardde sindsdien in een politiek steekspel. De bond dacht uit eigen gelederen Gijs de Jong naar voren te schuiven, maar de clubs torpedeerden diens kandi datuur. Toon Gerbrands, huidige directeur van PSV, zei zelf'nee'. Gerbrands nam wel plaats in de selectiecommissie die nu de nieuwe commissarissen voor draagt en - indirect - ook de komst van Gudde voorkookt. Naast de Feyenoord-topman is ook Jan Smit een naam die goed valt bij de be taald voetbalclubs. Smit nam laatst na negentien jaar afscheid bij He racles. Beiden kunnen rekenen op een breed draagvlak. Ze hebben feeling met de specifieke mores van de voetballerij en ze kennen de dossiers op alle actuele thema's, variërend van de kunstgrasdiscus sie tot de voetbalpiramide. Daarin schuilt meteen ook het belangrijk ste kritiekpunt: het zijn geen aan stellingen waar nieuw elan uit spreekt. Al zegt het ook genoeg over het beperkte aanbod van ge schikte, jongere kandidaten. Gudde zal waarschijnlijk één ter mijn van vier jaar dienen. Hij zou dan 67 zijn. Smit is nu al 71 en zal het maximaal voor drie jaar doen, zo is de afspraak. 'Het voetbal' zal straks sowieso goed vertegenwoordigd zijn in de nieuwe bestuurstop. In de rvc ko men ook Han Berger (oud-trainer en directeur bij meerdere clubs en bonden) en Niek-Jan van Reste ren. De oud-voorzitter van VNO- NC W was ook voorzitter van ama teurclub Rijnvogels. Erik Mulder (ex-FC Groningen) blijft aan als commissaris en de nieuwe ploeg telt ook een vrouw (oud-hockey- ster Elsemieke Havenga) die uit de topsport komt. UITSLAGEN dinsdag 15 augustus 2017 de eeuwige spagaat Ajax nam al af scheid van onder andere Davy Klaas- sen en nu lijkt ook Davinson Sanchez te vertrekken. FOTO'S EPA. ANP, PRO SHOTS Een delegatie van de Engelse topclub Tottenham Hotspur is in Nederland om de koop van Aja- cied Davinson Sanchez snel rond te maken. Ook meerdere zaakwaarnemers van de Colom biaanse verdediger zijn in Am sterdam om de transfer te be spoedigen. Ajax wees in het weekeinde een bod van maar liefst veertig miljoen euro af, maar de verwachting is dat de deal alsnog rondkomt als de En gelsen tijdens de onderhandelin gen met een verhoogd bod over de brug komen. Sanchez zelf was door de trans ferperikelen afgelopen weekend zelf niet gemotiveerd om in actie te komen tijdens de verloren competitiewedstrijd tegen Hera cles Almelo. Trainer Marcel Kei zer wilde alleen spelers selecte ren die met hun volle concentra tie bij de wedstrijd waren. Het is duidelijk dat Sanchez na één jaar Ajax zijn zinnen heeft gezet op een nieuwe stap in zijn carrière. Ajax en Mare Overmars hebben een goede zakelijke relatie met Tottenham Hotspur en voorzitter Daniel Levy. Ajax verkocht eer der Jan Vertonghen, Christian Eriksen en Toby Alderweireld aan de Londense club. Spurs gaf deze zomer nog geen geld uit, maar verkocht wel verdediger Kyle Walker voor vijftig miljoen euro aan Manchester City. Eric Gudde TENNIS Cincinnati (VS) Eerste ronde, mannen: Karlovic (Kro) - Vesely (Tsj) 6-3 3-6 7-5, Krueger (VSt) - Paire (Fra) 6-2 6-1, F. López (Spa) - Chung H (ZKo) 7-6 (5) 6-1, Paul (VSt) - Young (VSt) 6-4 7-6 (4), Fognini (Ita) - Medvedev (Rus) 7-6 (5) 6-4, Gasquet (Fra) - Smith (Aus) 6-4 6-4, Isner (VSt/14) - Troicki (Ser) 7-6 (3), 6-4. Cincinnati (VS) Eerste ronde, vrouwen: Bertens (Ned) - Dodin (Fra) 6-3 6-0, Haddad Maia (Bra) - Davis (VSt) 6-3 6-2, Kvitova (Tsj/14) - Kontaveit (Est) 1-6 7-6 (2) 6-3, Giorgi (Ita) - Siniakova (Tsj) 6-2 6-2, Tsurenko (Oek) - Pavlyuchenkova (Rus) 5-7 7-6 (6) 6-0, Gavrilova (Aus) - Mladenovic (Fra/13) 6-0 7-6 (6).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23