i t Veel 'voetbal' in top van KNVB Amsterdammers lopen vroeg in het seizoen 22 Na de dramatische seizoensstart van Ajax staat er direct druk op het duel met Rosenborg BK. Waarom is de selectie, met al die miljoenen op de bank, weer niet op orde? Over de eeuwige spagaat van Ajax. Kort Arbiter PSV op zoek naar doelman PSV heeft besloten de markt op te gaan voor een nieuwe tweede keeper. De club doet dit na het wegvallen van beoogd tweede doel man Luuk Koopmans (foto), die een schou derblessure heeft. Voor de hand liggende kandidaten lijken onder anderen Eloy Room (Vitesse), FC Groningen-keeper Sergio Padt en mogelijk Bram Castro (Heracles). Stengs scheurt kruisband af De vrees die AZ en jongeling Calvin Stengs al hadden, is waarheid geworden. Het sei zoen van de aanvaller zit er door een afge scheurde voorste kruisband op. De 18-jarige speler uit de Alkmaarse jeugdopleiding viel afgelopen zaterdag al vroeg uit in het duel met PSV. Barcelona koopt Paulinho Barcelona neemt Paulinho Bezerra voor 40 miljoen euro over van het Chinese Gu angzhou Evergrande. In de overeenkomst voor vier jaar is opgenomen dat de Brazili aan voor 120 miljoen euro weer mag vertrek ken. Goal van Bergkamp mooiste Het doelpunt van Dennis Bergkamp (foto) voor Arsenal in 2002 tijdens een duel met Newcastle United is door de BBC uitgeroe pen tot mooiste goal ooit in de Premier League. De treffer kreeg 32 procent van de stemmen, net iets meer dan Tony Yeboah met zijn treffer voor Leeds tegen Wimble don. De goal van Bergkamp was vooral zo fabuleus door de aanname waarbij hij de bal om een tegenstander heen caramboleerde. Flitsen Benefiet Zwolle Ajacied Mitchell Dijks (foto) kreeg tij dens de voorbereiding niet eens een rugnummer. Zaterdag tegen Heracles stond de linksback, voor wie tóch weer toekomst bleek in Amsterdam, plots in het basiselftal. Een paar sei zoenen terug werd Dijks al eens de deur gewezen, maar toen óók weer te ruggekocht van Willem II. Met een beetje goede wil, kun je in het wispelturige carrièreverloop van Dijks de symboliek zien van Ajax' spe- lersbeleid. Ook nu gaat het dit prille seizoen vooral over de samenstelling van de selectie. Het voetbaljaar is drie officiële wedstrijden onderweg, maar Ajax won nog niet. De twee gelijke spelen tegen OGC Nice betekenden uitschakeling in de voorronde van de Champions League. En daar kwam de beroerde competitiestart (2-1 verlies tegen Heracles) nog eens bovenop. Slechter kon de nieuwe trainer Mar cel Keizer amper beginnen. Op zijn tactische ingrepen kwam al kritiek, maar de grootste verwijten gaan richting het kantoor waar directeur spelersza ken Mare Overmars (in zet) zit. Nick Viergever constateerde afgelopen weekeinde dat Ajax 'ge noeg centen heeft om iets leuks mee te doen'. Zeker als Davinson Sanchez volgens ver wachting voor een astronomisch be drag wordt verkocht. Precies wat Vier gever aanstipt, is het overheersende gevoel bij de achterban. Dat Ajax een Dagobert Duck-ach- tige bankrekening (dik boven de hon derd miljoen) heeft, is genoegzaam bekend. Juist daarom is de vraag zo re levant waarom de trainer van Ajax, meer dan bij andere clubs, pas kan beschik- W Dat Ajax een Dagobert Duck-achtige bankrekening heeft, is genoegzaam bekend A* ken over een volwaardige selectie als het seizoen al een paar weken is be gonnen. Nu, net als vorig jaar toen Ha- kim Ziyech in lichte paniek op de val reep werd gekocht, met flinke averij. Het is in de eerste plaats niet los te zien van Overmars zelf. Tijdens zijn actieve voetbalcarrière al een selfmade ondernemer, altijd behoedzaam in zijn uitgaven. Iemand die calculeert, wikt en weegt. Letterlijk tot aan de laatste dag van de transferwindow die tot 1 september open is. Zelfs terwijl „Mijn reactie houd ik nu kort", zegt Gudde, omdat zijn voorge nomen aanstelling als directeur betaald voetbal officieel moet worden goedgekeurd door de raad van commissarissen. „Ik vind het eervol dat ik ben ge vraagd. Het is een flinke klus die er ligt. Verder laat ik de invulling aan de nieuwe rvc. Die wordt op 4 september eerst zelfbenoemd en dan komt pas de rest. Mijn werk zal de komende periode nog volledig in het teken van Feyen oord staan." Gudde blijft maximaal tot 30 november aan de slag in de Kuip. Daarna wil hij eerst een tijdje op vakantie om af te kicken van tien jaar Feyenoord, zei hij eerder. „En dat blijft staan. Een break moet er zeker tussen zitten. Ik zie mezelf niet in het weekeinde de deur dichttrekken na tien jaar, om dan op maandag meteen te beginnen bij een ander." Politiek steekspel Gudde gaat bij de KNVB Jean- Paul Decossaux opvolgen, de hui dige interim-directeur. Maar ei genlijk wordt hij de lang ver wachte opvolger van Bert van Oostveen. Die stapte september vorig jaar al op, maar zijn opvol- Quotevandedag 'We zullen hem met open armen weer ontvangen' dinsdag 15 augustus 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL OGC Nice reist zonder Wesley Sneijder naar Italië voor de wedstrijd tegen Napoli in de play-offs voor de Champions League. De international is conditioneel niet in orde. FC Twente heeft de transfervrije midden velder Michael Liendl voor twee jaar vastge legd. De 31-jarige Oostenrijker is afkomstig van 1860 München. u Scheidsrechter Björn Kuipers (44) heeft van avond de lei ding bij de wedstrijd tus sen Hoffen- heim en Liver pool in de play offs van de Champions League. San- der van Roekei en Erwin Zein- stra assisteren de arbiter. l Usain Bolt (foto) speelt op 2 september in Manchester vermoedelijk mee in een be nefietwedstrijd tussen Man- United en Bar celona. United is de favoriete club van de Ja- maicaan. Bart Schenke- veld verhuist naar Australië. De 25-jarige verdediger van PEC Zwolle gaat spelen bij Melbourne City FC, de voorma lige club van trainer John van 't Schip. O Q. (O Ajax zit weer in Daniël Dwarswaard Amsterdam De KNVB krijgt twee zeer er varen clubbestuurders als nieuwe hoogste bazen. Jan Smit, recent na 19 jaar gestopt bij Heracles, gaat de raad van commissarissen voorzitten. Eric Gudde wordt na tien jaar Feyenoord algemeen directeur in Zeist. Maarten Wijffels Rotterdam —Steven Davis, aanvoerder van Southampton, steunt de Nederlander Virgil van Dijk, die weg wil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22