oi.AM)NA SHIPPING LINE Standpunten euthanasie en embryo's blijven hete hangijzers Tolhoek in de Vuelta Een volgend kabinet zal geen voorstel len doen om de regels rond hulp bij zelfdoding te verruimen. Dat blijkt uit voorlopige afspraken tussen de partijen. Antwan Tolhoek voelt zich de koning te rijk »zeelandi2 Euthanasie is één van de hete hang ijzers in de formatieonderhande lingen voor 'Rutte III'. De voorlo pige afspraken zijn ingezien door deze krant. Vooral D66 en Chris tenunie staan lijnrecht tegenover elkaar op het onderwerp. Ouderen die niet ziek zijn, maar hun leven voltooid vinden, krijgen voorlopig niet de mogelijkheid tot hulp bij zelfdoding. D66 wilde juist ruimere mogelijkheden in zulke gevallen. Extra onderzoek De vier partijen laten echter hoog uit extra onderzoek doen door de volgende minister van Volksge zondheid. Dit moet duidelijk ma ken 'of en zo ja in welke situaties' de huidige euthanasiewet 'onvol doende' is. Daarna wordt 'een brede discussie' gefaciliteerd door het ka binet 'over de reikwijdte van de huidige euthanasiewetgeving'. Het nieuwe kabinet gaat een ini- tiatiefwet van D66 voor verruiming van euthanasieregels hierover niet tegenhouden, maar zal dit afwach ten. Er lijkt overigens ook geen meerderheid voor dat plan te zijn in de Tweede Kamer. Het besluit over euthanasie lijkt deel te zijn van een compromis op medisch-ethisch terrein. D66 en Christenunie staan in de formatie namelijk ook tegen over elkaar als het gaat om onder zoek met embryo's. Embryowet Op dat vlak zal een volgend kabi net wel meer initiatief nemen. De formerende partijen zijn wél voor meer onderzoek naar embryo's. Zo wordt de huidige zogenoemde Embryowet opgerekt. De moge- Partijen zijn ervan overtuigd dat ze tot een oplossing zullen komen lijkheden voor geslachtskeuze 'worden verruimd' om de risico's op zeer ernstige erfelijke ziektes te verkleinen. Ook zetten de for merende partijen in op meer on derzoek naar stamcellen om erfe lijke ziektes te voorkomen. Het volgend kabinet wil zelfs 'extra middelen beschikbaar' stellen om een 'leidende rol' te spelen op dit terrein 'in het internationale we tenschappelijke veld'. Uit de conceptafspraken die er liggen, blijkt dat de formerende partijen heel voorzichtig te werk willen blijven gaan als er nieuwe wetenschappelijke ontwikkelin gen komen. „Partijen zijn ervan overtuigd dat ze in respectvolle omgang tot een oplossing kunnen komen", staat er te lezen. Ze schreven een soort blauwdruk voor hun kabinet op medisch- ethisch terrein. Er wordt dan ge keken naar medische en weten schappelijke noodzaak, ethiek en maatschappelijk draagvlak. Nieuwsmedia Vlot Onder enorme belangstelling van het publiek is een armada van sleepboten er gisteravond in geslaagd bij Bath een vastgelopen containerschip vlot te trekken. De stranding van de Jupiter trok zo veel publiek dat wegen rond Bath werden afgesloten.ZEELAND 10 Rutte III stapje dichterbij Tobias den Hartog Jan Hoedeman Den Haag -Citaat uit afspraken P7 Zware buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1