Crowdfundingsactie Kijkshop voor nieuwe formule nu op half miljoen euro 16 Kort 'Onderzoek stalbranden' Varkenshouders willen een onafhankelijk onderzoek naar de recente stalbranden. Gis terochtend kwamen honderden varkens om het leven in het Twentse Agelo (foto) nadat een schuur in brand was gevlogen. Vorige maand kostte een brand in Erichem ruim 20.000 varkens het leven. Het grote aantal branden in de stallen baart de Producenten Organisatie Varkenshouderij (POV) zorgen. „Eén keer is een incident, twee keer is toe val, maar daarna spreek je van een patroon", aldus voorzitter Ingrid Jansen. Fagron Unibail Clarks: sorry voor seksisme Schoenenfabrikant Clarks is in Groot-Brit- tannië onder vuur komen te liggen om sek sisme. Een schoentje voor schoolgaande meisjes heette 'Dolly Babe' (foto), terwijl de mannelijke tegenhanger de naam 'Leader' droeg. Het concern kreeg een storm van kri tiek over zich heen. Zelfs de Schotse premier Nicola Sturgeon sprak in een tweet haar ver bazing uit. Clarks heeft de meisjesschoen uit de schappen gehaald en excuus aangebo den. Verlies NS na boete ACM Nederlandse Spoorwegen hebben in de eer ste helft van dit jaar rode cijfers geschreven vanwege een boete van ruim 40 miljoen euro voor fraude bij de aanbesteding van het Limburgs openbaar vervoer. Uit de halfjaar cijfers bleek verder dat er minder treinen op tijd reden en dat de klanttevredenheid iets is toegenomen. Verder voorziet de NS een verdere reizigersgroei door de groeiende economie en dalende werkloosheid. In de eerste jaarhelft was de kans op een zitplaats tijdens de spitsuren met 95,2 procent iets kleiner dan vorig jaar. Flitsen Kijkshop hoopt aan het eind van augustus een miljoen euro te heb ben. De inzameling begon op 1 au gustus. Woordvoerder Ben Steen stra is tevreden met het resultaat. 132 partijen investeerden tot nu toe in TONE, een nieuwe webshop waarop Kijkshop producten aan biedt. Gebruikers kunnen op TONE recensies lezen over die producten. De gebruiker kan vervolgens beeldbellen, chatten of telefoneren met de recensent om direct advies te vragen. Elk advies dat tot een transactie leidt, wordt beloond met een commissie. Opvallend is dat van de 132 inves teerders slechts tien bedrijven zijn. De groep investeerders zou bestaan uit een mix van Kijkshopmedewer kers en individuen of bedrijven die tot het netwerk van de site behoren. Het gemiddelde geïnvesteerde be drag ligt rond de 4.400 euro, veel meer dan wat projecten normaal gesproken opbrengen. De actie moet de keten nieuw le ven inblazen. Kijkshop moest het afgelopen jaar twintig van de 87 winkels sluiten. Het bedrijf lijdt al jaren verlies. „Als we niet verande ren, dan gaan we dood", aldus de Zweedse topman Björn Serving. Retaildeskundige Paul Moers ge looft niet dat 'winkel van giste ren' Kijkshop het met deze nieuwe koers redt, ondanks de opbrengst van de crowdfunding. „Goed, ie dereen heeft het recht om zijn geld kwijt te raken. Kijkshop was ooit een totale vernieuwing, maar om nu nog met zo'n platform te komen is gewoon rijkelijk laat." A —Cathay Pacific L "^Pü®ï VARKENSHOUDERIJ O Het aandeel van het farmabedrijf vervolgde zijn weg naar boven na goede resul taten. Het biotechbe- drijf profiteerde van het enthousi asme over de werking van een geneesmiddel. SCHOENEN OPENBAAR VERVOER Detailhandel boert goed In de maand juni is de omzet van winkels in de non-foodsec- tor gegroeid met ruim 3 procent. De op brengst van winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren was zelfs ruim 9 procent hoger dan vorig jaar. Ook groeide de omzet van winkels in persoonlijke verzorging, kle ding en schoenen en lederwaren. 'Trump haalt economische doelen niet' Van de belofte van de Amerikaanse presi dent Donald Trump om de economie aan te jagen, blijkt vooralsnog weinig terecht te komen. Kredietbeoordelaar Standard Poor's (S&P) schrijft in een rapport dat de doelstellingen van Trump te ambitieus zijn. Angry Birds mogelijk naar de beurs Rovio Entertainment, de maker van het computer spelletje Angry Birds, denkt na over een beursgang. Dit zou al volgende maand kun nen gebeuren. Unibail-Rodamco gaat voor maxi maal 750 miljoen euro aan eigen aandelen inko pen. In de AEX was supermarktcon cern Ahold Del- haize de enige daler. o Kijkshop heeft via crowdfunding ruim een half miljoen euro opge haald voor het opzetten van het nieuwe internetplatform TONE. TONE moet de noodlijdende winkelketen Kijkshop uit het dal halen. Navin Bhagwat Zaltbommel Schiphol iHllll dinsdag 15 augustus 2017 over FOTO'S ANP BEWERKING RONALD VISSER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16