Leerkracht ontslagen vanwege ontuchtzaak Hier loop je warm voor! Meer dan tienduizend e-bikes naar de rijbaan hollands nieuwe. 13 UTRECHT De elektrische fietsen met trapondersteuning tot 45 kilo meter per uur worden verbannen naar de rijbaan. Nederland telde op 1 juli 2017 meer dan 10.000 van deze snelle e-bikes, zo blijkt uit cijfers van de RDW en het CBS. Sinds begin dit jaar is een brom fietskenteken voor deze zoge noemde speed-pedelecs ingesteld. Bestuurders hiervan moeten daarom net als bromfietsers de rij baan op, tenzij anders staat aange geven. Ook zijn een helm en ach teruitkijkspiegel verplicht. In de provincie Utrecht zijn naar verhouding de meeste bezitters van snelle elektrische fietsen, na melijk 76 per 100.000 inwoners. Overijssel en Zeeland volgen met respectievelijk 75 en 71 van deze elektrische fietsen per 100.000 in woners. Ruim 68 procent van de particuliere bezitters is tussen de 45 en 65 jaar. Mensen van 35 jaar of jonger bezitten 7 procent van de speed-pedelecs. De straten in Los Angeles worden grijs geverfd om de hitte in de stad tegen te gaan. foto la street service Helpt een lik verf tegen de hoge temperatuur in de stad? Los Angeles, waar het een groot deel van het jaar snikheet is, gaat het proberen. Los Angeles brengt op de bestra ting een laag grijze verf aan die een groot deel van het zonlicht te rugkaatst. Daardoor neemt de weg minder warmte op dan met het zwarte asfalt, blijft de warmte minder hangen en wordt het leven voor de bewoners wat dragelijker. De Amerikaanse stad, waar 4 miljoen mensen wonen, is een van de eerste steden die de hitte probeert te bestrijden met verf. Los Angeles heeft de methode al getest op parkeerplaatsen, zegt Greg Spotts van de afdeling weg- beheer van de gemeente tegen het persbureau AFP. „We willen an dere steden overhalen om ook ma nieren te bedenken om de opwar ming door straten en gebouwen tegen te gaan." Het stadsbestuur gaat ook bij houden hoe de bewoners reageren op het geschilderde wegdek en hoe snel het duurt voor de verf vuil wordt. Bezwaren Stedenbouwkundige George Ban- Weiss van de Universiteit van Southern California verwacht dat er wel een aantal bezwaren aan de verf kleven. „Onderzoek moet uit wijzen of de milieuvoordelen van het koeler maken van de stad op wegen tegen de nadelen van het gebruik van al die liters verf." Vol gens de wetenschapper zijn er eenvoudigere manieren om de temperatuur in de stad omlaag te brengen, zoals het planten van bo men langs de straten. Maar Alan Barreca, een hoogle raar milieukunde aan de Universi teit van Californië, zegt dat de ver koelende bestrating een belang rijke aanvulling is op de aircondi tioning. „Niet iedereen kan air conditioning betalen dus de ar men en daklozen hebben het meest te lijden van de hitte. Van de verkoelende bestrating profi teert iedereen. Bovendien hoeft de airco minder hard te draaien als de temperatuur minder hoog op loopt. Dat scheelt weer een dosis C02-uitstoot." Dat heeft de school alle ouders gisteren per brief laten weten. SleeuwijkerR.S. (59) werd vrijdag veroordeeld tot 240 uur werkstraf, omdat hij bijna tien jaar geleden een relatie had met een examen- leerlinge (16) op een vorige school in Andel. Zij deed vorig jaar aan gifte. Na haar eindexamen hield die relatie nog anderhalf jaar stand. De docent was sinds vorig jaar aan de slag op de Dordtse vmbo- school. Vlak voor de zomervakan tie had hij gehoord dat hij een vaste aanstelling zou krijgen, maar de school was toen nog niet op de hoogte van de ontuchtzaak. Bij zijn start in Dordrecht heeft hij zijn verleden verzwegen. Pas op de dag na de behandeling van zijn strafzaak in de rechtbank van Breda (eind juli) lichtte hij zijn leidinggevende in. Nadat het nieuws over zijn veroordeling vrijdag via de media bekend werd, eisten meerdere ouders dat hij van school zou worden gestuurd. Zij zeiden hem niet te vertrouwen. Eén van hen reageert opgelucht op het nieuws. „We zijn zeer te vreden met dit besluit. Nu kun nen we gaan genieten van de laat ste week van de vakantie", zegt moeder Sandra Schreuder Blom. De Sleeuwijker zou in het nieuwe schooljaar docent van haar doch ter worden. Ook andere ouders zijn blij met de beslissing. „Ik ben opgelucht dat hij weg is en ook zeker voor de kinderen die anders vanaf vol gende week les van hem les had den gehad", vertelt vader Patrick. Eerder ontslag Komende maandag begint het nieuwe schooljaar. Voor de lessen die hij zou verzorgen, wordt ver vanging geregeld, meldt de school. De Sleeuwijker zelf wilde giste ren nauwelijks reageren op het be sluit van de school, al liet hij eer der op de dag nog doorschemeren graag door te gaan als leerkracht. Eerder vertrok hij bij twee andere scholen om dezelfde reden. Woordvoerster Willy Vogels van het Wellantcollege: „Wij be treuren wat is gebeurd ten zeerste en hopen de ouders met dit be sluit te hebben gerustgesteld." hollandsnieuwe.nl/pzc Samsung Galaxy A5 2017 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: dinsdag 15 augustus 2017 Los Angeles verft zijn wegen grijs om hitte tegen te gaan Gerben van 't Hof Rotterdam/Los Angeles Een voor ontucht met een leer linge veroordeelde docent is niet meer welkom op het Wel- lantcollege in Dordrecht. Hij wordt zo snel mogelijk ontsla gen. De school heeft hem bo vendien met onmiddellijke in gang de toegang ontzegd. Albert Sok Dordrecht Let op! Geld lenen kost geld nJv Totale toestelkosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duur overeenkomst Debetrentevoet JKP 288 0 288 12 24 mnd 0% vast Deze tabel bevat een voorbeeld van een toestellening en de prijs die je hiervoor per maand betaalt. De toestellening is een aflopend goederenkrediet aangeboden door Vodafone Financial Services B.V. Vraag onze klantenservice naar de kredietvoorwaarden en het standaardinformatieblad. Vodafone Libertel B.V. treedt op als verbonden bemiddelaar voor Vodafone Financial Services en bemiddelt uitsluitend voor Vodafone Financial Services. Vodafone Financial Services en Vodafone Libertel geven geen advies over de toestellening. Je dient zelf te bepalen of de toestellening aansluit bij jouw persoonlijke omstandigheden. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Deze actie is geldig tot en met 31 augustus 2017. Supersnel 4G internet Extra grote bundels Gebruik nu in de hele EU 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 2- extra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13