en ging voor preventieve botox en vollere lippen. In vijf behandelingen kwam zij tot haar huidige omvang en daarmee is ze tevreden. Net zoals ze haar opval lende blauwe coupe en haar licht ge kleurde ogen tot haar ideaalbeeld rekent. „Ik ben al jaren geïnteresseerd in verzor ging en uiterlijk en zit in allerlei interna tionale beautygroepen op Facebook. Een met 30.000 vrienden, een andere met 100.000. Onderling wisselen we foto's, ervaringen en meningen uit." „2017 is zo beautygericht", vindt April. „Meiden veranderen alles: haar- en oog kleur, borsten, billen, lippen; bijna nie mand is meer echt. Wat ik jammer vind: vaak zie je dat ze hetzelfde soort uiterlijk nastreven. Kylie Jenner, Angelina Jolie, een paar Amerikaanse modellen. Ze willen allemaal op een paar personen lijken. Ik vind: je bent uniek en je moet jezelf blijven." Op de vraag of er meer in het leven is dan de buitenkant antwoordt zij: „Absoluut. Ik heb een dochtertje en krijg een zoontje. Zij zijn ontzettend belangrijk voor mij." Op diezelfde vraag, en op de vraag of ze haar talent niet had willen in zetten in de strijd tegen ernstige ziektes antwoordt arts Kayo Hirano: „Het is inderdaad een luxe hobby, maar je hebt er wel kennis, talent en gevoel voor beauty voor nodig om het goed te doen. Het is ook commercieel: onze cij fers wijzen uit dat het geslaagd is, net als de klanten die terugkomen. Ik maak mensen met een paar prikjes gelukkiger en tevredener met zichzelf. En dat vanaf 69 euro, waar hebben we het over? Bovendien kan ik mensen afhelpen van nachtelijk getandenknars en migraine. Ik heb klanten hier huilend aan tafel gehad omdat ze weer een normaal leven konden leiden zonder hoofdpijn. Door botox kunnen ze nu weer genieten. Dus ik draag wel bij aan het welzijn van mensen." <1 E, I l-A C Vj 'Zorgelijke verschuiving' wg magazine 25 Opfrisbeurt Strategisch prikken, dat is de edele kunst van botox toedienen. Gebruikt u botox, maar jokt u daarover? Komt u ruiterlijk uit voor uw face lift? Of moet u niets hebben van al dat ijdele geprik en gesnij in een gezond lijf? Schrijf ons! Vóór woensdag 16 au gustus, maximaal 200 woorden, naar magazine@ persgroep.nl. Vooren na Prikken, vullen en snijden, welke effecten mag je verwachten? Nederland telt naast Faceland nog twee grote ketens: de Velthuis-kliniek (negen vestigingen) en Bergman Clinics (21 filialen). In totaal zijn er nu zeker vijftig klinieken waar cosmetische ingrepen worden gedaan. Het exacte aantal en cijfers over behandelingen zijn niet voorhanden, zegt Feli cia Smits van de Ne derlandse Vereniging voor Esthetische Plas tische Chirurgie. „In Nederland wordt niets centraal geregistreerd. Wel weten we dat er een toename is van het aantal klinieken en het aantal patiënten. Daarbij zien we een verschuiving van 40-plussers naar 25-plussers en zelfs 18-jarigen bij botox en fillers. Dat vinden we best zorgelijk: mensen komen niet meer omdat er iets mis is, maar omdat ze op sociale media een voorbeeld zien op wie ze willen lijken. Faceland houden we voor dat esthetische chirurgische ingrepen alleen voorbehouden moeten zijn aan medi sche specialisten met esthetische chirurgie in hun basisopleiding. Dit betreft een 'snij dende' opleiding van zes jaar. Daarom zijn we met Faceland in gesprek over beter toezicht."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 89