'BIJNA AL MIJN VRIENDINNEN HEBBEN VAN ALLES GEDAAN' makkelijk beïnvloedbaar. Ze moeten zich eerst ontwikkelen, stabieler worden. Want het blijven hoe dan ook medische ingrepen in je gezicht. En dat moet je niet onderschatten. Er kan veel verkeerd gaan: sommige producten zijn niet veilig en in bepaalde gebieden moet je echt niet laten prikken. Dan loop je het risico blind te worden. Dat is een nachtmerrie." Op de vraag hoe vaak het bij haar fout gaat, antwoordt ze: „Dat is zo moeilijk. Omdat soms de verwachtingen niet aan sluiten bij de behandeling. Dan wil iemand t milliliter hyaluronzuurfiller, maar hoopt hij op 3 milliliter resultaat; dat is onrealistisch. Een andere keer zie je dat de filler niet aanslaat en is de klacht terecht." Wat betreft ethische normen en waarden is sprake van een enorm grijs gebied, vindt ze. „Daar kan ik uren over discus siëren. Ik heb iemand van wie het gezicht eenderde lip is; één grote duckface. Tegen haar zeg ik: weet je wel zeker dat je nog meer wilt? Iedereen ziet dat het nep is, het is niet mooi. Als zij daar dan toch met haar volle verstand voor kiest, wie ben ik dan om te weigeren? Dus uiteindelijk maak ik ze, bij hoge uitzondering, nog voller - onder voorwaarde dat ze niet zegt dat ik dat heb gedaan. Zo mag mijn tech niek niet bekendstaan. Tegen instabiele mensen en te jonge meiden zeg ik uiter aard gewoon nee." Tot de vaste clientèle van Hirano behoort Karin (50), raadslid. In eerste instantie vindt ze het geen probleem om met haar echte naam te worden opge voerd ('Kan mij het ook schelen, iedereen mag het weten'), maar bij nader inzien wil ze dat toch niet. Achttien jaar geleden liet Karin haar bovenoogleden corrigeren en sinds vier jaar bezoekt zij Faceland voor reguliere opfrisbeurten door middel van botox. Ze komt hier niet om 'zichzelf strak te laten trekken', maar voor een meer open blik, om de tekenen van ver oudering een beetje tegen te gaan. In de witte behandelstoel, modelletje tandarts, kijkt zij per spiegel mee hoe Hirano strategisch prikt. Onderwijl komt de thuissituatie ter sprake, daarna gaat het over haar sportieve prestaties. Hirano: „Vanmiddag niet gaan squashen. Dan zweet je de botox uit, zonde van je geld." Karin: „Ik kom alleen bij Kayo. Met haar heb ik net zo'n band als met mijn kapper; die weet ook wat ik wil. En dat is er wat uitgeruster uitzien. Ik moet vaak met mijn kop voor de camera en heb geen zin in een hele dag schminken en toestan den. Voorheen ging ik regelmatig naar de schoonheidsspecialist, dat geld leg ik nu voor botox opzij. Ook bespaar ik op broodjes bij de benzinepomp. Die paar euro per keer voel je niet en hier heb ik zoveel plezier van. Bovendien geeft het veel meer resultaat dan dure crèmes." Ideaalbeeld De 26-jarige April - 'bijna al mijn vrien dinnen hebben van alles gedaan' - trok vijfjaar geleden de stoute schoenen aan -April (26) 241 zaterdag 12 augustus 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 88