'ALLE MANNEN MET EIGEN BEDRIJVEN SLEUTELEN AAN ZICHZELF' jaar. Door een slechte periode was het naar zijn zeggen 'in één keer foute boel, bam verlept'. Zij - jurist (33) - was aan vankelijk bang voor prikken. Maar nu vormt het botoxbezoek hun vaste uitje. Hij: „Ik wilde een slechte ervaring in mijn leven niet op mijn gezicht getekend hebben. Door een aanval van clowns eczeem was de huid rond mijn ogen finaal uitgedroogd. Ik had plotseling extreme rimpels rond mijn ogen, een soort gelooid oppervlak. Het voelde aan als olifantenvel, ik leek wel tien jaar ouder. Ik dacht direct: hier moet ik iets aan doen, ik heb niet veel te verliezen. Toch heb ik de risico's vooraf uitgebreid geresearched, een ingreep leek me best eng. Een ding wist ik zeker: ik wil niks permanents." Tot de herstelwerkzaamheden behoor den onder meer een traangootbehande- ling (349 euro) en spierverslapper botox in voorhoofd en rond kraaienpoten (samen ongeveer 170 euro). Zijn vriendin koos er na zijn positieve recensie voor haar fronsrimpel te tackelen: zo storend, zo'n witte lijn op vakantiefoto's. Zij: „Het ergerde me steeds meer. Op een gegeven moment vond ik: waarom niks doen ter wijl er een oplossing bestaat? Ik wilde absoluut geen plastic fantastic, zoals een vriendin van mij. Ik wil mezelf onder houden en begrijp dat ik er straks op mijn 40ste niet uitzie als 20. Maar daarom hoef ik een gezicht met groeven nog niet leuk te vinden." Hij: „IJdelheid speelt een rol, boven dien is mijn hoofd ook op mijn werk mijn visitekaartje. Ik weet zeker dat alle mannen met eigen bedrijven aan zichzelf sleutelen. Wel houd ik voor ogen: ik wil een mooiere versie van mezelf zijn, niet iemand anders." Beiden betogen dat ze open zijn over hun pitstops bij de kliniek en dat daarop absoluut geen taboe rust. Maar als puntje bij paaltje komt, vragen zij - net als veel andere Faceland-gangers - om niet met naam en toenaam genoemd te worden. Hij: „Mijn familie en een paar vrienden zijn op de hoogte. Maar in het algemeen werkt het in mijn nadeel als iedereen weet dat ik mijn frisse look niet van mezelf heb. Het is een schijngezondheid. Een soort van nep, terwijl naturel uiter aard beter is." Zij: „Iedereen heeft schoonheidsgeheimen. Als er ergens over wordt gelogen, dan is het wel het uiterlijk. Over wel of geen beugel hebben gehad en de doorgebrachte uren in de sportschool. Of van die graatmagere mensen die zeggen dat ze elke dag patat bij Bram Ladage eten. Yeah, right." Borstvergrotingen Bij Faceland kennen ze de smoezen. 'Even een broodje botox halen', zegt de aan de Erasmus Universiteit geschoolde arts Kayo Hirano (32) over klanten die hun collega's vertellen dat ze die dag bui ten de deur lunchen. Zij is een van de 23 vooral jonge artsen, die in de negen vestigingen van de vier jaar oude keten prikken, vullen en snijden. Ook op het menu: schaamlip- en ooglidcorrecties, borstvergrotingen en misschien binnen kort liposuctie. Een tiende filiaal gaat binnen afzienbare tijd open. Hirano's oudste klant - het woord patiënt wordt bewust vermeden - is 88. De jongste: 18. Jongeren vragen vooral om wat weinig vleiend omschreven wordt als duckface. De volle pruillip die Kylie Jen- ner, telg uit de Kardashian-clan, etaleert op social media. Hirano, die ook zichzelf botoxt: „We krijgen nog jongere meiden dan 18. Maar ook al komt hun moeder mee, dan nog zeg ik nee. Tieners zijn vaak onzeker, wg magazine 23 - Klant Nog mooier Ook mede werkers zelf kiezen weieens vooreen kleine ingreep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 87