Never cry over spilled milkdaar geloof ik in' Vy Alles wat te maken heeft met een schijn werkelijkheid, oplichterij, bedriegen, heeft een soort sympathie van mij. Het is moeilijk te benoemen wat dat is. Glaasje wijn?" Kaatje, een wollige bastaard, begint te blaffen. Emma komt binnen, met 'iets lekkers voor de lunch'. Hij: „Maar ik had al iets lekkers gekocht, lieverd." Zij: „Ik wou een gevuld tomaatje maken." Hij: „Aahh, tomates crevettes, dat is hier aan de kust een bekend gerecht." „Alles wordt minder naarmate je ouder wordt. Als ik op dit tijdstip van de dag op internet ga bridgen, ben ik tien keer beter dan wanneer ik dat om 11 uur vanavond doe. Ik herinner me nog het WK in 2011 in Veldhoven. Ik deed daar mee aan een zijtoernooi, ik was 69. De eerste wedstrijd was tegen het Australisch seniorenteam. Dat wonnen we. Volgende wedstrijd tegen de Canadese senioren. Wonnen we weer. Vier dagen later, de laatste wedstrijd, was tegen een Japans damesteam. Die dames zaten daar alleen omdat hun echtgenoten het echte toer nooi zaten te spelen. Ze konden er niks van. Toch verloren we. Ik was zó moe. Dat had ik niet toen in 35 was. Ik kon dagen achter elkaar spelen en mijn niveau daalde niet veel. Het is niet mijn geheugen dat mij in de steek laat, het is de vermoeidheid die toeslaat." „Ja, ik heb het haar geleerd, en ze doet het niet slecht. Maar ze speelt niet met goede spelers. Zij wil niet met mij spelen. Ik zeg haar: 'Je wordt alleen maar slechter. Als je Paspoort Joseph Jules Thomas Prinsen nou met mij gaat spelen, kunnen we naar toernooitjes. In Juan-les-Pins, Madeira of Deauville.' We zouden dat als partners wel kunnen. Ik zie fouten lang van tevo ren aankomen en calculeer ze in. Dat vind ik niet erg. Wél als ik met een goede partner bridge, dan wil ik nog weieens kwaad worden. Niet bij mijn vrouw, dan zeg ik: 'Never mind, partner'. Maar dat zint haar dan weer niet." „Zeuren is toch altijd vervelend. Van niemand kan ik dat hebben. Mijn moeder zong nog weieens: 'Ik hiet Arjaneke, lee niet te zaniken'- mijn moeder komt uit Til burg. Kennelijk zeurde ik als kind. Maar het is zonde van de tijd. Never cry over spilled milk, daar geloof ik in." Richting de keuken: „Wat een goed idee schat, die tomatendinges." „Dat is natuurlijk niet helemaal waar. Maar voor veel mensen is er niks zo vervelend als oude mensen die wijze raad gaan zitten geven. Ik doe dat bij mijn kinderen ook niet. Bij leerlingen heb ik vaak gedacht: ik kan dat nou wel zeggen, maar je gelooft me toch niet. „Je hebt vast een oude oom... In Bra bant had ik heel veel oude ooms, die zei den dingen als: 'Jongen, je hebt duizend vrouwen, maar maar één moeder. Denk daar altijd aan'. Wat moet ik met die tegeltjeswijsheid? Zo wil ik niet worden. De enige wijze raad die ik jou geef, is dat je straks via Aalter, Maldegem en Terneu- zen naar Goeree kunt rijden. Lijkt mij de beste route." 41 Carrièreplanning 'Erik Engerd had ik nog jaren kunnen uitventen, maar ik heb hem buiten de studio nooit gespeeld.' U leert toneelteksten, speelt bridge, kent gedichten die u uit het hoofd voordraagt. Daar is een goed geheu gen voor nodig. Bent u bang dat dat slechter wordt? Bridget Emma ook? Geboren Vught, 9 juni 1942 als burgemeesterszoon. Opleiding Gymnasium A. Toneel school Amsterdam. Loopbaan Begint bij Wim Sonne- veld in een musical. Gaat naar Toneelgroep Amsterdam en daarna naar Globe en het Amstel Toneel. Speelt als freelancer in diverse vrije producties. Doceert aan de Theaterschool. Is voor het eerst op tv in 1969 in het satirische programma Hadimassa. Daarna volgen onder meer de kinderprogram ma's Stratemakeropzee- show (1972-1974), J.J. de Bom (1979-1981) en Het Klokhuis. Is medebedenker en tot 2015 presentator van de blufquiz Met het mes op tafel. Schrijft twee boeken (De scharrelaar en Een goede speler is niet eer lijk) en maakt columns voor het Haarlems Dag blad. Schrijft over bridge en wielrennen en is de stem aan het begin en het eind van radio programma Kunststof. m Privé Getrouwd, twee kinde ren, twee kleinkinderen. Sinds vorige maand zit u in het panel van Oldskool, de vragenrubriek in dit magazine. Uw motto is: 'Het is geen weer om te zeuren'. Toen u voor het Oldskoolpanel werd gevraagd, haalde u Nescio aan: 'Het leven heeft mij, goddank, bijna niets geleerd'. magazine 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77