'Ik schrijf ook graag. Dat kan ik ook wel aardig' „Het is speeldrift. Zoals mensen per se onder de douche willen zingen, zo wil ik spelen. En het is meer. Dat je in een acteurscafé komt en dat je iedereen nog kent. Ik heb twee jaar geleden nog hon derd voorstellingen met Bram van der Vlugt gedaan, Oude Meesters. Dan sta je zeifin de grote zaal en een ander in de kleine zaal, of andersom, Paul de Leeuw of zo, weet je wel. Je blijft in dat milieu. Ik speelde laatst een rolletje in een serie voor tv, dan kom je toch weer Cas Enklaar tegen, en een actrice die ik les heb gegeven. Je hebt dan het gevoel dat je ergens bij hoort, dat is mijn wereld. „En wat betreft die speeldrift: als je die niet voelt, waarom zou je dan acteur worden? Ik ben het met je eens dat daar ook voor een deel bewijsdrift in zit, maar ieder wil zich toch op zijn eigen manier laten gelden? Daar is niets op tegen. Mijn vrouw laat zich gelden omdat ze een goede gastvrouw is, mijn oudste dochter kan goed organiseren. So what1 Ik schrijf ook graag. Dat kan ik ook wel aardig. Wil je nog eenpistoleeT' „Ja, natuurlijk. Vrij veel. Iemand zei eens: 'Als er in je leven twee rollen zijn geweest waarvan vriend én vijand zeggen dat het prachtige rollen waren, dan heb je een mooie carrière gehad.' Dat is waar; een goede rol neerzetten is moeilijk hoor. Het zijn er bij mij drie of vier. Niet dat ik over de andere ontevreden was - het waren er in het theater een stuk of tachtig - maar er waren lelijke bij, dat is onvermijdelijk." Streng 'Als ik met een goede partner bridge, wil ik nog weieens kwaad worden als die fouten maakt.' Wat maakt spelen zo belangrijk? Zijn er dingen die u niet zo aardig, of misschien zelfs slecht kunt? magazine 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75