W 1 Column VERSCHOTEN BIKINI'S, LELIJKE ZONNEBRILLEN, DEBIELE PETJES Vanuit haar caravan schrijft Marieke deze zomer over het leven op de camping. De campingwinkel probeert ze uit alle macht te mijden. Na jarenlange ervaring met campingwinkels, ben ik op het punt gekomen dat ik thuis eerst kijk of er een Lidl staat in de buurt van onze beoogde camping. Anders giet het niet oan. Ook stuur ik voor vertrek ieder kind naar de Action met 5 euro, die ze mogen stukslaan op felgekleurde zwembad balletjes, duikstaafjes en een luchtbed. Dit om te voorkomen dat ze in de campingwinkel 12,50 euro (al hun geld) uitgeven aan een viezig luchtbed dat meestal al na een dag lek is. Campingwinkels zijn namelijk de bermudadriehoek van je vakantiegeld. Op de een of andere manier verdwijnt er alleen al 25 euro uit je portemonnee als je er twee blikjes bier, een 1,5 liter fles cola, een bus chips en een droge worst koopt. Dat is dan ook meteen het avondeten, want in campingwinkels kun je zelden normaal avondeten kopen. De enige verse groenten die ze er hebben, zijn een rafelige ui, twee misvormde komkommers en tomaten met een zachte donslaag erop. De luxere campingwinkels verkopen nog wel mais en doperwten in blik. Ook qua vlees kom je vaak niet verder dan griezelige zompigheid in blik. Als je geluk hebt, vind je nog een diepgevroren worst in een vriezer, waarvan je je afvraagt hoeveel zomers die er al ligt en of de vrieskist het wel al die tijd heeft gehouden. Campingwinkels liggen vol met oneet bare spullen waarvan je je afvraagt of iemand ze ooit nog zal kopen. Het is vaak een dieptreurige aaneenschakeling van ongelukkige keuzes van de camping eigenaar. Dit leidt tot een overmaat aan verschoten bikini's in de meest onmodieuze model len, rottige waterschoentjes met van die pijnlijke riempjes, duikbrillen die met een vollopen met water, lelijke zonne brillen en debiele petjes. Het ergste is dat ze in campingwinkels weten dat er altijd wel iemand is die zoiets toch ineens dringend nodig heeft. Bijvoorbeeld een volslagen leip hoedje, omdat de laatste schaduwplaats net vergeven bleek of een lelijke zonnebril omdat je met je zatte wijnhoofd op je mooie bent gaan zitten. Dat wéten ze in campingwinkels en daarom laten ze sommige spullen gerust dertig jaar liggen. De enige goede reden om een campingwinkel te bezoeken, is dat ze er 's ochtends meestal vers brood hebben. Alhoewel dat ook vaak met een inteken lijst gaat, waarvoor wij altijd te laat zijn. Maar toen ik er afgelopen meivakantie achterkwam dat zelfs de pains au chocolat bij de Lidl meer dan twee keer zo goedkoop waren, fietste ik toch maar wat verder. Ik ben wel lui, maar niet gek. Ook niet op vakantie. II V Winkeltje Monica Beek is met vakantie. Marieke Dubbelman verblijft met haar man en vier kinderen op een cam ping ergens in Nederland. 6| zaterdag 12 augustus 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70