OZCAN AKYOL Enthousiasme aan de formatietafel Auping SummerSale maak je slaapkamer Summerproof 15% auping 6 plaza voordeel Column Het is een beproefd recept van Geert Wilders: als andere parlementariërs met vakantie zijn, doet hij zijn uiterste best - vaak met succes - om alle aandacht te trekken. Gisteren was het weer zover. Hij lanceerde een filmpje van dertig seconden waarin de vermeende duistere kanten van de islamitische profeet Mohammed werden onthuld. In een soort infantiele Power- Pointpresentatie kunnen we lezen: 'Mohammed is het voor beeld voor meer dan één miljard moslims wereldwijd. Mohammed was een terrorist, massamoorde naar, slavendrijver en pedofiel. En tot de dag van vandaag het voor beeld voor vele moslims. We moe ten het Westen de-islamiseren.' Het is een weinig vernieuwende boodschap en de vorm mag rond uit lachwekkend worden ge noemd, maar de PW-voorman bereikte wel zijn doel: duizenden moslims, van over de hele wereld, reageerden woest op de provoca tieve aantijgingen. Tussen al die ziedende reacties las ik ook veel bedreigingen, afkomstig van men sen die zich geschoffeerd en gede- humaniseerd voelden. En wat vooral opviel: veel Ne derlandse burgers, die zich al eer der grote zorgen maakten, onge acht politieke kleur, vreesden voor sancties in de vorm van aanslagen. Dat gevoel beklijfde ook bij mij toen ik de video voor het eerst zag. Wat wil Geert Wilders met het filmpje bewijzen? Hij lijkt het intel lectuele debat al een poos vaarwel te hebben gezegd. Het enige wat hem nog lukt, is men sen ontzet tend boos maken. De bood schap in de film zal nie mand nieuwe inzichten bieden. Dat weet hij ook. Daarom lijkt de conclusie gerechtvaardigd dat destructie zijn enige drijfveer is. De radicale islam is een gevaar. Om deze stroming binnen de reli gie te bestrijden, hebben we eru diete politici nodig die adequaat beleid bedenken. Wat de PVV doet, welhaast obsessief, is ieder een tegen zich in het harnas jagen, zodat heel het land een bedenke lijke reputatie krijgt. Het is niet gek dat veel sympa thisanten van de PVV zijn over gelopen naar Forum voor Demo cratie. Het spel van Geert Wilders heeft niet gewerkt. Hij ondermijnt een serieus probleem door er on volwassen en gevaarlijk mee om te gaan. Het is te hopen dat ons land niet de gevolgen hiervan zal on dervinden. Aanslagplegers zitten altijd fout. Maar terroristen uitda gen is ook dom. Het enige wat Geert Wilders lukt, is mensen ontzettend boos maken Het is verre van rond, maar na somberder berichten ('het gaat zeer moeizaam'), klinkt nu voor het eerst enthousiasme rond de kabinetsformatie. WD-voorman Halbe Zijlstra durfde gisteren zelfs te zeggen dat er al onderwer pen 'zijn afgetikt'. „Het is pas af als het hélemaal af is, maar er lig gen op een aantal onderwerpen wel teksten waar iedereen van zegt: daar kan ik mee leven." „Een zinvolle week", vindt ook D66-collega Alexander Pechtold. Zeker tussen D66 en Christen- Unie moet het 'van ver komen', maar er 'worden contouren zicht baar' van een regeerakkoord, stel len bronnen, die hun woorden op goudschaaltjes wegen. Van het uitruilen van 'principes' zou geen sprake zijn, maar 'er wordt elkaar wel iets gegund'. Toch kan het nog steeds mis gaan. „Er zijn nog genoeg hoofd pijndossiers", zegt Zijlstra. Maar alle partijen beseffen dat er wei nig opties over zijn, als dit kwar tet geen coalitie weet te smeden. Een minderheidskabinet wil nie mand in Den Haag. Een belangrijke horde die nog genomen moet worden is het beleid over de arbeidsmarkt. Woensdag schuiven werkgevers baas Hans den Boer (VNO- NCW), vakbondsleider Han Bus ker (FNV) en Mariëtte Hamer van de SER aan. De partijen hopen het nu eens te worden over een nieuw pensioenstelsel, loondoor- W Een belangrijke horde is nog het arbeidsmarktbeleid betaling bij ziekte, de positie van zzp'ers en flexkrachten. De steun van werkgevers en werknemers maakt vooral D66 minder kwetsbaar voor aanvallen in de Tweede Kamer van de drie linkse oppositiepartijen SP, PvdA en GroenLinks. Hoewel D66 niet veel op heeft met sociale partners, is het voor die partij, als meest progressieve in het komende ka binet, niet aantrekkelijk als de bonden een links front vormen samen met de oppositie. Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) zaterdag 12 augustus 2017 GO @ÖzcanAkyol Aandacht Er zit eindelijk schot in de formatie. VVD, CDA, D66 en Christenunie hebben deze week vooruitgang geboekt op heikele thema's, zoals eutha nasie en homorechten. Tobias den Hartog Deborah Jongejan Den Haag *Kijk voor extra informatie over de actie of voor slaaptips op auping.nl/summersale Kijk voor de openingstijden op auping.nl/plaza Bij Auping Plaza: - Professioneel slaapadvies - Compleet assortiment - Snelle levertijd - Uitstekende service garantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6