ZEELAND 25 Jonge Bredanaar Amine Bakbachi heeft grootse toekomstplannen Als tiener begeleidde hij al talent bij Sterren van Morgen in Breda. De 24-jarige Amine Bakbachi zet nu zijn eerste stappen als voetbalmakelaar. „Ik wil eerlijk zijn, zodat spelers mij recht in de ogen kunnen kijken." ijn telefoon is bijna leeg. 1 procent, geeft de batterij aan. „Mijn WhatsApp is een gekkenhuis. Ik zet 'm I even op de vliegtuig stand", zegt Amine Bakbachi. Sinds enkele maanden staat de 24-jarige Bredanaar op eigen benen als voet balmakelaar. En dan is augustus een heftige periode, ook voor de smart- phone. Zestien spelers heeft hij in zijn portefeuille. Zijn eerste succes was het onderbrengen van Alvin For tes bij het Tsjechische Brno. Andere spelers onder zijn hoede zijn onder meer Felitciano Zschüsschen (Inver ness) en Nasser El Khayati (Queens Park Rangers). Sterren Dat Bakbachi in het zaakwaarne merswereldje rolde is niet verwon derlijk. Met zijn vader en Maikel Geld zal mij niet blind maken. Ik weelwaar ik vandaan kom Resort geeft hij al jaren leiding aan het maatschappelijke voetbalproject Sterren van Morgen. Tieners uit voornamelijk de regio Breda krijgen daarin de kans zich technisch en op menselijk vlak te ontwikkelen; ze spelen duels tegen jeugdteams van profclubs uit België en Nederland. Het zijn vaak jongeren met een moeilijke thuissituatie. Het initiatiefis bewust laagdrem pelig. Voor enkele euro's reiskosten vergoeding kunnen ze een potje spe len tegen pak 'm beet Waasland Be- veren. Superbrutaal „Mijn netwerk heb ik te danken aan Sterren van Morgen", zegt Bakbachi. Zijn werknaam More Than Stars is niet voor niets een verwijzing naar het initiatief met roots in Breda- Noord. Verder noemt hij een andere persoonlijke kwaliteit: „Superbrutaal zijn." Het is wat hij bij Sterren van Morgen doet: gewoon naar Ajax of Feyenoord bellen om een wedstrijd te regelen. Als zaakwaarnemer past hij dezelfde strategie toe. „Ik stap op elke makelaar af. Want ik heb de toe komst in mijn handen." Zijn takenpakket? „Natuurlijk, ik regel het contact met de clubs. Maar ook zaken als huiswerkbegeleiding, de diëtist, sportpsycholoog en men tal coaching regel ik." Diverse make laarskantoren hebben aan hem ge trokken, vertelt hij. „Ik kon zo in loondienst. Elke maand 3.000 euro. Maar ik heb nee gezegd, hoewel ik tot een paar maanden terug 0 euro op mijn bankrekening had. Ik woon ook nog bij mijn ouders. Ik wil het echt zelfstandig doen, jongens naar de top brengen. Mijn tijd is geko men." De Bredanaar stapt een wereld bin nen waarin geld vaak leidend is en andere normen lijken te gelden. „Ie mand moet dat gaan veranderen. Ik wil eerlijk zijn, zodat al mijn spelers mij later recht in de ogen kunnen kij ken. Ik zeg dat ook tegen voetballers: wil je een louche makelaar of iemand die straight is? Naïef? Nee hoor! Ik heb niks te maken met andere make laars. Voetballers begeleiden is mijn passie. En daarin wil ik de beste wor den." Bakbachi meent een voorsprong te hebben door Sterren van Morgen. „Ik werk al acht jaar met spelers tussen de 16 en 19 jaar." Veel heeft hij te dan ken aan de samenwerking met Kees Spaan, manager bij Kozakken Boys. Via hem wist Bakbachi er een plek te regelen voor bijvoorbeeld Tarique Wüstlich, nu speler in het eerste elf tal van de Werkendammers. „Kees is voor mij een leermeester, ook op menselijk vlak." Als voorbeelden noemt de Bredanaar verder Lorenzo Wouter, Mario Dona- doni en Mino Raiola. Pardon - Raiola, zaakwaarnemer van onder meer Zla- tan Ibrahimovic en Paul Pogba? „Te gen Raiola kijk ik op. Alle voetballers lopen met hem weg, hij gaat voor zijn spelers door het vuur. Dat wil ik ook." Omstreden Bekend is dat Raiola zwemt in de miljoenen van zijn commissies. Hij is niet geheel onomstreden. „Maar", bezweert Bakbachi, „geld zal mij niet blind maken. Ja, ik weet het: dat is een linke uitspraak. Ik weet waar ik vandaan kom. Zolang ik het altijd maar kan verantwoorden richting mijn ouders. Overal waar ik kom, moeten mensen niks slechts over mij te zeggen kunnen hebben." Voor zijn normen en waarden put Bakbachi uit zijn geloof. „De islam vergeet ik zeker niet. Die geeft mij rust. De kern van de islam is dat je respect hebt voor de medemens en anderen helpt. Ik kom niet uit een geldbeluste familie, we hadden het niet breed. Maar ik heb wel de beste jeugd gehad die ik me kon wensen." Nadelen van zijn Marokkaanse af komst ervaart hij niet. „Niet direct. Toch weet ik dat er racisme is. Maar weet je: ik ben blij dat ik in Neder land ben geboren. Daar ben ik trots op." zaterdag 12 augustus 2017 2V Voetbalmakelaar Sjoerd Marcelissen Breda met idealen Bredanaar Amine Bakbachi begeleidt diverse talenten. FOTO EDWIN WIEKENS /PIX4PR0FS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61