Verhage-Lemahieu Cup is in volle gang Eredivisionist NAC Breda begint goed voorbereid aan competitie 22 ZEELANI Nederlands kampioene Patricia Krolis pakt zege met sprong van 12.06 NAC krijgt zwaar hoofdgerecht opgediend met ambitieus Vitesse Kogelstoter Remco Goetheer heeft opnieuw weinig moeite om op Zeeuwse bodem te winnen. Hij pakt ook de winst bij het discuswerpen. as Tijdens Goes on Track slaagden twee atleten van Rotterdam Atle tiek er gisteravond op de too meter in om onder de n seconden te lo pen. Raven Rojer was de snelste in 10.97, op tweehonderdste gevolgd door Dominique Zwiep, die niet in de de snelste serie liep. Het baanre cord van Frans Maas van 10.5 kwam echter niet in gevaar. Klaas de Boer (AV'56) was de snelste Zeeuw op de sprint, in 11.91. Op de 200 meter mannen pakte Raven Rojer zijn tweede overwinning, in een snelle tijd van 21.85. Nargelis Statia kwam op de 100 meter met 12.06 seconden niet aan haar persoonlijk record maar verbe terde wel het baanrecord van Anjo- lie Engels en Esther de Jonge (12,2). Daarnaast boekte ze een ruime overwinning op de 200 meter. Patricia Krolis is bij toeval aan het hinkstapspringen begonnen. „Ik probeerde de hinkstapsprong een keer en dat ging meteen goed." Nu is ze een vaste waarde in de compe- titieploeg van Rotterdam Atletiek die volgend jaar naar de Europese finale gaat. „Ik heb wel gekeken naar het WK in Londen er daar flink wat van geleerdMaar voorlo pig kom ik nog tweeënhalve meter tekort voor de top", liet de Neder lands kampioene weten. Krolis won met een sprong van 12.57 me ter, een baanrecord. Maroeska Edu- ardo, derde op het NK, sprong met 11 meter en 89 centimeter naar de tweede plaats. Winstpremie Bij de mannen ging Tarik Tak- hari, met zijn hinkstapsprong van 14 meter en 4 centimeter, vier cen timeter voorbij het baanrecord van Dennis Prinsen uit 1992. Het was goed voor de winst- en verbeter premie van 110 euro. Patricia Krolis mocht hetzelfde bedrag bijschrij ven voor haar overwinning en ver betering van het baanrecord. Kogelstoter Remco Goetheer had weinig moeite om Goes on Track voor de derde keer op zijn naam te schrijven. „Ik heb wat rugproble men", liet hij vooraf weten. „In Zee land stoot ik altijd maar matig", zei Voorlopig kom ik nog tweeënhalve meter tekort voor de top de Nederlands kampioen indoor van 2016 weten. Een paar flinke schreeuwen hielpen hem niet aan het baanrecord van Erwin Simpe laar (17.44 uit 1997). Goetheer bleef dit keer steken op 17 meter en 2 cen timeter maar bleef de concurrentie ruim voor. Op discus ontstond een spannende strijd, waarbij Goetheer de winst pakte met 36.88. Hij werd op 40 centimeter gevolgd door Al- bert van der Mee. Kogeltrainster Marieke Riemens haalde met 13 meter en 43 centimeter ruim schoots de overwinning binnen, voor Vera Wisse die tot 9.66 kwam. Wisse nam sportieve wraak op het onderdeel discus, met een afstand van 37.67. Riemens moest genoegen nemen met plaats twee. Bij het ter perse gaan van deze krant was de 3000 meter nog in volle gang. TERNEUZEN Terwijl voor veel Zeeuwse voetbalclubs de voorbe reiding net - of isn sommige ge vallen nog niet eens - is begon nen, wordt in het westen van Zeeuws-Vlaanderen al het eerste toernooi gespeeld. Eerder deze week vonden de eerste duels om de Verhage-Lemahieu Cup 2017 plaats en die krijgen morgen een vervolg. Afgelopen woensdag schoten de zondag-vierdeklasser Oostburg en IJzendijke het jaarlijkse toer nooi op gang. IJzendijke won het duel met 0-2, door treffers van Bas Casteleijn (ex-Oostburg) en Job Wiersum, die na rust een strafschop benutte. Groede, een andere vierdeklas ser, moest een nederlaag slikken. Het duel met vijfdeklasser Hoofdplaat eindigde in 2-3. Het naar de vijfde klasse gedegra deerde Biervliet won van een an dere ploeg die naar het laagste ni veau afdaalde: Schoondijke. Bier vliet won, na een i-o-voorsprong bij rust, uiteindelijk met 0-4. Morgen worden de volgende drie duels gespeeld. Sluis ontvangt in poule A IJzendijke, terwijl Oost burg vrij is. In poule B staan de duels Hoofdplaat-Schoondijke en Biervliet-Groede op het pro gramma. Woensdag 16 augustus worden de laatste pouleduels gespeeld, met Oostburg-Sluis (poule A), Biervliet-Hoofdplaat en Groede- Schoondijke (beiden poule B). Op sportpark De Molenkreek in Schoondijke worden op zondag 20 augustus de finalewedstrijden gespeeld. Vanaf 22.30 uur wordt dan het duel om de derde en vijfde plaats gespeeld, waarna het om 15.00 uur tijd is voor de finale van de Verhage-Lemahieu Cup 2017. „Mijn spelers kunnen niet beter geïnformeerd zijn dan nu het geval is", zegt trainer Stijn Vreven een dag voorafgaand aan het ope ningsduel in Arnhem. De Belg heeft aan het begin van de week iedereen een rapport meegegeven met de sterke en zwakke punten van zijn directe tegenstander. Donderdag, twee dagen voor de wedstrijd, volgde de klassikale overhoring van het huiswerk. Nie mand die bang hoeft te zijn dat buitenlandse nieuwkomers als Pablo Mari, Jose Angelino en Thierry Ambrose, voor wie de Ne derlandse competitie volstrekt on bekend terrein is, niet weten wie ze tegenover zich krijgen. „Pablo weet absoluut wie Matavz is. Ie dereen heeft individuele en collec tieve analyses gehad van Vitesse. Als technische staf steken wij daar veel energie in. Wie geen ant woord kan geven op de vragen die ik stel, kan ik niet serieus nemen. Want alles wat je kan helpen om je goed voor te bereiden, moet je aangrijpen vind ik. Gelukkig heb ik daar bij NAC nooit problemen mee gehad." Met Vitesse krijgt NAC direct een zwaar hoofdge recht opgediend bij de rentree in de eredivisie. De Arnhemmers zijn ambitieus en doen een gooi naar de vierde plaats achter de tra ditionele top drie. Vreven spreekt de hoop uit dat zijn elftal er een wedstrijd van kan maken. „Wij moeten niet overmand worden door druk en stress en proberen de eerste twintig minuten goed door te komen. Maar ik zou mezelf ook een rare trainer vinden als ik niet voor de winst zou gaan."Met snelle mensen als spits Ambrose en buitenspeler Giovanni Korte, die de voorkeur krijgt ten opzichte van Paolo Fernandes, zal NAC het initiatief aan Vitesse laten en spe culeren op de counter. zaterdag 12 augustus 2017 Patricia Krolis zette met haar sprong van 12.57 meter een baanrecord neer. foto johan van der heijden Sjaak Sinke Goes - Patricia Krolis Waar men bij Vitesse niet pre cies weet wat het vanavond van NAC moet verwachten, behou dens dat het een aantal balvaar- dige huurlingen van Manchester City heeft, zijn de Bredanaars tot in detail voorbereid op de be kerhouder. Yadran Blanco Breda Hinkstapspringers verbeteren baanrecord bij Goes on Track

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58