aki 1 O O) CD O 20 ZE Boehlé en partner op stoom in Rusland Zilveren De Koeyer trots op Esperanza Minnaard stabiel, Mobach zakt weg John Gielisse is de enige Zeeuw met een seizoenkaart van ADO Den Haag. De inwoner van Borssele rijdt iedere twee weken naar het stadion. Zoon Remco kan niet altijd meer met hem mee. SEIZOENKAARTHOUDER UIT BORSSELE k zv Dirk Boehlé is samen met Steven van de Velde sterk van start gegaan in het Russische Yan- tarny. In de eerste ronde van het toernooi op de Europese Tour versloeg de beachvolleybal- ler uit Hulst met Van de Velde het als eerste geplaatste duo Sivolap/Velichko (12-21,28-26, 15-12). Met die verrassende zege plaatsten de Nederlanders zich voor het eerst voor het hoofdschema van een toernooi op de Euro pese Tour. In de tweede ronde werd vervol gens ook het Letse koppel Solovejs/Smedins met 2-1 (20-22,21-10,16-14) verslagen. Vandaag wacht een duel in de derde ronde, tegen het als vierde geplaatste koppel Kunert/Dressler uit Oostenrijk. Jasmien de Koeyer veroverde donderdag met het Nederlands Young Rider dressuurteam zilver op het Europees kampioenschap in Roosendaal. De inwoonster van Sint Jansteen liep met de Desperados-dochter Esperanza naar een kaderscore van 72,263 procent. De Zeeuws-Vlaamse combinatie eindigde daar mee in het individueel klassement op een fraaie vierde plaats. „De draftoer was één van de meest verfijnde stukken die we ooit heb ben kunnen laten zien", vertelde De Koeyer. „Dat gaf een superfijn gevoel. Ik ben mega- trots op mijn paard. Ik heb enorm genoten." Marco Minnaard uit Wemeldinge is dankzij een sterk optreden in de derde etappe van de Tour de l'Ain flink gestegen in het algemeen klassement. De wielrenner uit Wemeldinge kwam als zestiende binnen, op 1.32 minuten van de Franse winnaar David Gaudu. In het algemeen klassement steeg Minnaard van de 45ste naar de vijftiende plaats. Jarno Mobach (Philippine) maakte juist een duikeling in het klassement. De renner van het opleidingsteam van Sunweb kwam met een achterstand van 24.17 minuten als 92ste binnen. In het algemeen klassement viel hij van plek vijftien terug naar de 83ste plaats. Bakx Van Goethem Van de Ven Eens in de twee we ken rijdt John Gie lisse vanuit zijn woonplaats Borssele naar het stadion van ADO Den Haag. An derhalf uur heen, anderhalf uur terug. Als het even kan, neemt hij zijn zoon Remco mee. Gister avond, tijdens de openingswed strijd tegen FC Utrecht (0-3), bleef zijn plekkie in vak O echter leeg. „Het is vakantie en dan kan ik écht niet weg." Natuurlijk, als je goed zoekt zijn er ADO-supporters te vinden die nóg verder weg wonen. Zo telt zo wel Assen als Sneek een enkele verdwaalde seizoenkaarthouder. En ook overzee zijn er genoeg Ha genaars met een groen-geel hart. Slechts weinig plekken op aarde voelen echter meer afgelegen dan Borssele. Daar, in de schaduw van de Westerscheldedijk en onder de rook van de kerncentrale, wonen vader en zoon Gielisse. ADO-sup- porters in hart en nieren. Eens in de twee weken rijden John (60) en Remco (26) ruim anderhalf uur naar het Forepark om daar hun cluppie aan te moedigen. „En dan schreeu wen we onze kelen schor", lacht John. „Euforisch als ADO heeft gewonnen en stikchagrijnig als het prut is." Dat chagrijn duurt ove rigens nooit lang. „In de auto terug zijn we het al weer vergeten. Dan lachen we erom." Ook al wonen ze al dik twintig jaar in Zeeland, z'n Haagse wortels ver loochent John niet. „Dat is sowieso onmogelijk. Als ik m'n mond opendoe hoort iedereen meteen waar ik vandaan kom." Platter Haags zul je in Zeeland inderdaad niet vinden. Groen-geler ook niet. Aan het monumentale huisje van Remco aan het pittoreske dorps plein hangt een naamplaatje in die kleuren. Binnen op de muur een groot logo („met dank aan een handige oom") en op de arm van Remco prijkt een grote ooievaar. „ADO zit ons echt in het bloed. Ik kan me geen leven zonder voor stellen." Voetbal is er bij John met de paple pel ingegoten. Geboren en getogen in Bouwlust, in Den Haag zuid west, nam zijn vader hem als jo- chie al elke week op sleeptouw. „De ene week naar Houtrust, om Holland Sport aan te moedigen. Een week later speelde ADO thuis, dan gingen we naar het Zuiderpark." Het zijn de hoogtijdagen van de club. Als kleine jongen ziet hij Aad Mansveld, Theo van der Burch en Ton Thie. „Mijn vader zat op de gewone tribune, ik voor een paar dubbeltjes in het kindervak achter de goal. Prachtig." Begin jaren zeventig is het over met de pret. „In 1973 ging ik bij de marine Dan was ik maanden op zee. Helaas schoten de wedstrijden er dan bij in." Maar ADO blijft in z'n hart. „Mijn vrouw zaterdag 12 augustus 2017 BEACHVOLLEYBAL PAARDENSPORT Jasmien de Koeyer, hier in juni in actie met Esperanza, won zilver, fotojankok WIELRENNEN Rick van Drongelen kan morgen zijn officiële debuut maken voor HSV. De verdediger uit Axel maakte vorige week de overstap van Sparta naar de Duitse club en zit bij de wed strijdselectie voor het duel met VfL Osna- brück. De wedstrijd in de eerste ronde van de DFB Pokal begint morgenmiddag om 15.30 uur. Het eerste oefenduel van de vrouwen van ADO Den Haag tijdens hun trainingskamp in Zeeland leverde een ruime zege op. De voet balsters van SSV'65 werden met 12-0 versla gen, in een duel dat drie keer twintig minuten duurde. Bij ADO Den Haag deed de uit Terneu- zen afkomstige Sharona Tieleman een half uur mee. Vandaag speelt ADO om 11.30 uur bij SSV'65 tegen Kloetinge onder 17. 1-2 Istvan Bakx was gisteren met FC Oss te sterk voor NEC. De besloten oefenwedstrijd eindigde in een 2-1-zege voor FC Oss. Bakx begint het seizoen in de Jupiler League met FC Oss op 21 augustus tegen Jong FC Utrecht. 112 In de vijfde etappe van de BinckBank Tour kwam Brian van Goethem als 112de over de fi nish. De renner uit Sluiskil, die uit komt voor Room pot-Nederlandse Loterij, moest 8.53 minuten toegeven op ritwinnaar Lars Boom. In het alge meen klassement staat Van Goe them nu 111de. 2 Nancy van de Ven komt op 2 en 3 september na mens Nederland uit op de Moto- cross of European Nations in het Poolse Gdansk. De Vlissingse, vierde in de WK- stand, rijdt samen met Nicky van Wordragen na mens Team Ne derland. Bij vader en zoon a Peter Koop >wn Borssele De in Borssele woonachtige John Gielisse (links) en zijn zoon Remco zijn fanatieke ADO-sup- porters. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56