7 Tips voor de huurder zegt Cis. Ook enkele schapen hebben van de kinderen een naam gekregen, die ze giechelend opsommen. Het hele gezin vertelt vol enthousiasme over het bedrijf en de dieren. Een vakantie ver van huis, hoeft voor hen dan ook niet. Rob: „In zo wat ieder land is er momenteel wel wat aan de hand. Het is hier prima en de Zeeuwen verstaan ons ook prima." Voor Janti is vakantie in Zeeland een thuiswedstrijd: „Ik ben in Haamstede ge boren, op mijn achtste zijn we verhuisd naar Oostkapelle en later naar Eindho ven." In Eindhoven kwam ze Rob tegen, die destijds een boerderij in Nuenen had. Maar Zeeland houdt een speciale plek in haar hart. „Ik wil de kinderen laten zien waar ik vandaan kom. Vorig jaar zijn we eigenlijk alleen maar in de buurt van het huisje geweest, we gaan nu meer onder nemen." Naast activiteiten in Zeeuws- Vlaanderen, willen ze met het fietsvoet- veer naar 'de overkant', een rondje Wal cheren doen en naar het ringrijden gaan kijken. „En misschien kunnen we ook wel scootertjes huren", zegt Cis. „En we gaan zwemmen en vissen." Als het gezin even later richting de zee loopt, aarzelt hondje Pippi eventjes. Alleen achterblijven is ook niet leuk, zie je het beestje denken. Het hondje zet daarom voorzichtige stapjes in het zand, krijgt er langzaam schik in en rent dan in volle vaart naar de baasjes toe. WIE SLAAPT ER DEZE WEEK? „Alsof de tijd hier stil staat", zegt Janti. „Alleen word je af en toe wakker geschud door de telefoon." Rob en Janti runnen een eigen bedrijf, Schapenhou derij Rob Adriaans in Eindhoven. En ook al hebben ze nu twee weken vakan tie, de mobiele telefoon moet af en toe wel worden opgenomen. Het telefoon tje van de verslaggever voorafgaand aan het bezoek viel daarom alleszins mee. Janti: „We dachten even dat er een schaap ziek was." Ruim duizend schapen hebben ze, waar natuurlijk ook op gepast wordt als het gezin er niet is. „Ze hebben altijd eten, water en controle nodig. 'Yo, ik ben weg', zeggen, kan niet zomaar", legt Cis wijs uit. De kuddes worden in verschillende natuurgebieden ingezet voor begrazing, en er worden onder meer wolproducten en lamsvlees ver kocht. Ook vier honden zijn nog thuis in Brabant, zij drijven de schapen bij een. „We hebben drie Border Collies en ik heb een herdershond die Ciska heet", zaterdag 12 augustus 2017 WA -4 Rob, Janti, Cis en Sanna Adri aans komen twee weken even helemaal tot rust aan de West- Zeeuws-Vlaamse kust. FOTO'S PETER NICOLAI Nieuwvliet@Sea Bij Nieuwvliet- Bad, op het duin pad tussen strandpaviljoen De Boekanier en strandpaviljoen Groede, wordt zondag de brade rie Nieuwvliet@ Sea gehouden. Tussen 11.00 en 19.00 uur staat het er vol met kraampjes en foodtrucks. Groede Podium Iedere dag kan er gespeeld worden bij Groede Podium, maar op zaterdag 19 augustus iser een speciale Kids Party. Tussen 11.00 en 17.00 uur is er een suikerspinartiest, een ballonnenclown er staan springkus sens en kinderen kunnen zich laten schminken. Boern'dag Oostburg Het centrum van Oostburg staat van daag in het teken van de boerderij. Er staan oude landbouwma chines, kraampjes en voor de kinderen is er een grote kinderboer derij. Er kunnen onder meer konijn tjes geaaid worden en er lopen geitjes en schapen. De Boern' dag duurt van 11.00 tot 16.00 uur Rob (48) en Janti (44) Adriaans uit Eindhoven runnen in het da gelijks leven het bedrijf Schapen houderij Rob Adriaans. Met een eigen zaak is het altijd druk en het werk eigenlijk nooit klaar, maar ze maken twee aaneenge sloten weken in de zomer tijd voor een vakantie samen met hun kinderen Cis (9) en Sanna (6). Ze vieren voor het derde jaar vakan tie op Strandcamping Groede en voor het tweede jaar in een pano ramahuisje. A Hondje Pippi moet nog even wennen aan al dat zand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43