weer flits van zijn klasse zien Alleskunner Visser naar finale 31 treerd. De voorbije dagen zijn haar kansen aanzienlijk toegenomen. Dat olympisch kampioene Elaine Thomp son de 200 meter niet zou lopen was al langer bekend. Maar nu ook Tori Bo wie niet van start is gegaan, ligt de druk nog meer op de brede schouders van Schippers. Maar met Ta Lou en Millber-Uibo, respectievelijk de zilve ren medaillewinnares op de too meter en de olympisch kampioene op de 400 meter, verslaat ze twee sprintsters in topvorm. Beiden zijn gisteravond niet opgewassen tegen een 25-jarige vrouw uit Utrecht, tweeënhalf]aar geleden nog uitkomend op de zevenkamp. Loodzware test Ja, ze was de topfavoriet. Maar ze is glansrijk geslaagd voor haar loodzware test. Hoe lastig het is om een wereld titel op de 200 meter te verdedigen blijkt wel uit het verleden. Bij de man nen prolongeerden alleen Calvin Smith (1983 en 1987) en Usain Bolt (2009,2011,2013 en 2015) hun titel. Bij de vrouwen was die eer voor Merlene Ottey (1993 en 1995) en Allyson Felix (2005,2007 en 2009) weggelegd. De Ja- maicaanse Ottey, die sinds 2002 de Sloveense nationaliteit heeft, en de Amerikaanse Felix behoren tot de meest succesvolle atletes ooit. Beiden hebben in hun imposante carrière al leen al veertien WK-medailles be haald. Ook de naam van Schippers staat nu in dit bijzondere lijstje. De prijzenkast van Schippers op de wereldkampioenschappen is inmid dels ook al royaal gevuld. Na het brons op de zevenkamp in Moskou en het goud en zilver op de 200 en 100 meter in Peking is er nu het goud en brons op de 200 en 100 meter in Londen. Al weer levert Schippers het bewijs dat zij een fenomeen is in het pieken in de finales. Vandaag loopt Schippers nog de 4x100 meter estafette, maar deze wereldkampioenschappen kunnen na een magische avond in Londen voor haar al niet meer stuk. Rio. Na de bronzen medaille op de 100 Dafne Schippers, meter van afgelopen zondag zette ze foto getty images onmiddellijk de knop om naar de 200 meter. Tijdens de finale weet ze zich ge steund door haar familie. Vader Ernst, moeder Karen, broer Derek en ook nog een oom, tante en neef zitten op de tribunes wanneer bij het binnen wandelen van het stadion al een echo uit Peking klinkt. De speaker kondigt haar als wereldkampioen aan, de ca mera's blijven net iets langer op haar gericht. Schippers zwaait even naar het publiek, maar oogt geconcen- HORDEN In de Vlaamse keienkoersen was hij nergens: geen schim van de renner die in het verleden als een straaljager over de kasseien vloog. Maar er was intern vooral veel te doen over zijn rol tijdens het Ne derlands kampioenschap, eind juni. Boom reed daar volledig zijn eigen wedstrijd. Oók toen het in de laatste ronde leek uit te draaien op een massasprint. In de finale had hij zich moeten wegcijferen voor sprinter Dylan Groenewe- gen, maar in plaats daarvan de marreerde hij in de laatste kilome ter. Het gevolg: de sprinttrein van Lotto-Jumbo ontspoorde, Boom werd teruggepakt en Ramon Sin- keldam van Sunweb werd Neder lands kampioen. Na afloop vielen er harde woorden in de teambe spreking. Boom was te egoïstisch, te eigenzinnig. Dat wordt geac cepteerd als je veel wint, maar niet als je verliest. Wraak Zijn etappezege in de BinckBank Tour is geen wraak op zijn criti casters. Integendeel. Het bewijst hun gelijk. Als je zó hard kunt fiet sen, als je een groep vedetten met Peter Sagan, Greg Van Avermaet en Tom Dumoulin zó in de luren kunt leggen, dan moet je er geen genoegen mee nemen om dat één of twee keer per jaar te doen. Dat hij na zijn zege zijn gram probeert te halen op de ploegleiding van Lotto-Jumbo, getuigt vooral van een gebrek aan zelfkennis. Het matige voorjaar is niet de schuld van zijn trainer of zijn coach. En als je op de NK door de afspraken heen rijdt, is het logisch dat je op je lazer krijgt. Defuck you op de finishlijn is gericht aan de mensen die hem te rechtwezen. Maar als Lars Boom op iemand boos moet zijn, dan is het op Lars Boom zelf. zaterdag 12 augustus 2017 GO Dafne Schippers is de derde vrouw in de historie die haar titel op de 200 meter pro longeerde. voor Mer lene Ottey (1993 en 1995) en Allyson Felix (2005, 2007 en 2009) gingen haar voor. LONDEN Meerkamp ster Nadine Visser heeft zich definitief geschaard bij de beste hordeloopsters van de wereld. De 22- jarige alleskunner plaatste zich bij de WK atletiek in Londen voor de finale. Ze ein digde als derde in haar serie in 12,83, achter toploopsters Sally Pearson en Nia Ali. Dat was aanvanke lijk niet genoeg voor rechtstreekse plaat sing, maar ze was wel de tijdsnelste en voegde zich bij de acht atletes die van daag de finale mogen lopen. Sharona Bakker werd met 13,29 acht ste in haar heat in de halve finales en is uit geschakeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31