Lozano moet gewond PSV uit het dal trekken 29 Toornstra op het lijf is geschreven Jens Toornstra <yo> Heracles was dat nog het meest hevig. Vanaf de warming-up al, toen dat stadion al bomvol zat, kwamen de emoties in me naar boven. En daarna, de adrenaline die je voelde, die sfeer; onovertrof fen. Kippenvel op mijn armen, man, echt. Nu weer. Dit is waarom ik nog jaren voor Feyenoord wil spelen." „Ik ben blij dat ik ben gebleven. Ik zeg niet dat ik nooit in het buiten land wil spelen, maar het is voor mij niet zaligmakend. Zeker ook nu ik mijn dochtertje heb. Ik heb voor haar een beschermengel op mijn arm laten tatoeëren, puur symbolisch. Ik moet er niet aan denken dat ik haar niet dagelijks kan zien. Voetballen in het buiten land lijkt me een vrij eenzaam be staan. En trouwens, bij Feyenoord valt nog genoeg te winnen. We hebben nu drie prijzen gepakt. Daar mogen er wat mij betreft nog wel wat bij komen. Al heb ik niet de illusie dat we dit seizoen met een de Champions League zullen winnen..." „Ja, ongelooflijk hè? Heb je het weer: ik blijf me maar verwonde ren over al dat moois dat ik mee maak." „Die kans is groter dan andersom. PASPOORT Ik verwacht niet dat Messi op mij afkomt en zegt: 'Hé Jens, shirtje ruilen?' Maar eerlijk: ik ruil eigen lijk nooit shirtjes. Dat realiseerde ik me laatst nog toen ik mijn kast aan het opruimen was. Hoewel ik met Manchester United en AS Roma toch tegen wat leuke clubs heb gespeeld, heb ik vooral eigen shirtjes. Zonde eigenlijk. Wat dat is? Tja, ongemak denk ik. Ik zou me zo'n supporter voelen als ik om Er zijn miljoenen Nederlanders die geen leuk werk hebben. Zij mogen klagen, niet ik een shirtje van een tegenstander ga bedelen." „Als je heel realistisch bent, zeg je nee. Anderzijds: Feyenoord wint ook van United. Heel cliché: kans loos ben je nooit. Zeker in de Kuip niet. We moeten ons in elk geval ten doel stellen om te overwinte ren in Europa. Kan ook met een derde plaats." „Wij ook niet. Feyenoord moet tot het laatst meedoen om de titel. Te gen Vitesse speelden we 25 minu ten prima. Als we dat uitbouwen tot een hele wedstrijd, maken we weer een goede kans om straks op die Coolsingel te staan." „Ja, wie weet. Dat zou een hele eer zijn, hoe lastig het ook gaat wor den tegen Frankrijk. Ik ben geen Dennis Bergkamp hè, die een ge weldige stilist was. Dus is het fan tastisch als ik er weer bij zit, net zoals voor de zomer. Al ben ik tus sen die grote jongens nog wat meer op de achtergrond dan in de Kuip. Laat ik ook bij Oranje eerst maar met mijn voeten spreken." „Geen woorden maar daden, geloof ik hè? Tja, ik denk dat die slogan wel op mijn lijfis geschre ven." Of we Hirving Lozano mochten interviewen, vlak voor de com petitiestart? PSV wees het ver zoek af. „We willen hem eerst even lekker een maandje laten voetballen", zo luidde de rede natie. Sinds Lozano is geland in Eindhoven, is het een gekken huis rondom de kleine aanval ler. Tijdens zijn presentatie in het Philips Stadion waren er al leen al twaalf cameraploegen uitgerukt. Een Mexicaans tv- station verbleef twee weken in Eindhoven, zodat elke snipper nieuws over de speler direct kon worden uitgestort over Midden- Amerika. Lozano is hot. Sinds zijn komst zag PSV het aantal volgers op sociale media on evenredig hard stijgen. De best verkochte replicashirts? Natuur lijk, die met 'Lozano' op de rug. Ondertussen houdt de 22-ja- rige speler zijn hoofd koel. Inge wijden bij PSV zien een vrien delijke, sociale jongen aan het werk op De Herdgang. De auto van de club ophalen? Zijn PSV- kostuum passen? Lozano vindt het allemaal machtig mooi. Veilig Hij is met zijn gezinnetje neer gestreken in de binnenstad van Eindhoven en past zich ogen schijnlijk moeiteloos aan. „Het valt me op dat het hier zo rustig is", zei Lozano eerder. „Ik kan hier 's avonds moeiteloos met mijn familie over straat. Dat voelt fijn en veilig", vertelde de aanvaller, die een contract te kende tot 2023(1) bij PSV. Zijn collega's voorin hoeven niet lang na te denken, als hun wordt gevraagd wat vooral opvalt aan Lozano. „Wat in het oog springt, is dat hij al zo volwassen is voor zijn leeftijd", vertelt Locadia over zijn ploeg genoot. „En dat hij kwaliteiten heeft, dat kan iedereen wel zien, denk ik. Op de trainingen alleen al zie je dat hij heel veel in zijn mars heeft." Als Lozano aanzet, dan staat men bij PSV we ieens met de ogen te knipperen. De vleugel speler heeft specifieke kwalitei ten; hij is snel, kan een man passe ren en een doelpunt maken. „Hij heeft iets aparts, iets creatiefs in zich. We hebben er daar niet heel veel van in de selectie. En het knappe aan Lozano is dat hij op snelheid ook het overzicht niet verliest", vertelt Luuk de Jong. „De eerste twee wedstrijden had hij het moeilijk, maar dat gold voor iedereen. Je kunt niet verwachten dat zo'n jongen het dan in zijn eentje even gaat laten zien." PSV had Lozano al heel lang in het vizier. Volgens technisch ma nager Marcel Brands is de vastbe radenheid van de speler zelfbe langrijk geweest in het hele voor traject. „Zijn club Pachuca wilde hem nog een halfjaar houden, maar hij wilde gewoon heel graag naar PSV. Lozano vindt dit de be ste stap in zijn carrière, dat is be- i PSV zag het aantal volgers op sociale media snel stijgen na de komst van Lozano langrijk geweest in deze transfer." PSV had Lozano, zeker na zijn zomerinterlands met Mexico, het liefst wat rustiger gebracht. Maar na de onthutsende uitschakeling in de Europa League tegen het Kroatische NK Osijek kan PSV zich in de competitie al helemaal niets meer permitteren. Tegelij kertijd blijven de verwachtingen hoog in Eindhoven, waar de ach terban snakt naar nieuwe helden en smaakmakers. PSV heeft ima goschade opgelopen en de druk staat er vol op. Met een produc tieve Lozano zou PSV twee vlie gen in één klap slaan. En dus zijn alle ogen op hem gericht, zowel binnen PSV als daarbuiten. zaterdag 12 augustus 2017 GO Iets wat niet altijd vanzelfspre kend was. Je leek naar Hoffen- heim te vertrekken, begin 2016. Toch: de man die in 2009 nog vakkenvuller was in de Dirk van den Broek, speelt straks mis schien tegen Lionel Messi. Ben jij dan het type dat na af loop het shirtje vraagt bij Messi? Geboren: 4 april 1989 in Leiderdorp Lengte: 178 cm Positie: middenvelder Rugnummer: 28 Contract tot: 30 juni 2021 Wedstrijden voor Feyenoord: 109 Goals voor Feyenoord: 28 Clubs: ADO Den Haag (2009-2013), FC Utrecht (2013-2014), Feyenoord 2014-nu) Interlands: 4 Erelijst: 1x landskampioen (2017), 1x KNVB-beker (2016), 1x Johan Cruijff Schaal (2017) -Jens Toornstra Maakt Feyenoord überhaupt kans om eerste of tweede te worden in de poule? Een plaats waarvoor jullie sup porters in de eredivisie niet meer tekenen. En dan zit je straks misschien ook nog bij de Oranje-selectie. Daar hebben ze bij Feyenoord een kreet voor. Hirving Lozano FOTO PRO SHOTS Alle ogen bij PSV zijn gericht op Hirving Lozano. De topaan- koop uit Mexico moet de smeerolie worden in de hape rende ploeg van Phillip Cocu. Te beginnen tegen AZ, van avond in het Philips Stadion. Bart Hoffman Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29