T' 28 'Geen woorden maar daden' is slogan die Feyenoorder Jens Zijn moeder vindt het eigenlijk niet bij hem passen, de tatoeage die sinds kort op zijn linkerbovenarm prijkt. Jens Toornstra (28) zelf moest eveneens wennen. De Feyenoorder contrasteert immers in alles met de stoere voetbalwereld. Over idealisme, verwondering en realisme. Ajax zeker van komst Orejuela Martins Indi blijft bij Stoke Kristoffwint in eigen land Ik verwacht niet dat Messi straks op mij afkomt en zegt:'Hé Jens, shirtje ruilen?' „Nee, hoor. Wij voetballers ver maken mensen, in de zorg redden ze mensen. Hun baan is veel be langrijker dan die van mij, iemand die toevallig tegen een balletje kan trappen. Ik sta nog steeds achter die uitspraak." „Maatschappelijke betrokkenheid eerder. Als zoon van een moeder die in de gehandicaptenzorg werkt, weet ik wat het 'normale' leven is. Aan dat normale leven geef ik graag iets terug. Bijvoor beeld als ambassadeur van de Dirk Kuyt Foundation, die zich inzet voor mensen met een beperking. Een fijne afwisseling met het we reldje waarin ik verkeer." „Een wereld die voor velen be kendstaat als egoïstisch. Een we reld waarin veel geld wordt ver diend en vaak wordt uitgegeven aan van alles en nog wat. Een we reld, kortom, waarin de verleiding groot is om vooral met jezelf bezig te zijn. Al kan ik natuurlijk alleen voor mezelf praten. Ik ben pas op relatief late leeftijd prof geworden en ken dus ook de andere kant van de maatschappij. Dat helpt mij dit leven nog meer te waarderen en te genieten van wat ik heb. Toch kan ik me er nog wel steeds over ver bazen dat Neymar verkocht wordt voor 200 miljoen euro. Anderzijds: voor mij betaalde Feyenoord ook enkele miljoenen aan FC Utrecht. De gedachte dat ik zo'n prijs ken nelijk waard ben, tja, een heel gek idee natuurlijk." „Ik vind mijn weg in de voetballe rij door mezelf te blijven. Ik ben niet het type dat stoer gaat doen om het stoer doen. Machogedrag is niets voor mij. Op het veld doen wat van me wordt gevraagd, dat houdt me op de been. Tegelijker tijd beleef ik deze wereld ook als eentje waarin je op een bijzondere manier met elkaar alles opzij kunt zetten voor een gezamenlijk doel. En, zoals vorig seizoen, prachtige dingen kunt bereiken." „Nee. Ik ben van nature al geen ap Ar; onruststoker. Faye leert me wel nóg meer te relativeren. Stel: de trainer stelt me morgen niet op in de thuiswedstrijd tegen FC Twente, dan zou ik verschrikkelijk balen. Alleen zul je me dan niet horen roepen dat het een schande is. Als ik Faye zie, weet ik wat écht belangrijk is. Bovendien: ik voet bal bij de mooiste club ter wereld. Er zijn miljoenen Nederlanders die geen leuk werk hebben, of zelfs werkloos zijn. Zij mogen kla gen. Niet ik, als ik een keertje re serve sta." „Met dat juichen, bedoel je? Weet je, nadat ik vorig seizoen had ge scoord tegen FC Utrecht, ging ik van pure gekheid op de reclame borden staan. Heeft Michiel Kra mer me nog lang mee gepest, want het past helemaal niet bij mijn nuchtere aard. Maar dit is dus wat Feyenoord in me losmaakt, ook na die goal tegen Vitesse weer. Nog steeds verwonder ik me erover dat ik hier mag staan. Als jochie was ik al idolaat was van deze club. Mijn vader heeft hetzelfde. Mijn moe der vertelde me laatst toevallig dat hij haar tijdens wedstrijden soms zomaar op de schouders tikt en dan toefluistert: 'Wat mooi hè, dat Jens Feyenoorder is'. Prachtig, toch? Precies dat gevoel heb ik ook. Bij die kampioenswedstrijd tegen VOETBAL Ajax heeft de transfer van Luis Manuel Orejuela afgerond. De Co lombiaanse verdediger te kende na een medische keuring een contract voor vijf jaar. De 21-jarige vleu gelverdediger komt over van Deportivo Cali, waar voor hij bijna tachtig offici ële duels speelde. Ajax be taalt 3,65 miljoen euro voor Orejuela. De Amsterdam mers zijn op zoek naar ver dedigers sinds het vertrek van Jairo Riedewald, Kenny Tete en Heiko Westermann. Trainer Marcel Keizer meldde gisteren dat hij niet meer rekent op de komst van Mateo Barac. zaterdag 12 augustus 2017 GO VOETBAL Bruno Martins (25) Indi blijft bij Stoke City. De verdediger heeft zijn handtekening onder een vijfjarig contract gezet. Stoke City neemt de voor malige speler van Feyen- oord definitief over van FC Porto. Martins Indi speelde het afgelopen seizoen al op huurbasis voor de En gelse club. FC Porto ont vangt bijna 8,5 miljoen euro voor hem. „We zijn blij dat we Bruno op permanente basis naar onze club heb ben kunnen halen", re ageert technisch directeur Tony Scholes op de web site van zijn club. „We moesten geduldig zijn, maar zijn erg blij met de uitkomst." WIELRENNEN De Noor Alexander Kristoff heeft de tweede etappe van de Arc tic Race of Norway gewon nen. De Europese kampi oen van Katoesja versloeg in de sprint de Fransman Hugo Hofstetter en de Itali aan Andrea Pasqualon. De leiderstrui bleef in handen van de Belg Dylan Teuns, die de eerste etappe had gewonnen. „Het is altijd bij zonder om in je eigen land een wedstrijd te winnen, maar het is vooral een overwinning van de hele ploeg", zei Kristoff. In het klassement heeft Teuns een voorsprong van twee seconden op Pasqualon. Kristoff is derde op drie se conden van de leider. Mi chel Kreder staat vijfde. 'Machogedrag is niets voor mij' Dennis van Bergen Rotterdam Nog boze collega's aan de lijn gehad? „Hoezo?" Vanwege je opmerking in Helden Magazine. Mensen in de verple ging mogen wel wat meer ver dienen, zei je, voetballers een tikkeltje minder. Is dat de idealist in je? Hoe zou je dat wereldje type ren? Is het inmiddels wel 'jouw' we reldje? Heeft de geboorte van je doch ter Faye (2) hierin een rol ge speeld? Dat je rustiger bent ge worden bijvoorbeeld? -Jens Toornstra De mooiste club ter wereld, zeg je. Was dat ook het gevoel dat je ogen zondag verraadden, toen je scoorde tegen Vitesse? Toornstra haalt uit met een rake volley in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Vitesse, foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28