27 competitie om te omarmen Utrecht eerste koploper altijd weer nieuw, vaak piepjong talent opbloeit. Spelers van wie nu nog niemand heeft gehoord, maar over wie we straks elke avond pra ten. Neem Calvin Stengs van AZ, vorig jaar in de play-offs, of Justin Kluivert bij Ajax. En zo krijg je er dit seizoen weer een heleboel." De Nederlandse voetbalcompe titie zou vooral moeten koeste ren wat het heeft - en niet te veel in een slachtofferrol moeten 2 kruipen. Accep teer de wereld zoals die in el kaar zit, accep- - teer dat Enge land, Spanje en Duitsland zich in een ander universum bewegen. Het voetbal is een wereld voort durend in beweging, een interna tionale vrije markt, waarin elke club driftig op zoek is naar een paar procent verbetering. Een in gewikkelde cocktail van belangen ook. Voetbal is een bedrijfstak van concurrentie, maar met één bij zondere eigenschap: elke concur rent heeft de ander keihard nodig. Zonder gedegen tegenstand geen competitie. Dat spanningsveld leidt vaak tot impasses. Naar goed Nederlands gebruik drijft ons voetbal op de mocratie en eeuwig polderen. Elke verandering gaat traag, verzuipt in belangen of strandt in goede be doelingen. Maandenlange verga deringen over een nieuwe compe titie-opzet leverden niets op: Ne derland is één van de zeld zame klei nere voetballanden waar alles ge woon hetzelfde blijft. Toch maar snel terug naar het Grote Verheugen. Op de kampi- oensstrijd ook, waarin titelhouder Feyenoord zich weer definitief een Nederlandse topclub mag noe men. Waar Ajax zwemt in het geld, zonder met opzienbarende versterkingen te komen. Ja, routi nier Klaas-Jan Huntelaar, maar die was zo goed als gratis. Crisis Vuurwerk is ook verzekerd bij PSV, de topclub in crisis, nota bene nog voordat het seizoen is begonnen. Trainer Phillip Cocu staat onder zware druk, de selectie is kwalitatief volledig uitgedund, de kans op Europees voetbal is ver prutst in Osijek. En zo bloeien er vanzelf weer nieuwe verhaallijnen. Hoe stabiel is Feyenoord zonder Dirk Kuyt, na een seizoen waarin alles lukte? Komt Robin van Persie nog, eind augustus? Die dis cussie of Van Persie een aanwinst voor Feyenoord zou zijn: onbegrij pelijk", vindt Bruggink. „Een jon gen met zo veel ervaring en kwali teit. Het lijkt me nogal logisch dat zo iemand iets toevoegt aan Fey enoord, en daarmee aan de uitstra ling van de hele eredivisie. Hunte laar ook: dat is toch fantastisch dat die terug is? Daar leren al die su per jonge spelers toch alleen maar van?" De eredivisie mag dan geen Eu ropese topcompetitie zijn, ook dit seizoen zullen er weer miljoenen Nederlanders naar kijken, onein dig veel meer nog steeds dan naar de Premier League of de Primera Division. Onze competitie is dichtbij en aanraakbaar. En laten we vooral afgelopen mei niet vergeten. Dat historische volksfeest in Rotterdam, met Fey enoord als bindmiddel van een complete stad. Of het Europa League-avontuur van Ajax, als be wijs dat het incidenteel nog altijd kan: een internationaal succes vie ren, de teleurstellende fi nale ten spijt. De eredivisie is ver trokken richting weer zo'n mooie lente, vol nieuwe verhalen en nieuwe dromen, met achttien voetbalclub jes om van te hou den, in een competi tie om te koesteren. Dat er altijd weer nieuw, piepjong talent opbloeit, vind ik nog steeds het boeiendst aan de eredivisie START zaterdag 12 augustus 2017 GO zo'n mooie lente i •J -.rd *4 RT^ -Arnold Bruggink DEN HAAG FC Utrecht is de eerste koploper van het nieuwe eredivisiesei zoen. De club won giste ren de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag (0-3). De doelpunten kwamen van Cyriel Dessers (twee maal) en Sander van de Streek, vorig seizoen alle bei actief in de Jupiler League. De eerste goal van het seizoen had een vervelend luchtje. Dessers stond buitenspel toen zijn ploeggenoot Gyrano Kerk hard op de lat schoot. Vervolgens kon de van NAC overgekomen spits eenvoudig scoren. Opval lend was dat Dessers in de finale van de nacom- petitie met NAC ook het laatste doelpunt van het vorige seizoen maakte. FOTO'S PIM RAS, PRO SHOTS, ORANGE PICTURES, ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27