J EN WAT DOE JIJ VANDAAG? 24 M IVO NIEHE MUZIEKTHEATER Ivo Niehe bedacht en schreef Drs. Down, een voorstelling over de mogelijkheden van mensen met het Downsyndroom of een andere handicap „Alle vooroordelen tegen Down heb ik als leidraad genomen." Quote van de dag Ik wilde voor mijn 23ste moeder worden, maar dat is volgend jaar al. 25 is ook goed. Sieneke maakt zich klaar voor een optreden opeen kermis in België. Blessure voor Simon Zoon voor Bas Muijs Hij is 71, maar doe er - dankzij zijn gesoig neerde, gebruinde uiterlijk en immer aanstekelijke wijze van spreken - ge rust tien jaar af. „Je zult het ongetwijfeld raar vin den", zegt Ivo Niehe, „maar ik voel dat het allemaal pas begint. Dat mijn loopbaan tot nu toe een voorwoord was. Niemand gelooft me, behalve de mensen in mijn omgeving. Elke dag denk ik: ik heb nog zoveel plannen waarmee we aan de slag moeten. „André Rieu zei ooit: 'Ik heb nooit vakantie, want ik heb geen werk. Dat geldt ook voor mij. Ik ben net terug uit Frankrijk. Zit ik op een ter ras weer dertig onderwerpen uit de internationale bladen te scheuren. Mijn werk is een enorm voorrecht." Ivo Niehe, sinds 1981 presentator van de populaire (Tros) TV Show, slaat wederom een zijweg richting theater in. Deze keer niet als solist (hij maakte zeven succesrijke thea tershows 'omdat ik plezier heb op het toneel'), maar als scenario- en lied jesschrijver van de voorstelling Drs. Down, waarvan de eerste voorstelling vanavond in Rijswijk te zien is. „Nou, scenarioschrijver.Neem dat alsjeblieft met een dikke korrel zout. Ik heb weliswaar alle liedjes en teksten geschreven, maar zonder regisseur Haye van der Heijden (Kees Co en Kinderen geen bezwaar), schrijver Dick van den Heuvel (musi cals als Ramses, Kruimeltje en Was ge tekend Annie M.G. Schmidt) en compo nist Piet Souer (Ramses Shaffy en Liesbeth List, maar evenzeer voor Luv', red.) was ik nergens geweest. „Met dramaturgie, de logica in een toneelverhaal, de spanningsop bouw. Ik heb die ervaring niet. An ders dan voor tv waarvoor je iets maakt en, hups, het is klaar." In de productie spelen twee Down jongeren, Nando Liebregts (22) en Rutger Messerschmidt (26), twee hartsvrienden aan de zijde van acteurs als Hugo Haenen, Anne- Mieke Ruyten en Gijs Stallinga. Niehe: „Joop van den Ende was echt de aanjager, die vond dat we het stuk op de planken moesten brengen. Ik dacht eerst: het wordt misschien een aardige schoolvoorstelling, wel licht een bescheiden documentaire. Of helemaal niks." Inspirerend „Nando en Rutger kenden elkaar niet, maar klikten meteen. Het zijn echt ontdekkingen. In de voorstelling speelt video een bepalende rol - we hebben veel scènes opgenomen want je kunt van beiden niet verwachten dat ze avond aan avond een toppres tatie leveren - maar gaandeweg de repetities besloten we steeds vaker video te vervangen door live. „Meestal ontbeten we op zaterdag ochtend om hen en hun ouders bij te praten. Dat was zo inspirerend. We konden er weer een week tegenaan. Die jongens hebben humor, maar kunnen ook onverwacht boos en ver drietig worden. Het zijn emoties die allemaal in het stuk passen." Niehe wil in Drs. Down vooral laten zien waartoe mensen met een beper king wél in staat zijn. „Er zit, hoewel ik het een vreselijke term vind, een boodschap in." Hij baseerde zijn scenario 'losjes' op de ontmoeting die hij zes jaar ge leden in de TV Show had met Pablo Pineda Ferrer, een Spaanse jongen met het syndroom van Down. „Mensen vragen me soms: welk interview in al die jaren is echt op je Bij afwezigheid van Angela en Vincent bellen we elke dag een BN'er met de vraag wat zijn of haar plan voor de dag is. zaterdag 12 augustus 2017 Hoe laat ging vanochtend de wekker? „Om 8 uur. Al was het eigenlijk niet nodig om een wekker te zetten. Ons dochtertje Rosalie maakt me toch wel wakker." Jij bent niet lekker op vakantie? „Nee, ik heb vanavond een optreden in Bel gië. Het wordt wel een lange dag, want ik ben pas rond half twaalf klaar en dan moeten we nog 200 kilometer terugrijden." Hoe bereid je je voor? „Ik ga naar de kapper. Die föhnt mijn haar mooi op, zodat het heel het weekend goed zit. En ik zoek een leuke outfit uit. Dat begint lastig te worden, want ik zit al in de dertiende week van mijn zwangerschap." GO MUZIEK Kersverse vader Simon Keizer heeft zijn knie schijf gebroken bij een val. „Deze timing is wel echt be roerd", vertelt hij in een vlog. Zijn vrouw Annema- rie heeft nu niet alleen de kleine Kiki om voor te zorgen, maar dus ook Simon. SHOW Acteur en pre sentator Bas Muijs is vader geworden van een zoon. Muijs (40), bekend van de RTL 4- serie Goede Tij den Slechte Tij den, deelde een foto op zijn lnstagram-ac- count. Zijn zoontje heet Daan. Down in het theater: humor en verdriet Arno Gelder Geen zwangerschapsklachten? „Nee, ik voel me heel goed. Maar met kleding is het nu wel een beetje puzzelen, haha. Mijn broeken zitten wel erg strak. Gelukkig is het nog wel weer voor jurkjes. Die passen ge woon." Met elk weekend optredens is een vakan tie plannen zeker lastig? „Klopt. Soms vind ik dat wel jammer. Vooral als ik alle foto's zie van mensen die wel weg zijn. Maar ik kan ook enorm genieten van thuis zijn." Wintersport of zonvakantie? „Nou, ik vind wintersport heel leuk. Begin dit jaar hebben we voor het eerst Rosalie mee genomen naar de sneeuw. Maar als ik écht moet kiezen, ga ik toch wei voor de zon. In maart waren we nog op Curagao. Daar kan niks tegenop." - Hanneke Marcelis Vlogster Monica momenteel vrijgezel, f in Beau Monde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24