<D (en niemand snapt 'm) Basic-Fit rijst de pan uit Digitaal betaalmiddel meer waard dan ooit: 20 \r SBM De bitcoin wordt steeds bekender en breekt record na record. Langzaamaan beginnen ook niet-nerds te investeren. Puur uit winstbejag, want met bitcoins betalen doet nog steeds bijna niemand. „De vraag is of gebruikers de risico's wel zien." Kort IflP!HB3SH:-SS Export bloemen in de lift De Nederlandse export van bloemen en planten blijft stijgen. Opvallend is daarbij dat de stijging van de uitvoer naar landen in Oost-Europa sterker is dan gemiddeld. Dat blijkt uit statistieken die branchevereniging VGB bekendmaakte. Daartegenover stond een krimp van 15 procent voor het Verenigd Koninkrijk. Alles bij elkaar steeg de export in de eerste zeven maanden met 6 procent tot 3,8 miljard euro. Basic-Fit breidt verder uit Basic-Fit heeft een sterk eerste halfjaar ach ter de rug. Omzet en winst namen flink toe en de beursgenoteerde sportschooluitbater opende per saldo 47 nieuwe fitnessclubs. Volgens topman Rene Moos is het bedrijf daarmee goed op weg om in heel 2017 zo'n honderd filialen erbij te krijgen. Basic-Fit telt inmiddels 466 fitnessclubs, 27 procent meer dan een jaar terug. Topman Uber aangeklaagd Investeerder Benchmark Capital klaagt voormalig Ubertopman Travis Kalanick (foto) aan vanwege fraude. Kalanick zou in zijn tijd aan het roer van de taxi-app ver schillende misdragingen voor het bestuur hebben verzwegen. Nadat hij als topman was ontslagen, maar aanbleef als niet-uit- voerend bestuurder, zou Kalanick ook ge probeerd hebben om de macht binnen het bedrijf weer naar zich toe te trekken. Kala nick liet in een reactie weten dat de zaak nergens op gebaseerd is 'en vol met leugens en valse beschuldigingen' zit. Fusie Tata Steel dichterbij Tata Steel heeft een pensioendeal gesloten in Groot-Brittannië. Daarmee neemt het In diase moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden een belangrijke horde voor een fu sie van zijn Europese staalactiviteiten met die van het Duitse ThyssenKrupp. Door de regeling is Tata Steel niet meer verantwoor delijk voor de pensioenverplichtingen van vele duizenden Britse staalwerkers. Quote van de dag De economie groeit op jaarbasis met 2,5 procent, de sterkste groei in driejaar Galapagos Flow Traders Fugro De zaakjes gaan goed, bij BTCDi- rect in Nijmegen. Volgende week betrekt het jonge bedrijf, dat klan ten helpt bitcoins en andere digitale munten te kopen en verkopen, een eigen kantoorpand in Nijmegen. Het aantal medewerkers groeide sinds 2013 van 3 naar 15, het aantal gebruikers vertwintigvoudigde. „Het zijn er nu enkele tienduizen den, voornamelijk uit Nederland", zegt medeoprichter Davy Stevens. „We helpen hen bitcoins te kopen op internationale beurzen. Verge lijk het met aandelen: die koop je ook niet rechtstreeks op Wall Street. Bij ons kunnen klanten met iDeal betalen. En ze vinden het fijn dat ze met een Nederlandse partij zaken doen." Want om nou te zeggen dat het bitcoinprofessoren zijn, die klan ten... nee. Ze reageren vooral op de enorme koersstijgingen van de di gitale munt, die de laatste maanden keer op keer door het plafond gaat. Stevens: „Elke keer als de koers sterk stijgt, is er een toeloop. De massa loopt achter het rendement aan." Een jaar geleden was één bitcoin ongeveer 500 euro waard, nu komt de grens van 3.000 euro al in zicht. Die spectaculaire groei zorgt er voor dat de munt niet meer alleen een speeltje is van gamers, nerds en idealisten. Die omarmden de munt als een instrument dat banken in de toekomst buitenspel zet. Nu zijn het de goudzoekers die instappen. Het begint langzaam te zoemen. „Heeft iemand zich wel eens ver diept in cryptocurrencyV' vroeg een vriend onlangs, in een groepsapp. „Ik heb geen moeilijke vragen hoor. Wil voor het einde van het jaar multimiljonair zijn. Dat is alles." Smiley. De bitcoin is ook een betaalmid del, maar daarvoor wordt ie nog steeds amper gebruikt, ondanks de Koers bitcoin (in euro's) €2983,01 populariteit van de munt. Caroline de Konink, eigenares van bed 8c breakfast De Wadloper in het Friese Moddergat, biedt haar klan ten nu vier jaar de gelegenheid. Niemand maakte er gebruik van. „Ik snap het wel hoor, zeker nu de koers zo hard stijgt. Dan zou ik ze zelf ook houden." Pizza bestellen Misschien een betere graadmeter: Thuisbezorgd.nl, dat sinds 2013 bit coins accepteert. „Als er één doel groep is waarvan je verwacht dat ze met bitcoins betalen, zijn het onze klanten wel", zegt woordvoerder Joris Wilton. „Maar het aantal bit- coinbetalingen is niet toegenomen. Hoeveel het er precies zijn kan ik niet zeggen, maar het ligt ruim on der de 1 procent van het totaal. Een kleine groep mensen vindt het heel leuk, maar dat zijn echt de gamers." Ook criminelen worden vaak ge noemd als gebruikers, omdat de bitcoin geen sporen achterlaat. Ver der lijdt de bitcoin als betaalmiddel een marginaal bestaan. In het re cent verschenen jaarverslag van het Maatschappelijk Overleg Betalings verkeer (MOB) komt het woord bit coin niet eens voor, de woorden blockchain en cryptocurrency even min. Een ordinaire belegging, dat is het HOOFDDORP Basic-Fit heeft naar eigen zeggen een sterk eerste half jaar achter de rug. Omzet en winst namen flink toe en de beursgeno teerde sportschooluitbater slaagde er in om 47 nieuwe fitnessclubs te openen. Volgens topman Rene Moos is het bedrijf daarmee goed op weg om in heel 2017 zo'n honderd filia len erbij te krijgen. Basic-Fit werkt de laatste jaren sterk aan het uit breiden van zijn sportscholenbe stand. Het netwerk telt inmiddels 466 fitnessclubs. Dat is 27 procent meer dan een jaar terug. Het aantal leden steeg op jaarbasis met dik een vijfde naar een kleine 1,4 miljoen. De top van het bedrijf voorziet voor komende jaren nog veel ver dere groei. Er zitten nu al tientallen nieuwe clubs in de pijplijn. Vooral in Frankrijk, waar Basic-Fit nu 114 sportscholen telt, valt nog veel groei te verwachten. Daar mikt het op termijn op zo'n zeshonderd fili alen. Wat betreft Nederland, België, »Het netwerk telt in Europa inmiddels 466fitnessclubs Luxemburg en Spanje wordt niet van zulke grote aantallen gespro ken, maar ook in die markten ziet Basic-Fit nog mogelijkheden voor uitbreiding. De opbrengsten groeiden in de eerste zes maanden van dit jaar met ruim een kwart vergeleken met de zelfde periode vorig jaar, tot 156 miljoen euro. Het bedrijfsresultaat liep met 23 procent op naar 45,5 miljoen euro. Vanwege de vele nieuwe clubs rekent het bedrijf in de tweede helft van dit jaar op een versnelling van de winstgroei. Onder de streep bleef gecorri geerd voor onder meer eenmalige posten 10,3 miljoen euro over, tegen een een aangepaste nettowinst van 2,7 miljoen euro over de eerste helft van vorig jaar. Basic-Fit zette een jaar geleden overigens strikt geno men nog een nettoverlies in de boe ken van dik 26 miljoen euro, wat nu is omgebogen in een positief resul taat van 2,2 miljoen euro. -1 OOST-EUROPA SPORTSCHOOL TAXI-APP FUSIE O zaterdag 12 augustus 2017 GO Zakenbank KBC gelooft in de medicijnen van de farmaceut. De flitshandelaar kan profiteren van de onrust Noord-Korea. •M De meeste aan delen hebben juist veel last van de spanningen rond Noord- Korea.. ■W De bodemonder zoeker schikte in een langlopend dossier en werd niet beloond. o —De Russische minister Maxim Oreshkin over de jongste cijfers van de Russische economie. m ledereen aan de bitcoin Sander van Mersbergen Nijmegen De bitcoin wordt steeds bekender en breekt record na record. 3.000 - T-1r 2013 '14 '15 '16 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20