Ivo Niehe Daf ne Schippers Verstikkende cultuur bij Zeeuws havenbedrijf Personeel van Zeeland Seaports klaagt over de 'verstikkende' bedrijfscultuur. En een aantal klanten, bedrijven in de Zeeuwse havens, is ontevreden over het Zeeuwse havenbedrijf. Failliet dreigt voor zorgbedrijf Careyn l Walcheren Opnieuw wereldtitel op 200 meter »P3o 'Mijn loopbaan was tot nu toe een voorwoord' Het stormt bij Zeeland Seaports (ZSP), zeggen bronnen waarmee de PZC heeft gesproken. Recent lekte er bedrijfsgevoelige informatie van een klant (Dutch Offshore Con tractors in Vlissingen) uit. De direc tie laat een extern bureau uitzoeken waar het lek zit. Vooruitlopend op de uitkomst is een verdachte mana ger op non-actief gesteld. De sfeer op de werkvloer is sindsdien ge spannen. Het vertrouwen is weg, het personeel loopt op eieren, want wie is de volgende? Er heerst al langer een angstcul tuur bij Zeeland Seaports. De sfeer was al niet best, maar is nu echt ver ziekt, zeggen diverse medewerkers. Ze verwijten de directie een gebrek aan diplomatie en empathie. Nie mand durft daar openlijk met de media over te praten. Medewerkers zijn bang hun baan te verliezen: „We denken dat onze telefoons en e-mailverkeer worden gemonitord. Zeker weten doen we het niet, maar we zijn voorzichtig. Alles kan tegen je worden gebruikt. Het lijken Turkse toestanden." Zeeland Sea ports wil niet op deze kwestie rea geren. Recent lekte een e-mail van Dutch Offshore Contractors (DOC) aan het havenbedrijf uit. Daarin klaagt het bedrijf dat het al lang met Zeeland Seaports onderhandelt over uitbreiding van zijn terrein aan de Westhavenweg in Vlissin gen, maar dat het havenbedrijf plots voorrang geeft aan Dong Energy. Volgens een woordvoerder van ZSP is over deze locatie met di verse partijen gesproken. Dong, dat het windpark Borssele 1 en 2 voor Bedrijven noemen Zeeland Seaports een gesloten bastion de kust van Zeeland laat bouwen, heeft de voorkeur. De provincie heeft zich er ook sterk voor ge maakt. DOC heeft met een miljoe nenclaim gedreigd. Inmiddels wordt er geprobeerd voor beide partijen een oplossing te vinden. Opmerkelijk detail: het uitbrei dingsplan van DOC is het op bu reau van Dong Energy Nederland beland. Hoe en of dat via het haven bedrijf is gebeurd, wordt uitge zocht. Een andere klacht is dat een be drijf medewerking vraagt om een potentiële klant te faciliteren en dat het havenbedrijf vervolgens die klant zelfstandig probeert binnen te halen. Bedrijven noemen ZSP 'weinig klantvriendelijk', eerder 'een gesloten bastion dat verded en heerstactieken gebruikt en maar beperkt informatie deelt'. Dat laat ste betreft onder meer de voorge nomen fusie met het Havenbedrijf Gent, die een aantal bedrijven in de Vlissingse haven zorg baart. Ze vre zen dat Gent als grootste aandeel- a houder in het fu- M siehavenbedrijf straks de lakens uitdeelt. SCHIEDAM Het voortbestaan van Careyn, een van de grootste zorg organisaties van Nederland, is ern stig in gevaar. Careyn heeft nog amper een maand om de bank en de Inspectie voor de Gezondheids zorg te overtuigen dat het levens vatbaar is. Sinds vestigingen van de organisatie vorig jaar op de lijst te rechtkwamen van de slechtste verpleeghuizen van het land, is het alleen maar dieper in de proble men geraakt. De organisatie heeft 29 verpleeghuizen en vele duizen den medewerkers en staat miljoe nen euro's in het rood. P16 Nieuwsmedia uit Noord-Korea te zien. l »P24 Personeel en klanten klagen over Seaports Frank Balkenende Terneuzen LEESVERDER OP PAGINA 2 EN 3 I Bij afgifte van deze bon en per aangekocht individueel I ticket >1m aan de kassa in Plopsaland De Panne, IPIopsaqua De Panne, Plopsa Indoor Hasselt, Plopsa Coo of Plopsa Indoor Coevorden krijg je 30% korting. Koop je ticket(s) via plopsa.nl met actiecode 9458 om I wachtrijen aan de kassa's te vermijden! Niet geldig bij I voorverkooptickets. Niet combineerbaar met andere I acties en/of voordelen. Niet inwisselbaar in geld. Mag niet verkocht worden. Maximum 5 tickets per bon. Actie geldig zaterdag 12 augustus 2017 Weekend met twee gezichten 20°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1