srajza var jJiJfinn. 17 r DE MANTELZORGER Rondleiding in een interne memo uit juni. En, in een stuk van vorige maand: 'Elk tekort in 2017 moet voor hetzelfde bedrag in 2018 gecompenseerd worden, wil de liquiditeit niet in gevaar komen.' Simpel gezegd: als Careyn volgend jaar geen winst maakt, kunnen de reke ningen niet meer worden betaald. Hoogleraar bedrijfskunde Jaap Koelewijn: „Ze glijden langzaam weg. Ze vullen het ene gat met het andere. Ze hebben geen vet meer op de botten." Personeelstekort Careyn kan grote nieuwe verliezen niet hebben. De solvabiliteit, waarmee de vermogenspositie van bedrijven wordt gemeten, was vorig jaar 13,6 procent. Careyn hanteert zelf 15 pro cent als ondergrens, en ook huisbank ING eist dat dat niveau dit jaar bereikt wordt. „Als dat niet gebeurt, kan de bank vastgoed verkopen of zelfs de stekker eruit trekken", zegt de hoogleraar. Ondanks de donkere wolken werkt Careyn hard aan het verbe teren van de zorg, blijkt uit interne stukken. De organisatie wordt ech ter geplaagd door een groot personeelstekort. Een wervings campagne leidde dit jaar tot 412 nieuwe mensen, maar tegelijk ver trokken er 500. Momenteel heeft het bedrijf ruim 240 vacatures. In tehuis Maria-Oord in Vinkeveen worden de teams deze zomer ondersteund door niet-gediplomeerde vakantiekrachten. Volgens de anonieme leidinggevende wil niemand meer bij Careyn werken. „De werkcultuur is verziekt. Careyn is een financiële organisatie gewor den, het heeft geen zak meer met zorg te maken." Bestuursvoorzitter Marco Meer- dink, net nieuw bij Careyn, bestrijdt dit. „Er wordt spijkerhard gewerkt door de medewerkers." De bank is vol gens hem 'nerveus' over het ver wachte miljoenenverlies. „Ook ik ben De werkcultuur is verziekt; Careyn is een financiële organisatie geworden gespannen, maar heb er ook alle ver trouwen in dat we het gaan redden. Anders was ik nóóit aan deze klus begonnen." Meerdink gaf regiodirec teuren deze zomer de opdracht om nog meer bezuinigingen door te voe ren. Zo werd een glossy voor relaties geschrapt. Op 1 september doet de Inspectie voor de Gezondheidszorg uitspraak over de toekomst van Careyn. In die zelfde maand moet Careyn zich met een meerjarenplan verantwoorden bij de bank. Volgens de klokkenluider kan Careyn maar beter failliet gaan, hoe graag hij het ook anders ziet. „Dit is niet meer te redden." l»[*H 6-daagse najaarsreis Berlijn Kurfürstendamm 8-daagse najaarsreis 8-daagse najaarsreis Tossa de Mar, J Drielandenreis Zwarte 'all-inclusive' Woud en Bodensee 8-daagse najaarsreis Bloemenrivièra en Cöte d'Azur 8-daagse najaarsreis Toscane, Umbrië en Rome 8-daagse najaarsreis Praag en Bohemen Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 www.bolderman.nl zaterdag 12 augustus 2017 GO 2. 3. besluiten, waar zij vervolgens mee moeten werken. Het tekort aan medewerkers speelt ook extramuraal. Wij weten dat dit ook intramuraal speelt. Door het tekort aan medewerkers is de werkdruk hoog, te hoog. In het verleden was er een behoorlijke invalpool georganiseerd waar behoorlijk aantal van onze collega's reden om te huidige situatie is voor een vertrekken bij Careyn of over een vertrek na te denkeo^^ Z 0 minst kunnen we een poging doen om on^^TOega's te behoud^^s 5. 6. belastend ervaren. Met regelmaat wore goede zorg willen bJ heeft weerslag op Taken zijn onvoldc omdat we Echter dit als de insDectie in augustus/september k nog steeds niet voldoende op orde. Dit is Careyn. Hetzelfde geldt voor de financiële positie. Oo™ van 2016 en 2017 YTD, alsmede de forecast vo' Ook dat is een existentiële bedreiging. De optelsom betekent een continuïteitsvraa er dagen van 9 tot 10 uur gedrê den en aan kwaliteit willen werkeï gezondheid van de medewerkers, ide duidelijk, zowel van de wijkveri fegkundige als auditeni Kwaliteit van zorg is dj j" existentiële bedreiging voor 's> gegeven het Bat 7 uits^^Éfcair. pe verschillen zijn .IJUCI IJ KW.j De regiomanager leidt ron samen met een medewerj Ook jij kunt tijdens de rustig en duidelijk en gee informatie; Blijf vriendelijk en professio rin de periode 8 t/m 22 augustus dagelijkse ronde voor 08:00 uur of de locatie 'IGZ-proof' is (zijn alle medewerkers op de hoogte hoe te acteren, medicijnkast netjes, opiaten achter slot en grendel, geen rondslingerende chloorflessen, etc. etc.) Geef geen uiting aan persoonlijke ongenoegens. Je biedt koffie/thee aan en laat de dames/heren plaatsnemen in de ruimte die hiervoor is aangewezen; Je zorgt voor koffie/thee/water in deze ruimte. In mei werd de 84-ja- rige demente moeder van Yvon Melskens op locatie Grooten- hoek in Hellevoetsluis mishandeld door een verwarde medebewo ner. „Het gaat gelukkig heel goed met haar. Op ons aandringen woont ze nu op een andere Careynlocatie, de Dierenriem. Hier is wél persoonlijke aan dacht. Die zou er toch overal moeten zijn? Mijn moeder houdt bij voorbeeld van zingen, dat is haar liefste be zigheid. Op de vorige locatie werd ze op de gang gezet als ze zong. Nu wrijft het personeel over haar arm. 'Mevrouw, dit vindt u toch zo mooi', zeggen ze dan. Ik ben de afgelopen jaren ge schrokken van wat ik zag. Ik vond mijn moe der meerdere keren rond 12 uur nog in bed in haar eigen drek. Mensonterend! En dan het handelen van Careyn toen mijn moe der was aangevallen. De arts vond het niet nodig dat ze naar het ziekenhuis ging. De verwondingen zagen er heftiger uit dan ze waren, zei hij. Later bleek ze een bloeding in haar hersenen te hebben, een gebroken voet en overal blauwe plekken. We hebben inmiddels een goed gesprek gehad met het management. De eerlijkheid gebiedt te zeggen: ze wordt nu liefdevol verzorgd." —Anonieme leidinggevende Vertrekdatum oktober 2017 Vertrekdata: 14, 23 oktober 2017 Vertrekdata: 14, 23 oktober 2017 Vertrekdatum: 23 oktober 2017 Vertrekdatum: 14 oktober 2017 Vertrekdatum 23 oktober 2017 'J-^Qtukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: Prijs p.p. o.b.v.,2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds Et reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17