Peter Langhout Reizen JÉ 15 Als ik niet op de fractie ben, dan zeggen ze: Bram zal wel op een feestje zijn. Ik ben niet zwaar op de hand 'Baybasin te lang in isolatiecel' T KM „We hadden op een groot bord de kaart van Zuid- Afrika staan. Je mocht daar met rotte sinaasappe len naar gooien. Raakte je de hoofdstad Johannes burg, dan kreeg je een goede sinaasappel. De bur gemeester vond het in strijd met de openbare orde dat er met etenswaren werd gegooid. Wij vonden verrot fruit geen etenswaar. Dat kwam voor de rechter. Ik werd veroordeeld tot het betalen van 25 gulden." „Ik was dienstweigeraar. Militaire dienst was ver plicht. Als je dan principieel tegen het leger was, kon je een beroep doen op de Wet Gewetensbe zwaren. Ik had grote moeite met de wapenwed loop, de NAVO en de Koude Oorlog. Daar denk ik nu echt genuanceerder over. Ik zie nu in dat het soms nodig is om op een gestructureerde manier geweld te gebruiken. Dan moeten alle andere me thodes zijn uitgeput. GroenLinks heeft een aantal keren steun verleend aan militaire operaties. Dat geeft elke keer weer veel discussie en dat is goed. Daar ben ik dus anders over gaan denken." „Ik zie een heel voorzichtige kentering naar een andere kijk. Mensen zijn toch een beetje door die negatieve houding heen. Het gaat sociaal-econo misch beter. Je lost problemen niet op door gren zen te sluiten. Door je naar binnen te keren, ande ren weg te zetten als vreemd. Mensen begonnen dat een beetje normaal te vinden. Maar ze lijken zich te realiseren dat dat niet de oplossing is. Veel mensen zijn op zoek naar een boodschap die meer aansluit op het dagelijks leven. Je ziet dat het toch Macron is geworden in Frankrijk. Bij brexit en Trump is dat niet gebeurd, maar dat zijn hopelijk de uitzonderingen en niet het nieuwe normaal." „Zeker. Daarom zeg ik: die zorgen zijn daarmee niet weg. Alleen het antwoord om die zorgen te adresseren is misschien iets kansrijker, toekomst- bestendiger en iets minder negatief. Armoede in eigen land bestrijden, de zorg om klimaatverande ring eens een keer serieus nemen. Bij dezelfde analyse kun je een positieve en een negatieve agenda hebben." „Je moet altijd uitkijken voor wensdenken. Maar het is wel zo dat ik een mooie beweging zie van de student die ik was op mijn 18de en het enthousi asme dat bij mij werd losgemaakt. Er was een peri ode van groot optimisme aangebroken, van moge lijkheden om de wereld een beetje te veranderen. Dat is lang geleden. En nu zijn er de mensen die ik tegenkom bij de meet-ups, die met duizenden ko men om naar Jesse Klaver te luisteren. We zijn 45 jaar verder, maar ik zie wel weer eenzelfde soort enthousiasme en engagement bij mensen." „We hebben het uiterste gedaan om eruit te ko men. VVD en CDA hebben samen 53 zetels. Daar valt zelfs de gigantische winst van GroenLinks te gen weg, dan kun je geen grote invloed hebben. We gaan niet zeuren, maar de volgende keer pro beren we nog groter te worden. Dan proberen we het weer." „Dat is toch de geleidelijke normalisering van de PW. Dat is de ontwikkeling van kopvoddentaks en gedoogsteun tot Polenmeldpunt en minder Ma rokkanen. Dat een bepaald politiek jargon gewoon wordt, dat is iets wat me altijd is blijven raken en tegenstaan en fascineren." „Nee, ik heb weinig tegenslag ervaren in mijn le ven. Dat heeft mij wel gemaakt tot wie ik ben. Ik ervaar optimisme en een zekere lichtheid in het bestaan. Dat imago heb ik ook. Als ik niet op de fractie ben, dan zeggen ze: Bram zal wel op een feestje zijn. Ik ben niet zwaar op de hand. Afgezien van de dood van mijn beste vriend twee jaar gele den heb ik weinig tegenslag gehad. Ik heb de din gen kunnen doen die ik heb willen doen. Ik be schouw mezelf als een geluksvogel. Eigenlijk wel... hahaha!" De Koerd Hüseyin Baybasin heeft te lang in afzondering in de Nederlandse gevangenis gezeten, naar aanleiding van een vliegtuigje dat in juli vo rig jaar over de gevangenis vloog met daarachter de tekst 'Free Baybasin Now'. Daarna werd hij overgeplaatst naar de gevangenis in Vught, waar hij veertien dagen in isolatie doorbracht. De Raad voor Strafrechtstoepassing en Noord-Korea is verplicht om consulaire hulp mogelijk te maken en buitenlandse gevangenen met een tolk te laten communiceren Jeugdbescherming (RSJ) oor deelde gisteren dat Baybasin een financiële tegemoetko ming moet krijgen voor de dagen die hij ten onrechte in isolatie zat. De uit Turkije af komstige Baybasin (60) werd in 2002 veroordeeld vanwege betrokkenheid bij moord in Turkije, uitlokking daartoe, gijzeling en drugshandel. Hij heeft altijd volgehouden on schuldig te zijn. Weer Nederlanders in Italië geëvacueerd Opnieuw zijn Nederlandse toeristen in Italië getroffen door noodweer. In de regio Cavallino, bij Venetië, zijn verschillende campings be schadigd door onder meer omgewaaide bomen. Van de ongeveer 50 gezinnen die er via Neckermann Reizen en Vrij Uit Autovakanties staan, werden er zo'n 20 onderge bracht in hotels, sporthallen of kerken in de buurt. De helft van hen is inmiddels richting huis, omdat de va kantie er toch al op zat. Horeca België opgelicht Nigerianen tegen Shell Opleidingen liggen stil Kijk op peterlanghout.nl of bel 0172-468800 Persgroep32 zaterdag 12 augustus 2017 GO Waarom werd u aangehouden? Waar bent u totaal anders over gaan denken in de loop der jaren? Hoe beschrijft u de tijd waarin we nu leven? Is het een risico dat gevestigde partijen denken: het zal zo'n vaart niet lopen met dat populisme? Dat ze terugzakken in hun oude houding? Gaat de pendule van de tijd van rechts naar links? GroenLinks mag na deze kabinetsformatie niet meer zeuren dat ze nooit heeft geregeerd. Wat heeft u politiek gezien echt geraakt? Zijn er gebeurtenissen die uw leven hebben veranderd? DEN HAAG De VN luidt de noodklok over onmenselijke behandeling van gevangenen in Noord-Korea. CAVALLINO WISSELTRUC Minstens vijftien ho recazaken aan de Belgische kust zijn deze maand opge licht met een wis seltruc. Een vrouw van 40 vraagt of er geld kan worden te ruggegeven op een biljet van 50 of 100 euro. Wanneer het wisselgeld bij elkaar is, heeft de vrouw het biljet allang te- ruggestopt. BESTORMING Honderden boze Ni gerianen bestorm den gisteren een in stallatie van Shell, omdat ze niet profi teren van de olie winning. COMMANDO'S Zeker de helft van de opleidingen bij de commando's ligt nog plat nadat er eerder dit jaar vraagtekens bij de veiligheid waren geplaatst. Be paalde speciale schietoefeningen met scherpe muni tie liggen voorals nog stil. Alle andere schietoefeningen gaan wel door. 7 dgn All inclusive Tsjechië Compleet v.a. 399 All inclusive busreis naar Tsjechië. Excursies naar Karlovy Vary, Pilsen, het Reuzengebergte en Praag. Overtrek 18 september BE40128 7 dgn Lourdes Compleet v.a. 459 Bezoek bedevaartsoord Lourdes, Nevers en Rocamadour. Een prachtige religieuze reis voor de liefhebber. O Vertrek 11 september BE39270 7 dgn All inclusive Beierse Woud Compleet v.a. 529 Beleef een heerlijk busreis op basis van all inclusive. Ontdek Regensburg, Pilsen en de schitterende natuur. O Vertrek 18 september BE39483 10 dgn All inclusive Balatonmeer Compleet v.a. 639 Maak kennis met de natuur rond het meer, de kuuroorden, de rijkdom van Budapest en de typisch Hongaarse puszta. O Vertrek 1 september BE41661 Boek nu een busreis met gegarandeerd vertrek!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15