Lievens: Kaartverkoop lijdt niet onder tijdelijke sluiting schouwburg Zeeuwse schouwburgbezoekers vinden het geen probleem om buiten de eigen regio naar het theater te gaan, aldus Zeelandtheaters. Water, zand en mooi weer in Groede John en Remcozijn gek van ADO Den Haag Variatie is hét trefwoord van het Kunstenfestival in Aardenburg, dat al meer dan een maand bezig is. Zo maar een greep: komende week is er straattheater, vandaag voorzien graffitikunstenaars een compleet gebouw vah felle kleuren, en gister avond gaf musicalster Maike Boer- dam een concert in de Aarden- burgse katholieke kerk. Boerdam is geboren en getogen in het naastge legen Sluis, en maakt inmiddels faam in heel Nederland en België. Het Kunstenfestival duurt nog tot 10 september. Vlissingers en Terneuzenaren gaan net zo makkelijk naar thea ter De Mythe in Goes en Middel burgers hebben geen moeite om naar het Scheldetheater in Ter- neuzen te rijden. Frans Lievens van Zeelandtheaters merkt dat Zeeuwse theaterbezoekers abso luut niet eenkennig zijn. „Het idee dat bezoekers niet verder willen reizen dan een paar kilo meter, is echt verleden tijd." De verbouwing en tijdelijke sluiting van de Middelburgse schouwburg heeft geen invloed op de kaartverkoop. Uit de voor lopige cijfers blijkt dat de vaste bezoekers van de schouwburg het geen probleem vinden om het komende seizoen voorstel lingen op een andere locatie te bekijken, aldus Lievens. De Middelburgse schouw burg is het komend seizoen ge sloten in verband met een gron dige opknapbeurt. Lievens zegt dat hij aanvankelijk vreesde dat Walcherse schouwburgbezoe kers minder voorstellingen zou den boeken, omdat ze niet te rechtkunnen in het gebouw aan het Molenwater. „Maar die vrees lijkt onterecht. We hebben nog overwogen de verbouwing in fasen uit te voeren, zodat het ge bouw in gebruik kon blijven. Maar daar zien we vanaf in ver band met de enorme extra kos ten." Hij houdt nog een kleine slag om de arm omdat de verkoop nog bezig is. Maar tot nu toe, al dus Lievens, wijst niets erop dat er minder wordt geboekt, hoe wel de Walchenaren dit seizoen extra moeten reizen. Lievens heeft 'Middelburgse' voorstellingen verplaatst naar Studio A58 op Zep aan de rand van Middelburg, naar de Zeeuwse Concertzaal in het centrum van de stad en naar de theaters in Goes en Terneuzen. Dat lijkt geen problemen op te leveren. Lievens merkt dat bijvoor beeld ook aan de opera's die hij in Terneuzen laat opvoeren. Daar ziet hij ook redelijk wat be zoekers uit België op afkomen. „Die mensen zijn dan echt uit. Hebben hun mooiste kleren aan maar willen ook goed verzorgd worden." Het idee dat bezoekers niet verder willen reizen dan een paar kilometer is echt verleden tijd It zaterdag 12 augustus 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 6 aike even ZEELAND 20 Bezoeker theater wijkt uit Emile Calon Middelburg - Frans Lievens, Zeelandtheaters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 141