6 AAN DE KUST WATER, ZAND EN MOOI WEER De weersomstandigheden boven het huisje in Groede waar de familie Adriaans verblijft, lijken op magische wijze beter dan op andere plekken. WAT IS ER TE DOEN? Tip 1 Braderie, Sint-Annaland Vandaag wordt de jaarlijkse bra derie van Sint-Annaland gehou den in de Voorstraat, Ring en op het Havenplein. Met de hele dag door kraampjes, kermis, terras muziek en veel gezelligheid. Tip 2 Fietstocht Uitspanning Cadsandria, I Jzendijke Morgen is er een fietstocht van 45 kilometer door het Zeeuws- Vlaamse landschap. Het start en eindpunt is bij Uitspanning Cadsandria aan de Waterpoort straat 18 in IJzendijke. Tijdens de route zijn er twee tussen stops geregeld. Inschrijven kan morgen van 10.00 uur tot 13.30 uur, de fietstocht duurt tot 18.00 uur. Tip 3 Folkloristische dag, Burgh-Haamstede Vanaf 10.00 uur barst het feest los aan de Burghse Ring in Burgh-Haamstede. Met een pa rade in klederdracht, de Zeeuwse Ringrijders Vereni ging die gaat ringsteken en sje- zenrijden rond de kerk, kinder spelen, oude auto,s en leger voertuigen, paardendressuur, boerenmarkt, creamarkt, brade rie en diverse optredens van muziek en klederdracht. De avond begint met muziek in de feesttent en eindigt met een vuurwerkshow. Tip 4 Orgelconcert, Aardenburg Van 14.30 uur tot 15.00 uur vindt er een orgelconcert plaats in de Sint-Baafskerk aan de Sint Ba- vostraat 3 in Aardenburg. Tij dens dit concert staan de wer ken van Bach centraal. Naast het bijwonen van het concert is er ook de mogelijkheid om de kerk met een gids te bezichtigen. Tip 5 Fruitteelt fietsroute, Kapelle Vandaag een fietsroute door en langs de fruitboomgaarden in de omgeving van Kapelle. Een route van 35 kilometer is uitgezet langs fruittelers die uitleggen hoe ap pels, peren en kleinfruit worden gekweekt. De kosten zijn €6,00 euro per persoon. Aanmelden kan ter plekke bij het fruitteelt museum aan de Annie MG Schmidtsingel 1. De tocht duurt van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tip 6 Boekenmarkt, Zierikzee Op het Havenplein in Zierikzee vindt vandaag van 10.00 uur tot 17.00 uur een boekenmarkt plaats. Er komen boekenverko pers uit het hele land met een gevarieerd aanbod aan tweede hands boeken. Tip 7 Op survival, Rilland Een uitdagende tocht door geu len, over slikken en schorren in een gebied waar je normaal niet mag komen: het Verdronken Land bij Rilland. Trek je laarzen en oude kleren aan en neem je verrekijker mee want er is ge noeg te zien in dit mooie stukje natuur. De tocht begint om 13.00 uur en is afgelopen om 16.00 uur. Meer info: https://www.natuur- monumenten.nl/activiteiten/op- survival-door-het-verdronken- land/20i7-o8-uti300 Tip 8 Tennis by the sea, Domburg Deze ochtend is het weer Ten nis by the Sea bij LTC Domburg. Zowel leden-, als niet leden vanaf 12 jaar kunnen komen tennissen van 09.30 uur tot 12.00 uur aan de J.W. Schuur manstraat 129a. Tip 9 Yoga in de boomgaard, Ritthem In Ritthem kan men vandaag een lesje yoga bijwonen van 17.00 uur tot 18.15 uur aan de Zuidweg 6. Meer info: wwwflow-liveyoga.nl Tip 10 Summermarket by the Sea,Vlissingen Van 12.00 uur tot 18.00 uur staan de kraampjes van Summermar ket by te Sea weer opgesteld op het Bellamypark in Vlissingen. Een zomerse markt met de sfeer van een hippiemarkt. stond het gezin met een caravan op Strand- camping Groede. „Maar toen liepen we over het strand en zagen we deze huisjes", zegt Cis glunderend. En toen waren ze allemaal verkocht. En inmiddels ook verknocht aan huisje Avondzon, het eerste in de rij van vijftien. „In dit huisje mogen we een hond meenemen en het is ook te bereiken met een rolstoel", vertelt Rob. „Vrienden van ons kwamen vorig jaar langs en we hebben de rolstoel van een vriend met drie man naar het huisje getrokken. Dat was fantas tisch, hij had nog nooit eerder met zijn vrouw op het strand gezeten", blikt hij glimlachend terug. „Dit jaar komen ze weer." Dat er geen televisie maar een tablet is, vindt de familie ook helemaal niet erg. Rob: „Na een paar dagen mis je het niet eens meer." Er is nu tijd om samen eens een spel letje te doen, ook met het gezin van Robs broer, dat een paar huisjes verderop vakan tie viert voor een week. En de plek waar huisje Avondzon staat, tja, woorden schie ten eigenlijk tekort. „Kijk dan", zegt Janti, met een weids gebaar naar de zee, de einde loze ruimte en de schepen in de verte. „De kracht van deze plek is ook dat je 's och tends de deur open doet en de kinderen zich meteen vermaken", zegt Rob. „Water, zand en mooi weer. Meer hebben ze niet nodig." Cis en Sanna voegen de daad bij het woord en stappen het terras af, het strand op. Er wordt geconcentreerd verder gegra ven aan kuilen en grachten. Terwijl het afgelopen week in heel Zeeuws-Vlaanderen wel een middag ergens heeft ge hoosd, gemiezerd of gedrupt, viel er op het dak van het pano ramahuisje aan het strand in Groede maar één buitje. „Het zou deze week slecht weer worden, maar hier hebben we tot nu toe nauwelijks regen", zegt Rob Adriaans tevre den. Terwijl hij het zegt, breekt de zon al weer door na een twijfelend wolkje. En als het een dag zou regenen op het dak van het panoramahuisje, is er ook geen man over boord. „Binnen is het ook lekker, met een boekje erbij. Als het maar geen twee weken aan één stuk door slecht is", zegt zijn vrouw Janti met een knipoog. Rob, Janti en kinderen Cis (9) en Sanna (6) zitten ontspannen op het terras voor het strandslaaphuisje. De zoute zeelucht in hun neus, het ruisen van de golven op de achter grond en het strand voor de deur als een uitgestrekt, zacht tapijt. Hondje Pippi krult zich gelukzalig tegen Janti aan. Het strand vindt Pippi nog maar niks. De Jack Russel is voor het eerst mee naar het strand en trip pelt liever over de veilige houten planken van het terras. Voor Pippi is het de eerste keer in Groede, maar voor de familie Adriaans niet. „Vorig jaar hebben we ook twee weken in dit huisje gezeten", zegt Rob. Het jaar daarvoor zaterdag 12 augustus 2017 fr. K •-T' Maak een survivaltocht door het Verdronken Land bij Rilland. FOTO DICK DE BOER Orgelconcert in de Sint Baafskerk van Aardenburg. ARCHIEFFOTO WILLEM STAAT Het lijkt alsof de tijd hier stilstaat Cis (9) en Sanna (6) vermaken zich opper best aan de kust. Broer en zus hebben allerlei plannen en spelen veel op het strand. Sophie Stockman Groede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 136