Parijs loopt binnen met Airbnb-boetes Met de Tweakers Express naar Keulen! a 12 Ga naar pzc.nl/gamescom „Wij hebben 25 agenten in dienst die fulltime be zig zijn met controles", aldus wethouder Ian Brossat. Vorig jaar bezoch ten zij 8.500 woningen. „Het kan niet zo zijn dat er geen Parij- zenaars meer in het centrum wo nen, omdat huizen alleen nog wor den gebruikt om geld te verdienen aan toeristen." 615.000euro Dit jaar heeft Parijs de strijd tegen illegale verhuurders flink opge voerd. Niet alleen de controles zijn geïntensiveerd, ook het aantal overtreders en de straffen nemen toe. Het totale boetebedrag dat werd geïnd, is in een jaar tijd ver- dertienvoudigd van 45.000 euro naar 615.000 euro. Hoewel die stijging aan inkom sten van boetes fors is, blijft het een druppel op een gloeiende plaat. Via Airbnb zijn in Parijs maar liefst 60.000 vakantieadressen te boeken, waarvan de meeste zeer waar schijnlijk illegaal zijn. Parijs is een van de vier Franse steden waar speciale Airbnb-regels gelden. Huisverhuurders, ook voor korte duur, moeten zich registreren en belasting betalen - net zoals Amsterdam van plan is te gaan doen. Parijs richt zich vooral op de 'grote jongens': professio nals van wie sommi gen tot wel twintig appartementen of studio's bezitten en die allemaal verhuren aan toeristen. Overigens is het stadsbestuur niet alleen streng om Parijs leefbaar te houden voor de bewoners. Fi nancieel is het ook aantrekkelijk. De boetebedragen stromen recht streeks de gemeentekas in en kun nen dit jaar weieens oplopen tot een miljoen euro. Dankzij Airbnb. Hel kan niet zo zijn dat huizen alleen nog worden gebruikt om geld te verdienen aan toeristen ER WAS EENS... NEDERLANDER TROUWT MET PRINSES Die doodgewone, maar knappe Dennis Verbaas uit Lisse trouwt maandag met een echte Maleisische prinses met een heel lange naam. Een onvervalst sprookje, al liggen ze er in Maleisië zelf niet wakker van. et is eigenlijk niet te geloven. In het doodgewone rijtjeshuis van Martin en Henriette Verbaas in Lisse, met de namen van hun kinderen (Denny, Dennis en Denise) op de deur, woont vanaf maandag de schoonfamilie van een echte prin ses uit een ver exotisch land. Een prinses met een vader die meer dan een miljard op de bank heeft staan. Die, zeggen buren van Dennis uit Lisse, 'in gouden vliegtuigen rondvliegt'. Die sultan - echt zo'n sprookjeswoord - heeft straks een schoonzoon uit Lisse. Die Dennis heet. Wiens vader in de bloemenhandel zit en wiens moeder verkoopster is in een kledingwinkel. Niets mis mee, maar je stelt je toch voor hoe dat gaat als beide schoonfamilies bij elkaar op de koffie gaan. Martijn Langhout, voorzitter van de Neder landse Vereniging Maleisië, lacht erom. „Ja, het sprookje leeft vooral in Nederland", zegt hij. „Hier minder. De staat Johor is een van de negen sulta naten van Maleisië. Er zijn dus meerdere konings huizen. Er is er weieens eerder één met een bui tenlander getrouwd. Het gaat nu ook nog om een prinses en vrouwen liggen hier toch iets achter bij mannen. Dus het is niet all over the news." tweakers zaterdag 12 augustus 2017 PC In Parijs zijn de eerste helft van dit jaar 26 huiseigenaren beboet omdat ze illegaal verhuurden via Airbnb. Gezamenlijk moesten ze ruim 600.000 euro betalen we gens belastingontduiking. Frank Renout Parijs airbnb Ian Brossat Het sprookj e van de prins uit Lisse Victor Schildkamp Dit jaar gaat Tweakers voor de vierde keer op pad met de Tweakers Express naar de gamescom in Keulen. De Gamescom in Keulen is met bijna 350.000 bezoekers de grootste gamesbeurs van Europa. Verspreid over 4 dagen en een oppervlakte van 140.000 vierkante meter, gebruiken ontwikkelaars het evenement om nieuwe games en hardware aan te kondigen. U kunt er tevens terecht voor talloze andere activiteiten waaronder het spelen van de nieuwste games en het bijwonen van een e-sports evenement. Reis met Tweakers naar de grootste gamesbeurs van Europa en geniet ook onderweg van diverse activiteiten! Vertrektijden heenreis 07.08 uur - vanaf Amsterdam Centraal 07.45 uur - vanaf Utrecht Centraal 08.17 uur - vanaf 's-Hertogenbosch 09.58 uur - vanaf Venlo 11.15 uur - aankomst Köln-Deutz Vertrektijd terugreis 18.01 uur - vanaf Köln-Deutz Reistijden onder voorbehoud. Zaterdag 26 augustus 2017 Let op: er zijn nog slechts enkele plaatsen beschikbaar! Of7 n EXPRESS 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 12