C9 Seaports in zwaar weer Petitie voor behoud pontje Perkpolder Parallelweg kering permanent afgesloten Masterchef 2 NOORD-KOREA CULTUUR De spanningen rond Noord-Korea zijn ineens heel dichtbij: in Goes opent vandaag een expositie met propaganda- kunst uit het land van Kim Jong-un. Commentaar Iaast drie dikke dossiers op het bureau van de directie van Zeeland Seaports komt een nieuw stapeltje. De ingewik kelde fusie met Gent, de kostbare sanering van de oude Thermphosfabriek en het lekken van bedrijfsinformatie vragen al heel wat aandacht. Maar het nieuwe, vierde, dossier is ook niet mis: de leiding van Seaports geniet intern en extern weinig vertrouwen. Personeel mort en klanten raken het beu. Voor een organisatie die in zwaar weer zit, is dit ronduit gevaarlijk. Bedrijfscultuur is een ruim begrip. Tussen de typisch Neder landse aanpak van ruim overleg en veel pappen en nathouden en de Belgische afstandelijke autoritaire bedrijfsleiding zit een wereld van verschil. Seaports past in de tweede categorie. Daar is niets mis mee. Met de Belgische aanpak kunnen prima resultaten worden be haald. Aan de stijl kan iedereen wennen. Maar bij Seaports gaat het allang niet meer om een cultuurverschilletje. Bij Seaports gaat het om een diepe kloof. De top van het havenbedrijf staat duidelijk te ver weg van de werkvloer, van sommige klanten en zelfs van de grootste aandeelhouder: de provincie Zeeland. Dit is allemaal overkomelijk. De Belgische kenmerken van de lei ding van het havenbedrijf zijn ongetwijfeld nuttig in de samenwer king met Gent. Maar het is wel zaak dat de lucht in en om Seaports snel opklaart. Dat kan door alle belanghebbenden duidelijkheid te verschaffen. Als de directie van Seaports de onrust weet weg te ne men en het personeel een helder en uitdagend, liefst hoopvol per spectief schetst over de samenwerking met Gent, als Seaports klan ten netjes aan zich blijft binden, als Seaports het snel eens wordt met Zeeland over de verdeling van de kosten van Thermphos, dan is er toekomst. Het ontbreekt alleen nog aan de interne en externe diplomatie die onontbeerlijk is in dit soort processen. Het ontbreekt aan de interne en externe diplomatie die nodig is in dit soort processen Doordat de haven dichtslibt, kan De Atol van vader en zoon De Brouwer bij laag water niet vertrek ken. Daardoor vaart de pont onre gelmatig. De eigenaren wijzen naar de provincie, die verplichtingen niet na zou komen. De provincie overlegt momenteel met de ge meente Hulst over een oplossing. Verstraeten wijst erop dat de pont niet alleen een voorziening is voor toeristen, maar ook voor streekbewoners. „Ik maak er zelf ook af en toe gebruik van, het is een ideale manier om met de fiets naar de overkant te gaan. Als ook deze voorziening verdwijnt, wordt het isolement van Zeeuws-Vlaanderen weer groter." De provincie wil graag 'fietsprovincie nummer één' zijn, constateert Verstraeten. „Nou, dan schieten ze nu ernstig tekort." Het isolement van Zeeuws-Vlaanderen wordt op deze manier weer groter De petitie, die inmiddels tiental len keren is ondertekend, kan tot 8 november worden gesteund op ver- bindingperkpolderhansweert.peti- ties.nl. Daarna worden de handte keningen overhandigd aan het pro vinciebestuur. ALMANAK Ze durft bijna niet meer te ko ken, de vrouw des huizes. Elke avond voor de warme maaltijd kijkt ze de laatste weken naar 'de Belg', zoals ze gewend is de Vlaamse televisie te noemen. Een Brits kookprogramma is daar dan te zien, Masterchef, the professionals. De deelnemers slagen erin het lekkerste eten te fabriceren, maar ze doen dat met zulke door fanatisme verbeten koppen. Leuk is anders. En dan komt haar eten op tafel. „Ook lekker", dekt ze zichzelf alvast in, „én vooral lekker simpel klaar te maken." Ze gaat Masterchef nog eens winnen. Strandwacht redt drenkeling uit zee Guus Hogerheijde on tour met dj Jaar Drie auto's botsen opA58 BORSSELE Caravan schaart bij tunnel Amerikaanse militairen die een ak ker verbranden. George Bush afge beeld als een dracula-achtig figuur. Een bloederige afbeelding van een Noord-Koreaan die gemarteld wordt door Amerikanen. Angst voor en haat tegen de VS is een te rugkerend thema op de schilde rijen die de komende weken in de Grote Kerk van Goes hangen. Daar wordt vandaag een expositie ge opend van Noord-Koreaanse pro- pagandakunst. De tentoonstelling in Goes valt toevalligerwijs samen met de poli tieke spanningen tussen Amerika en Noord-Korea. „We hebben de plannen voor de expositie al twee jaar geleden gemaakt, toen de schil derijen tentoongesteld werden in het Drents Museum. We wilden ze ook laten zien als onderdeel van ons Azië-jaar", zegt Cock van den De bebording aan het begin en het einde van de parallelweg maakte dat duidelijk, maar werd volgens de overheidsinstantie 'meer dan wenselijk genegeerd' en dat bracht de veiligheid in gevaar. De afgelo pen anderhalfjaar stond er al een tijdelijke afsluiting, die wordt nu permanent. In de praktijk zal er voor de ge bruikers weinig veranderen. Aan weerszijden van de Oosterschelde- kering komen drie slagbomen: één voor de (brom)fietsers, één voor de voetgangers en één voor gemotori seerd werkverkeer. Die eerste twee zullen in de praktijk vrijwel altijd open zijn, behalve in noodsituaties. De slagboom voor gemotoriseerd werkverkeer zal standaard gesloten zijn. Alleen voertuigen met toe stemming worden nog doorgela ten. De Werkweg is, zoals de naam eigenlijk al zegt, bedoeld als werk- brug. zaterdag 12 augustus 2017 Rita Verstraeten uit Ossenisse is een digitale petitie begonnen voor behoud van het pontje Perkpolder-Hansweert. Ze roept daarin de provincie op de haven van Perkpolder uit te baggeren. Martijn de Koning Ossenisse - Rita Verstraeten Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De strandwacht van Vlis- singen heeft gisteren tegen het einde van de middag een man gered die tijdens het zwemmen in zee in problemen was geraakt. De 44-jarige man uit Berkel en Roden rijs raakte rond 17.45 uur in de problemen: door een combinatie van de sterke stroming, optre dende vermoeidheid en kramp zag hij geen kans meer om zelf naar het strand te zwemmen. Licht- en geluidstechni cus Guus Hogerheijde uit Zierikzee gaat op wereld tournee met de New Yorkse dj Nicolas Jaar. De reeks optredens be gint 15 augustus in Italië en voert hem tot novem ber onder meer naar het Midden-Oosten, Noord- Afrika en de Verenigde Staten. Hogerheijde werkte eerder voor illusi onist Hans Klok en deed een serie musicals voor Joop van den Ende. KAPELLE Drie auto's zijn gistermid dag op elkaar gebotst op de A58 bij Kapelle in de richting van Bergen op Zoom. Een busje is daar bij in de sloot terechtge komen. De politie, brand weer en ambulances werden opgeroepen. Voor zover bekend is nie mand gewond geraakt. De rechterrijstrook was tijdelijk dicht. Door de bergingswerkzaamheden ontstond een file van on geveer zes kilometer. Een caravan is gister middag na een aanrij ding met een bestelbus geschaard op de Wes- terscheldetunnelweg (N62) bij Borssele met een file als gevolg. De brandweer en een ambulance werden na het ongeval opgeroe pen. Beide voertuigen moesten worden gebor gen. Land van melk en honing Cornelleke Blok Goes M De schilde rijen, gemaakt in opdracht van de staat, zijn verbeel dingen van het volk, het leger en van de grote leider. De parallelweg van de Ooster- scheldekering wordt deze maand nog permanent afgeslo ten met slagbomen. Rijkswater staat ziet zich daartoe genood zaakt, omdat er regelmatig auto's over de 'Werkweg' reden, terwijl dat al sinds de ingebruik name van de kering verboden is. Elodie Kint Westenschouwen ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 121