PARIJS wg magazine 41 Yvonne America (30): „Ik heb zelf mijn rijexamen gehaald in Parijs. Tijdens mijn rijlessen leerde ik he-le-maal niets over fietsers. Nie mand leert je hier dat je rechts moet kijken of er fietsers aankomen, als je rechtsaf slaat. En zo rijden automobilisten hier ook, da's wel een nadeel. Maar verder is een fiets het snelste en leukste vervoermiddel in Parijs. Je sjeest de boulevards af en je kan ook nog fantastisch aan sightseeing doen! Da's toch veel leuker dan de metro nemen? Parijs is prachtig: de architectuur, de straatjes. Je hebt hier twintig arrondis sementen en die zijn allemaal anders. Ik was in 2006 een jaartje au pair en toen werd ik al verliefd op de stad. In 2011 heb ik hier gestudeerd en toen wist ik zeker: hier wil ik wonen en werken. Ik reed met zo'n Hollandse fiets met een bak met bloemen voorop. Parijzenaars vroegen me: waar kun je zo'n fiets kopen? Zo begon het. Eerst wilde ik een complete fietsenwinkel begin nen maar het werd, sinds 2012, een bedrijf met fietstours, Paris by Bike. We fietsen echt langs van alles, van monu menten tot de rosse buurt. Het meest suc cesvol zijn de 'kids tours', voor gezinnen. Daarbij vertellen we altijd de legende dat in de 14de eeuw tijdens een hongersnood allemaal studenten verdwenen. Die bleken, volgens die legende, te worden ontvoerd en door een slager te worden verkocht als pasteitjes. Kinderen vinden zo'n spannend verhaal geweldig!"—Frank Renout Ans Vaessen (38): „Londenaren zelf fietsen als idioten door de stad: in lycrakleren, met een helm op en racen maar. Slalommend om de bussen heen. Alles om zo snel mogelijk van A naar B te komen. Het is een drukke stad, fietsen kan gevaar lijk zijn hier. Ik richt me op de Nederlandse en Belgische markt, dus ik heb het geluk dat ik mensen krijg die kunnen fietsen. Ik bied mensen altijd een helm aan, maar de meeste Nederlanders slaan die af. Bij mijn tours is nog nooit iets misgegaan. Wij fietsen op officiële fietspaden en als het heel druk is op de weg, dan stappen we af en lopen we een stukje. Ik ken de stad op mijn duimpje. Ik heb een tour langs de belangrijke be zienswaardigheden: Buckingham Palace, de Big Ben, Covent Garden. De andere tour die ik aanbied is de Secret. Daarin laat ik de geheimen van Londen zien, waar je normaal gesproken als toerist niet komt. Het is een heel bijzondere route, door drie totaal verschillende stadsdelen. We beginnen in de City, het cen trum van de economie en de handel. Daarna rijden we door Oost- Londen, waar vroeger vooral immigranten woonden: die buurt heeft een heel eigen sfeer en uiterlijk. Uiteindelijk belanden we in het havengebied, ook weer heel anders. Je komt achter dingen waar je niet van wist dat je ze wilde weten. Na deze tour snap je hoe Londen in elkaar zit." Susevan Kleef nlgids.london

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 105