RIO DE JANEIRO Keizen wg magazine 39 i Blauwe Moskee. Wel op de boulevards langs de Zee van Marmara en de oevers van de Bosporus. Mensen kunnen individueel fietsen huren en zelf op pad gaan. Maar het leukste zijn de zes interessante routes die ik heb uit gezet. Eén: de historische hoogtepunten. Twee: het andere Istanboel (langs de Gou den Hoorn). Drie: mix van de eerste en tweede tour. Vier: de Prinseneilanden. Vijf: de Europese oever van de Bosporus. En zes: Europees en Aziatisch Istanboel. Op je eerste dag in Istanboel is zo'n bege leide fietstour een heerlijke manier om de stad in een paar uurtjes te verkennen. Lopend heb je daar dagen voor nodig. Fietsend ben je zelf ook af en toe een bezienswaardigheid. Zwaaiende Turkse bewoners groeten je enthousiast." MarcGuillet privegidsistanbul.nl Wim Middelbos (37); „Israëliërs vinden het altijd fantastisch als ze horen dat ik uit Nederland kom. Dan is mijn fiets in goede handen, zeggen ze dan." Sinds een half jaar verhuurt en repareert Middel bos fietsen in de Israëlische kuststad Tel Aviv. De winkel waar hij werkt, staat op eeo4 perfecte locatie: aan de rand van het grote Hayarkon-park in het noorden van de stad, waar in de weekenden jonge gezinnen fietstochten maken. Doordeweeks komen hippe Tel Avivi's die in het nabijgelegen technologiepark werken voor kleine repa raties. „Fietsen heeft hier een enorme vlucht genomen. Elektrische fietsen zijrVheel populair onder jongeren en overal worden fietspaden aangelegd. Vanuit onze shop I kun je heel mooie tochten maken: parallel*, aan de Middellandse Zee of in het park langs het grote meer. Tel Aviv zelf is klein en prima op de fiets te doen. Op de fiets zijn prachtige markten te bezoeken en is mooie architectuur te zien, maar je moet wel opletten; automobilisten respecteren de fietser hier niet zoals in Nederland." In Nederland werkte Middelbos voor het Leger des Heils in de verslavingszorg. Nadat hij op reis in India zijn Israëlische vrouw ontmoette, belandde hij in Tel Aviv. Zoals veel nieuwkomers vond hij werk in de internetindustrie. „Na een paar jaar had ik helemaal genoeg van de lange dagen achter de computer. Via via kon ik in deze winkel werken. Lekker onder de mensen, en genoeg tijd voor onze twee kleine kin deren. Ik vind het heerlijk zo." - Jan Franke Jan Willem Zeldenrust (36): „Met meer dan 400 kilometer aan fietspaden, is Rio de Janeiro de onbetwitste fiets- hoofdstad van Zuid-Amerika. Rio is een ideale stad om per fiets te verkennen en leren kennen, ook al omdat de meeste fietspaden vlak zijn. Voor echte wieler fanaten liggen hier trouwens ook schitte rende bergparcoursen. De prachtige stranden van Copacabana, Ipanema en Lebion, de fameuze Suikerbroodberg en het beroemde Christusbeeld, maar ook de Guanabara Baai en het oude koloniale centrum, alle highlights van de stad zijn prima per fiets bereikba Wij bieden fietstours aan, variërend van drie tot zeven uur, met diverse tussenstops en uitleg van een gids over bijzondere plek jes in het Nederlands, Engels of Portugees. Daarnaast verhuren we ook losse fietsen voor wie er liever zelf op uit wil gaan. Sinds kort zijn we ook begonnen met fietstours in Sao Paulo. Die stad heeft een andere sfeer dan Rio, het is een echte hectische metropool en wat minder laidback dan Rio, maar ook met veel fietspaden. Fietsen in Sao Paulo is een echt avontuur, manoeu vrerend door de heerlijke chaos van de grootste stad van het zuidelijk halfrond." Joost de Jong riobybike.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 103