BARCELONA Als Nederlander kun je nog zo ver op reis gaan, de kans landgenoten te treffen is levensgroot. Reuze gezellig, zeker als ze fietsen verhuren. Correspondenten van deze krant gingen in hun standplaats op zoek naar die ondernemende, fietsminnende Nederlanders. - vyr Illustratie ANNEMARIE KLEYWEGT Foto's SHUTTERSTOCK Dirk Dijkhuis (41): „Met mijn vriendin Mahrou ben ik in 2004 naar Barcelona verhuisd, op zoek naar iets nieuws. Ik ben hier direct als fietskoerier gaan werken, een wereldje waarin ik in Ne derland ook al zat. Op de fiets ontdekte ik zo ongelooflijk veel plekken die de mee ste toeristen niet kennen, dat we al na een jaar besloten zelf een bedrijfje voor fiets tours op te zetten, Cruising Barcelona. Mahrou en ik werken beiden ook als gids. Fietstours door Barcelona waren toen nog niet zo gewoon en massaal als nu. Ik merkte wel dat automobilisten moeite hadden met dat vrij nieuwe fenomeen van fietsers door de stad, zeker met fietsers als ik, die gewoon tussen het verkeer door reden. Nu is het allemaal veel nor maler geworden, er is een betere infra structuur, met steeds meer fietspaden. Ons belangrijkste aanbod zijn de privé- tours op maat, voor kleine groepen, een gezin met kinderen of een stel vrienden. We vragen mensen wat ze al kennen in Barcelona, en dan nemen we ze mee naar andere, minder bekende plekken. En ook naar highlights die ze nog niet kennen, maar we blijven weg van de drukke plek ken als de Sagrada Familia of de Rambla. Ik neem ze bijvoorbeeld graag mee naar de multiculturele wijk Raval." —Edwin Winkels Semra Özbek Akgöl (41): „Ik ben gebo ren en opgegroeid in Amsterdam- Noord. Tot mijn 13de. Toen vertrok ik met mijn ouders naar Turkije. Fietsen miste ik heel erg. Maar je kon hier op sommige stoepen amper veilig lopen, dus fietsen kon ik wel vergeten. Toen ik in 2010 voor Nederlandse toeristen reizen begon te organiseren en ze rondleidde in Istanboel, dacht ik ook aan fietstours. Niemand anders deed het. Met veertig fietsen begon ik. Zowel voor verhuur als voor georganiseerde tours met een Nederlandstalige gids. Fietspaden zoals in Nederland heb je niet in de oude stad met de populairste be zienswaardigheden als de Flagia Sophia, het Topkapi-paleis van de sultans en de 381 zaterdag 12 augustus 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 102