Al jong gesetteld Geld geluk Roy en Lydia wonen sinds vier jaar samen in een huurhuis in Waarder, in het Groene Hart. Lydia: „Dat geld komt bovenop een flink bedrag dat al op die rekening staat. We betalen er onder meer de huur van, zo'n 500 euro per maand. Ook hebben we van die rekening laatst een nieuwe tv en een nieuw bankstel gekocht. Verder betalen we er verjaardags cadeautjes, dagjes uit en vakanties van." Roy: „We gaan altijd twee of drie weken met de caravan op vakantie. We hebben laatst een nieuwe caravan gekocht. Dat ding kostte tweedehands 650 euro. Ik ben 'm nu aan het opknappen." Lydia: „Er komt airco in." Roy: „Qua boodschappen proberen we het onder de 100 euro per week te houden. Daar hebben we genoeg aan." Lydia: „We eten vaak bij zijn ouders thuis. Die wonen om de hoek. We koken niet zoveel, ik ben niet vaak thuis." Roy: „En ik wil niet alleen eten, dus dan ga ik daarheen." Lydia: „Dat scheelt ook nog afwas!" Roy: „We hebben het allemaal goed voor elkaar, voor mensen van onze leeftijd." Lydia: „Dat komt doordat we zijn opgevoed met de gedachte dat je moet sparen." Roy: „Je moet gewoon geen geld uitgeven dat je niet hebt." Lydia: „We werken allebei hard. Roy: „Ik al vanaf mijn 14de. Elk vrij uurtje was ik aan het werk. Nu werk ik zes dagen in de week, in de garage van mijn 'WE WILLEN WERKEN AAN EEN GOEDE TOEKOMST' wie zijn het? 0 - €2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Zo luxe, we hebben allebei een eigen auto. Ik gebruik hem elke dag; per maand besteed ik 100 euro aan benzine." Roy: „Ik tank maar eens in de drie of vier weken, want ik loop naar mijn werk." Lydia: „Autorijden is best duur." Roy: „Maar als je in een dorp woont, kom je nergens zonder rijbewijs." Lydia: „Roys vorige auto heb ik in de prak gereden. Hij gaf me toen een nieuwe, onder het motto: dan kan je je eigen auto slopen." Roy: „Die auto kostte 400 euro, maar ik heb er voor een paar duizend euro aan gesleuteld." Lydia: „Hij zit in die business. Hij heeft handige handjes. Ideaal." Roy: „Scheelt ons bakken met geld." Lydia: „We hebben allebei een eigen rekening. Daarvan betalen we alles wat we apart van elkaar doen of willen kopen. Als hij bier wil drinken met vrienden, betaalt hij dat van zijn eigen centen. En als ik iets nieuws voor mijn camera nodig heb, betaal ik dat ook zelf." Roy: „Als jij een lens van 700 euro wil kopen, moet je dat doen. Het is jouw geld." Lydia: „We hebben daardoor ook nooit ruzie gehad over geld." Roy: „We hebben ook een geza menlijke rekening. Daar zetten we maandelijks 400 euro op, 200 euro per persoon." vader. Soms heb ik er nog losse klusjes bij." Lydia: „Ik haal mijn geld overal vandaan. Heb verschil lende baantjes en krijg nog studiefinanciering. Ik val nog onder het oude stelstel, dus ik krijg een uitwonende beurs. Ik heb nog geen vaste baan, maar er komt in elk geval wel geld bin nen. We willen werken aan een goede toekomst voor later." Roy: „Over een jaar of drie willen we graag een huis kopen." Lydia: „In Friesland. Daar woont mijn familie en daar zijn de huizen een stuk goedkoper. Voor ongeveer 2 ton heb je al een huis." Roy: „Het doel is om nog één keer te verhuizen en voor altijd daar te blijven." Lydia: „Een plekje dat helemaal van onszelf is. Een mooie nieuwe keuken, badkamer en een garage natuurlijk. Dan kan hij lekker 'knutselen'." II Tekst AMBER KORVER koto SHODYCAREMAN Roy de Vries (22) Automonteur Lydia van Rooijen (22) Student journalis tiek, freelance jour nalist/fotograaf/ caissière Gezamenlijk netto-inkomen: Roy: Nike Air Max - ik draag liever werkschoenen of klompen Lydia: proefabon nement tijdschrift - blad belandt vroeg of laat toch in de prullenbak Roy: Opel Senator uit 1978 - een fantastische auto Lydia: spiegel reflexcamera Lydia: H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl 361 zaterdag 12 augustus 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 100