Poppe positief over toekomst O O) 0) O 12 ZEELANI Pools duo aan de leiding op WK Koplopers houden elkaar op remise De Nooijer terug bij FC Dordrecht Zeeuws-Vlaamse waterpoloploeg valt uiteen In Sas van Gent is er vanaf dit seizoen geen waterpolo meer. Er bleven niet genoeg spelers over. Het Poolse duo Eryk Martynko en Kinga Mar- tynko gaat aan de leiding tijdens het wereld kampioenschap cadetzeilen, dat wordt gehou den in Bruinisse. Het tweetal pakte tot nu toe de minste punten (42) en houdt daarmee het duo Teo Zecchin en Ana Zecchin uit Argenti nië nog net achter zich. Het Zuid-Ameri kaanse koppel staat op 45 punten. De Polen presteren goed op het Zeeuwse water, want ook plek drie is in het bezit van een duo uit het Oost-Europese land. Pawel Grabowski en Krystian Krysiak staan op 73 punten. Het beste Nederlandse duo wordt gevormd door Ted en Sjuul Huuskes. Zij staan op plek acht met 103 punten. De koplopers van het HZ-schaaktoernooi hebben elkaar gisteren geen pijn kunnen doen. De grootmeesters Eduardo Itturizaga en Konstantin Landa, die bij ingang van de ze vende ronde als enige op 5.5 punten stonden, hielden elkaar in een onderling duel op re mise. Daardoor konden onder anderen Benja min Bok Sipke Ernst aansluiten. De koplopers hebben nu allemaal 6.0 punten. De broers Jorden en Lucas van Foreest zijn de lijstaanvoerders bovendien tot op een half puntje genaderd. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor Attila Czebe, speler van Het Witte Paard uit Sas van Gent. Bradley de Nooijer keerde gisteren terug op het veld bij FC Dordrecht. De negentienjarige verdediger, over wie vorige week werd gecom municeerd dat zijn contract bij de eerstedivi- sionist was ontbonden, trainde mee met de eerste selectie. Volgens de clubleiding houdt hij alleen zijn conditie op peil bij de Zuid-Hollandse club, waar zijn vader Gérard hoofdtrainer is. De Nooijer was vorige week nog op proef bij MVV. Woensdagavond was hij toeschouwer bij het oefenduel Hoek-FC Dordrecht, dat in 2-2 eindigde. De komende dagen moet er meer duidelijkheid komen over zijn toekomst. Boehlé Dubbelslag Vlissingen i et het verdwijnen van het mannen- team van waterpol- overeniging De Bruinvis spelen in Zeeland alleen De Zeeuwse Kust uit Vlissingen en De Schelde uit Terneuzen nog waterpolo in com petitieverband. Volgens Tim Roeb werd het begin dit jaar al duidelijk dat er eind aan het Sasse waterpo lo tijdperk zou komen. „We hebben toen een inventari satie gemaakt. Op papier hadden we elf spelers, maar daarvan gaven er een aantal aan niet iedere wed strijd beschikbaar te zijn of te gaan stoppen. We hielden zodoende te weinig spelers over die de vaste kern moesten vormen om aan het nieuwe seizoen te beginnen", laat aanvoerder Tim Roeb weten. We hielden te weinig spelers over om de vaste kern te vormen Het werd de laatste jaren steeds moeilijker om een volwaardig team op de been te brengen. De waterpoloërs, waarvan er een aan tal buiten Zeeuws-Vlaanderen wonen, maakten tijdens het sei zoen afwegingen en konden niet altijd de motivatie opbrengen om een te spelen. „We hebben nog overwogen om te proberen er nieuwe spelers bij te halen, waardoor we een bredere basis zouden krijgen. Maar dat lukte de afgelopen jaren ook niet", spreekt een teleurgestelde captain Roeb uit ervaring. Enkele spelers zullen overstap pen naar een nieuwe waterpol- overeniging. Anderen stoppen na vijftien jaar definitief. Roeb, die in Oost-Souburg woont, vindt het jammer dat men uitgerekend in het jubileumjaar (De Bruinvis be stond dit jaar 85 jaar) tot dit besluit moest komen. „Het is een wel overwogen beslissing, die na goed overleg met de spelers is geno men", stelt hij. Zeeuws-Vlaanderen kende een halve eeuw geleden een glorierijke waterpolo-periode met de vier Zeeuws-Vlaamse zwem- en polo clubs De Schelde, Scheldestroom, De Braakman en De Bruinvis. Een herstart zit er voorlopig niet in, omdat er bij de jeugd ook weinig animo is. De Sasse waterpoloërs speelden op 15 april tegen DIO (9- 5-verlies) in het zwembad De Vliegende Vaart in Terneuzen hun laatste competitieduel. De ploeg eindigde in de tweede klasse op de achtste plaats. Poppe kreeg door haar moeder de paardensport met de papfles inge geven. „Ik kon amper zitten toen ik door mijn moeder al op een pony werd gezet. De Shetlander Bruna. Een automaatje, waar mijn zus, nichtjes en een serie meisjes op de camping ook op reden", zei ze. „Op zevenjarige leeftijd kreeg ik een eigen pony. Sheila, een draak, waar ik telkens aflazerde. Mijn moeder wilde hem dan ook al snel weer verkopen." Maar Poppe wilde niet opgeven. „Sheila werd voor de kar gezet. Het mennen lukte vrij goed. Maar een dag voor mijn exa men voor het koetsierbewijs be landden we in de sloot en brak Sheila haar nek." Haar zus Melissa had toen al een paard, Utah. „Maar zij vond paard rijden niks. Toen ben ik de merrie Dit wordt een paard voor het grote werk. Ze doet alles met speels gemak gaan rijden. Toen ik Utah overnam, was ze in haar pubertijd. Ze was las tig te rijden, maar het mooiste voor mij is: een moeilijk begin, dan een band met je paard opbouwen en als eindresultaat de klik tussen ruiter en paard. Dat is mij gelukt. Maar toen ze een ernstige peesblessure kreeg, was het over." „Ik ben toen Vienna voor Klaas Christiaanse gaan rijden. Een bles sure gevoelige Gelderse merrie. Toen Klaas vond dat al die blessures hem genoeg hadden gekost, heb ben wij Vienna gekocht. Wij ge loofden in dat paard. En naar nu blijkt terecht. Ik ben in Z2 gestart. Nu rij ik met haar in de landelijke Sub Top intermediate I. En binnen kort starten we in Intermediate II." Na deze bewogen jaren is Poppe met de merrie Halvera in rustiger vaarwater beland. „Halvera is ook van Klaas. Anderhalf jaar geleden ben ik haar gaan rijden. Het is een heel nuchter paard, met enorm veel taltent en super braaf." „Dit wordt een paard voor het grote werk", voorspelde ze. „Ze is nu pas vijf. Maar ze doet alles met speels gemak. En ze heeft drie super goeie gangen." vrijdag 11 augustus 2017 ZEILEN SCHAKEN Bradley de Nooijer. foto proshots VOETBAL Wielrenner Brian van Goethem uit Sluiskil is als 130ste geëindigd in de vierde etappe van de BinckBank Tour. De coureur van Roompot- Nederlandse Loterij kwam 1.12 minuten na rit winnaar Edward Theuns, die de sterkste was in de massaspring, over de streep in het Belgi sche Lanaken. Jarno Mobach (Philippine) en Marco Minn- aard (Wemeldinge) zijn allebei bij de beste der tig geëindigd in de derde etappe van de Tour de l'Ain. Mobach finishte als 24ste, Minnaard eindigde op plek 28. De rugbyers van Tovaal oefenen vanavond tegen het Baskische Kanoiak Lehenik, dat mo menteel in Goes verblijft. De wedstrijd start om 19.00 uur op sportpark Het Schenge. Beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst en zijn part ner Steven van de Velde hebben zich geplaatst voor een internationaal toernooi in het Russische Yan- tarny. Beide duels in de kwalificatie won het duo over tuigend met 2-0. Twee jonge Zeeuwse wielren ners hebben zich laten gelden. Arjan Poleij uit Kruinin- gen heeft de tweede rit in de Tour de lAin voor Nieuwelingen ge wonnen. Lars Oreel uit Goes is woensdag in Be- veren eerste ge worden tijdens een wielerkoers voor junioren. Zondag-hoofd klasser Vlissingen speelt komende dinsdag een extra oefenduel tegen de beloften van eredivisionist NAC Breda. Het duel wordt afge werkt op het sportpark van de Bredaase ama teurclub Boei- meer. De aftrap is om 19.30 uur. De Bruinvis stopt er na 85 jaar mee Aector Dooms Sas van Gent -Tim Roeb Voor De Bruinvis (blauwe cap) zit het er na 85 jaar op. fotoizaakverkeste Natalie Poppe was woensdag in de dressuurwedstrijd van De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland met de merrie Halvera goed op dreef. De 21-jarige amazone uit Grijpskerke stuurde in de klasse M1 de expressief bewegende Alexandro-dochter twee keer op rij naar een overtuigende zege. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland -Natalie Poppe a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 92