II ledereen treft atleten van vergelijkbaar niveau 13 GOES ON TRACK ZEEUWSE ROOTSA Voormalig Nederlands kampioen, wiens ouders uit Zeeland komen, wil in drie a vier jaar over de twintig meter gooien. „Anders heb ik op een EK of WK niets te zoeken." Verschillende nationale topatleten komen vandaag in actie tij dens Goes on Track, bij AV'56 op Het Schenge. Eén van hen is Remco Goetheer (24) uit Numansdorp. De kogelstoter is geboren in Bel gië, maar heeft de Nederlandse na tionaliteit. „Mijn vader komt uit Wolphaartsdijk, mijn moeders fa milie woont in Goes." Goetheer woonde tot zijn derde levensjaar in België. „Gelukkig spreek ik geen Vlaams", lacht hij. „Ik weet niets meer van die tijd. Ik voel me zelfs meer Zeeuw. Al ben ik dat natuurlijk niet. Ik heb nooit in Zeeland gewoond. Mijn opa's en oma's spraken plat Zeeuws, dus ik versta het dialect goed. Maar ik kan het niet zelf spreken." De voormalig Nederlands kam pioen Indoor (2016) groeide op in Numansdorp en studeerde in het nabij gelegen Rotterdam. Pas op zijn zestiende kwam hij in aanra king met kogelstoten. „Vroeger voetbalde en tenniste ik. Het werd saai. Ik zocht een andere sport. Rugby leek me wel wat." Honderd kilo Een leraar op de middelbare school raadde hem kogelstoten aan. „Ik woog toen al rond de hon derd kilo, terwijl ik niet trainde. Ik oogde redelijk sterk. De betref fende leraar dacht dat ik aanleg had. Hij wilde zien hoever ik een kogel kon wegsmijten. Ik dacht: ik kan het wellicht proberen." De keuze bleek een succesvolle. „De gezellige eerste training ver anderde al snel in twee keer per week trainen. Later werd dat drie keer en vervolgens tien keer. Als ik ergens mee begin, doe ik dat met de volle honderd procent. Half werk levert niemand iets op. Die opvatting zit in de familie." Na een jaar stond Goetheer op het po dium bij het NK voor junioren. „Dat bevestigde dat ik redelijke aanleg heb." Ik voel me meer Zeeuw, al heb ik zelf nooit in Zeeland gewoond -Remco Goetheer De atleet traint twintig uur in de week. Hij combineert kracht-, techniek en sprinttraining. Daar naast werkt hij 35 uur per de week als accountant en volgt hij op vrij dag een postmaster aan de Eras mus Universiteit Rotterdam. „In mijn overige uren probeer ik tijd te besteden aan mijn vriendin en vrienden." Momenteel heeft Goetheer va kantie. Zijn werkzaamheden lig gen stil. Wel traint hij gewoon door. „Ik weet niet hoe ik mijn tijd moet invullen", lacht hij. „Ik ben altijd druk. Ik wil graag met iets bezig zijn. Ik snap dat het soms voor anderen vermoeiend is. Maar mij helpt het juist. Als ik niets doe en op de bank ga liggen, creëer ik moeheid." Universiade Goetheer beleeft tot dusver een meer dan redelijk seizoen. Hij scherpte zowel indoor als outdoor zijn persoonlijk record aan. De at leet maakt op 23 augustus boven dien zijn opwachting tijdens de Universiade (wereldkampioen schap voor studenten) in Taiwan. Ook verspringer Steven Nuytinck uit Goes doet mee aan dat evene ment. „Daar wil ik presteren. Ik hoop op een finaleplaats. Een ne gatief optreden werpt een scha duw over het afgelopen jaar." De kogelstoter gebruikt Goes on Track als opmaat richting de Uni versiade. Ook ziet hij dan weer een groot deel van zijn familie. „Ik wil laten zien dat ik tijdens een wed strijd op basis van techniek net zo ver kan gooien als tijdens de trai ningen. Mijn doel is om het baan record te verbeteren. Als ik de ko gel lekker 'raak', vliegt hij vanzelf." Op termijn hoopt de 'halve Zeeuw' internationaal door te bre ken. Tomas Walsh won afgelopen week bij het WK in Londen de gouden medaille. Hij gooide 22,03 meter. Goetheer moet nog een aantal meter overbruggen om deze afstand te naderden. Zijn PR staat op 18,07 meter (outdoor). De kogelstoter stelt zichzelf ten doel om over drie of vier jaar de stap naar de mondiale top te ma ken. „De limiet ligt op 20,50 meter. Als je niet over de twintig meter gooit, heb je niets op een Euro- pees- of wereldkampioenschap te zoeken. Waar dat me uiteindelijk brengt, zien we vanzelf." PROGRAMMA vrijdag 11 augustus 2017 Goetheer wil richting wereldtop Kogelstoter Remco Goetheer (rechts) heeft veel familie in Zeeland. Tijdens Goes on Track 2016 werd hij onder anderen bijgestaan door zijn in Goes woonachtige oom Han Goetheer (links), foto hub boogert Len Wolters Goes Goes on Track, het grote atletiek-evene- ment bij AV'56, wordt vanavond om 19.00 uur in gang geschoten. Op het programma staan dan de sprint-tweekamp (100 meter en 200 meter), de 3 kilometer, een werp-tweekamp (kogelstoten en discus werpen) en hink-stap- spinrgen. De deelnemende atleten starten de avond met de series, waarin ze zich moeten proberen te kwalificeren voor de vol gende rondes. Bij de in deling van deze series wordt gekeken naar de beste tijden van de atle ten, waardoor iedereen tegenstanders treft van een vergelijkbaar ni veau. De medaillewinnaars op alle afstanden bij de se nioren kunnen boven dien een geldprijs tege moet zien. Een gouden plak levert zestig euro op, een zilveren plak veertig euro en een bronzen plak twintig euro. Wie erin slaagt een baanrecord te ver breken, kan ook nog een bonus van vijftig euro verwachten. Vorig jaar werd er voor de laatste keer een baanrecord gelopen tij dens Goes on Track. Marijke de Visser won toen de 3 kilometer bij de vrouwen in een tijd van 9.20,88 minuten. Kogelstoter Remco Goetheer in actie, foto are bevaart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80