3 Uitleg Programma Een troefkaart van de serie Zomeravondconcerten aan Zee is de afwisseling. In de reeks komen ver schillende muziekstijlen aan bod: renaissance, barok, klassiek, ro mantiek, hedendaagse muziek en zelfs tango. Als Radio 4 een repor tage maakt van een concert, bete kent dat de bekendheid is doorge drongen in muziekminnend Ne derland. De bezettingsgraad van de concerten is hoog en de toeris ten maken meer dan vijftig pro cent van het publiek uit. Het ensemble Scaramuccia wordt gevormd door Javier Lupianez (vi ool), Inés Salinas (cello) en Patricia Vintém (klavecimbel): Spanjaarden die helemaal weg zijn van de Itali aanse componist Vivaldi. Toen vio list Lupianez in 2013 Scaramuccia oprichtte, wilde hij vooral onbe kende barokwerken spelen. Zijn zoektocht leverde verrassingen op zoals herontdekte werken van Vi valdi uit de collectie van Pisendel in Dresden, werken waarin vooral de viool mag schitteren. Gelukkig stonden er naast vier Vivaldi-composities ook een viool sonate van Corelli en de BWV1021 van Bach op het programma. Dat was goed voor de afwisseling. Jam mer genoeg besloot Scaramuccia op het laatste moment om Bach in te leveren tegen een werk dat Vivaldi opgedragen had aan Pisendel. Maar de violist beloofde dat het een heel bijzonder concert zou worden. Het Vivaldi-gehalte was dus hoog en gek genoeg bleek dat bijzondere op den duur saai te worden. Hoe kwam dat? Iedereen weet dat historische in strumenten erg gevoelig zijn voor vocht en temperatuur. De darm snaren moeten regelmatig gestemd worden. Opvallend echter was dat na het stemmen de violist regelma tig onzuiver klonk. Dan is het niet te wijten aan het instrument, maar aan het intonatievermogen van de musicus. Ook eentonig werd dat de violist in elk werk de hoofdrol speelde en de andere twee musici fungeerden als ondersteuning. De basso-continuo partijen zijn be langrijk, maar niet altijd boeiend. Het zou meer bijzonder zijn ge weest als er afgewisseld was met een solowerk voor klavecimbel Spanjaarden die helemaal weg zijn van de Italiaanse componist Vivaldi en/of een cellosonate. Volgens het programma zouden er verborgen juweeltjes boven water gehaald worden, de realiteit was dat die ju weeltjes vrij vlak en vooral weinig stralend klonken. Wel aantrekkelijk klonk de Trio Sonate in G van Vivaldi waarin de beide strijkers een dialoog aangin gen en waarin de cello een mooie solo vertolkte. Ook het pizzicato- spel van de cellist en de verzorgde begeleiding van het klavecimbel in de Vioolsonate van Corelli klonken mooi, mede door de dansante delen en de virtuoze passages. Het con cert als geheel was een bewijs dat iets bijzonders toch saai kan zijn. vrijdag 11 augustus 2017 Alle informatie staat op ek2017aardenburg.nl. Publiek is alle dagen welkom, het terrein ligt aan de Herendreef te genover de sportvelden. Bij handboogschieten op de staande wip wordt gemikt op de 'vogels'. Dat zijn blokjes met kleu rige pluimen bovenaan een mast van 28 meter hoogte. Ze hebben alle maal een eigen waarde. Door het neerhalen van de vogels scoren de deelnemers punten. op de prijsvogels Het clubgebouw is net een museum, foto boaztimmermans Bestuursleden Staf de Vriend (rechts) en Noël van de Wijnckel zijn druk met de voorbe reidingen van het EK handboogschieten op de staande wip. foto peter nicolai Het evenement in Aar denburg begint vandaag al met een 'publieks- schieting'. Daar mag ie dereen aan meedoen. Deelnemers aan het kampioenschap van zon dag kunnen alvast wen nen aan de omstandig heden en de wip. Zaterdag is het jeugd- toernooi en zondag het kampioenschap voor se nioren. Daaraan doen 72 deelnemers uit elk land mee: dus 216 in totaal. Daarnaast is er een lan- denwedstrijd met 24 deelnemers per team. A Foto's en prijzen van clubleden. FOTO BOAZTIMMERMANS Allerlei soorten bogen hangen tussen an dere attributen aan de muur. FOTO BOAZTIMMERMANS Hoe iets bijzonders toch saai kan zijn Jeanette Vergouwen Recensie Zomeravondconcert aan Zee Werken van Vivaldi en Corelli. Door Ensemble Scaramuccia. Gehoord op woensdag 9 augus tus in Grote Kerk in Groede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70