5 'Johnny Cash zing ik het liefst' Carla en Rudie zijn visfanaten. De weinige vrije tijd die ze hebben, brengen ze door aan de waterkant. Voordat ze elkaar een aantal jaar gele den leerden kennen, reisde de een vrijwel steevast naar Terschelling ter wijl de ander regelmatig naar Texel ging om te vissen. Carla: „Tijdens onze gezamenlijke vakanties proberen we elke keer iets nieuws uit. Dit is onze eerste keer in Zeeland." Inmiddels zitten de twee vakantieweken er alweer bijna op. Rudie: „Het was geen goede tijd om te vissen: we hebben maar één vis en een heleboel krabben gevangen. Waarschijnlijk komen we in oktober nog een keer terug." Ideaal Het chalet vormt volgens Rudie een ideale slaapplaats tijdens een visva kantie. „Vroeger reed ik nog weieens met een caravan achter mijn auto richting Frankrijk. Als je in een cha let zit, hoefje een stuk minder mee te nemen. Bovendien biedt een cam pinghuisje genoeg ruimte voor de hengels. We hebben zes zoetwater en vijf zeehengels meegenomen. Die kunnen we prima kwijt in het schuurtje." Visprovincie Op een kaart die Carla laat zien, valt af te lezen waar welke vissen kunnen worden gevangen. „Zeeland is een echte visprovincie: je kunt hier zoet water- en zoutwatervissen vangen." Hoewel de vangst tegenviel, heb ben de twee toch genoten. Carla: „We houden niet zo van heel actieve vakanties. Vakantietijd is een mo ment waarop we even kunnen bij tanken. Dat hebben we gedaan. Het ultieme vakantiegevoel was de keer dat we met een boot zijn meege- weest. Het was ontspannend om aan boord van een kotter al achterover leunend in een stoeltje te vissen en je hoofd leeg te maken." Winkelen Het stel maakte uitstapjes naar Mid delburg en Vlissingen. Carla bezocht ook Goes, zonder Rudie. „Hij is niet zo van winkelen en musea bezoe ken." Rudie: „Het verbaast me dat hier weinig hengelsportzaken zijn. Ik had verwacht dat deze provincie meer zou inspelen op de visserij." „In de steden zijn ook niet veel za ken waar je een lekker visje kunt ha len", vult Carla aan. Wel ontdekten ze het campingrestaurant van Stelle plas. „Een aanrader. We hebben daar al een paar keer heerlijk gegeten." Tegen de avond gaat het tweetal op huis aan. „Thuis in Zwolle gaan we naar de markt. Een visje halen." DE STRAATMUZIKANT Mijn avond spendeer ik met de fles wijn die ik, hoe toepasselijk, bij aankomst kreeg wijn; ik kan het me niet voorstellen. Binnen is het redelijk warm, maar de temperatuur is goed te reguleren. Mijn bed ligt goed en ik word in de vroege ochtend gewekt door meer dere hanen die een nieuwe dag aan kondigen. Vooroordelen Zelfben ik nooit een campingfanaat geweest omdat het in mijn ogen ge lijk staat aan een gebrek aan comfort en kilometers lopen naar een toilet gebouw met een wc-rol onder de arm. Mijn vooroordelen blijken hier niet op te gaan. Mijn wijnvat staat dicht bij het sanitairgebouw, de toi letten zijn voorzien van wc-papier en de douches zijn schoon. Marie-Louise verwent me met een uitgebreid ontbijt dat ik in de zon aan de tafel naast mijn slaapplek nuttig. Mijn vat beschikt over een waterko ker en een koffiezetapparaat en ik heb zelfs een kookplaatje waarop ik eieren kan bakken. Zoals het hoort, ruim ik mijn eigen servies en bestek op. De camping be schikt over een heel handige afwas machine. Je zet alles in een kratje, werpt het muntje dat je aan het begin van je verblijf krijgt in de machine en binnen 5 minuten is alles schoon. Origineel Costa Kabrita ademt gezelligheid en je kunt er rekenen op een warm ont haal van Marie-Louise, die samen met haar man Ad zowel de boerderij als de camping runt en ook nog eens voor hun vijf kinderen zorgt. De wijnvaten zijn een originele accom modatie om een nacht in door te brengen. Maar in een tentje op deze camping staan, moet ook erg gezellig zijn. Vooral gezinnen met kinderen kunnen hier hun hart ophalen. Dat is duidelijk te merken aan de groepjes kinderen die voorbij racen op hun skelters en hun schoenen uittrappen om zich uit te leven op de airtrampo line. Om vervolgens in het winkeltje een ijsje van geitenmelk te halen. Nummer 7 vrijdag 11 augustus 2017 PT We kloppen aan bij de tijdelijke be woners van vakantiehuisje, stand plaats of hotelkamer 7. Hoe ver loopt hun vakantie tot nu toe? Voor Carla Bouwhuis (56) en Rudie Mul der (50) uit Zwolle is chalet num mer 7 op vakantiepark Stelleplas in Heinkenszand de uitvalsbasis voor hun vistripjes. Janneke Koster A Wijnva ten: een originele plek om een nacht door te brengen. FOTO JAN STADS Wie: Bram Dourleijn (53) Waar: Terneuzen, hoek Noordstraat- Havenstraat Welk instrument: Gitaar en mondhar monica „Hoeveel mensen geld geven? Daar is geen peil op te trekken. Maar muziek maken op straat is een mooie aanvulling op mijn uit kering. Ik speel gitaar, mondharmonica en zing. Of iets wat daar voor kan doorgaan. Liedjes van Bob Dylan en The Beatles zing ik A Bram leerde zich zelf spelen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE graag, maar I Walk The Line van Johnny Cash is mijn favoriet. Ik speel al dertig jaar gitaar. Of eigenlijk nog iets langer, want ik ben begonnen op mijn 16de. Gewoon thuis, hoor. Ik heb wel een paar lessen gehad, maar het meeste heb ik me zelf aangeleerd. Met de mondharmonica ben ik rond dezelfde tijd begonnen. Maar dat instrument is nu kapot. Ik kan er nog maar één liedje op spelen." —Esther Platteeuw wijnvat 44 De leukste, mafste en spannendste logeerplekken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49