3 Hang een sleutelkoord met miniflesjes in de campingdouche HOUTEN NESSELANDE ALMEREDUIN meter lange strand en de boulevard. „Zo mooi. Net Italië", vindt Truus. Als het weer het even toelaat, gaan ze naar de boulevard, op nog geen vijf minuten fietsen van hun huis. Lekker een uurtje op hun favoriete bankje. Alleen maar kijken en een praatje maken met voorbijgangers. Er is altijd wel wat te zien langs het water. Truus geniet vooral van de windsurfers als het waait. De gezin netjes op het strand vindt ze vertede rend: „Die kinderen zijn zo goed op gevoed. Er is hier nooit geen rottig heid. Waterwoningen In Houten verrees eveneens een woonwijk met een strandgevoel. „We wonen hier fantastisch", zegt Bianca de Wit (44). Haar rijtjeshuis aan de Vlondertuin ligt aan het hel dere water van De Rietpias, een re creatiegebied in de Houtense wijk De Tuinen. De twintig waterwoningen knipogen in bouwstijl en kleurge bruik naar Zweden en Noorwegen. Een privésteiger en houten loop bruggen versterken het Scandinavi sche beeld. „Sinds we hier in 2006 zijn komen wonen, hebben we per manent een vakantiegevoel." Ze raken niet uitgekeken op het uitzicht dat wisselt met de seizoe nen, het water en het strandje, waar ze 's avonds vaak volleyballen. „Vriendjes en vriendinnetjes komen Duin is een illusie. Maar heel Nederland is nep het hele jaar over de vloer, maar 's zo mers zijn de kinderen extra popu lair." Almere Duin is allemaal 100 pro cent nep, geeft Maarten Janssen grif toe. „Duin is een illusie, dat klopt. Maar heel Nederland is nep. Alles in ons land is door mensenhanden ge maakt. Almere is gebouwd op de bo dem van een ingedijkte en leegge pompte polder in wat vroeger een binnenzee was en Schiphol ligt zes meter onder zeeniveau. Dus waar hebben we het over?" Nep? Annemeike Kuperus (32) zit er niet mee. Waarom zou ze ook? De zon schijnt, de lucht is blauw en zij zit met een drankje bij de hand en een zonnebril op het hoofd aan de ruwhouten tafel achter haar laptop op haar terras. Ze is aan het werk, maar straalt tegelijk een jaloersma- kend vakantiegevoel uit. „Zo voelt het ook", lacht ze. „Of ik elke dag op vakantie ben in mijn eigen huis." Net als de meeste bewoners van Duin komt Annemeike uit Amster dam. „Het strand, de duinen, de open heid spraken me aan. Er is een gewel dige strandtent en iedereen kent el kaar. Er heerst, anders dan in mijn oude wijk in Amsterdam, een buurt- gevoel. Ik kwam hier in oktober en het was die eerste maanden best stil en donker. Dat was wennen. Maar nu wil ik nooit meer weg." vrijdag 11 augustus 2017 GO De wormen kruipen nog steeds vrolijk rond. scherper dan op aarde. Kan wormenvel tegen dat scherpe zand? En bij het eten komt er ook veel zand mee, beschadigt dat ze niet aan de binnenkant? Wamelink liet wormen uit zijn eigen tuin los in nep- zandkorrels van maan en Mars. Na twee maanden kropen ze nog steeds vrolijk rond. Hij voerde ze wel en hield de bodem vochtig. Ze zijn weer op aarde, na ver leende diensten liet hij zijn wormen weer los. Globetrot ters! Fijn weekend! Gerda Zo simpel kan het zijn: hoe de kleinste ingre pen het leven op reis makkelijker maken. #douchegordijn Van pvc-buizen en een douchegordijn maak je een schaduwrijke plek op de camping. #kaasschaaf Voor wie écht heel light op reis wil: snijd een blok zeep met een kaasschaaf in plakjes en neem de snipper(s) mee. #sfeerlicht Bind een voorhoofd- lamp omgekeerd om een plastic flesje. En daar is je instant sfeerlicht voor zwoele zomeravonden! #noodgeld Een geheim voor raadje nood- briefgeld be waar je in zo'n zakje waarin een maandver- bandje zat. die neem je makkelijk mee en hang je zo op in de cam pingdouche. #sleutelkoord Hang miniatuurflesjes douchegel en shampoo aan een sleutelkoord; #zwem- bandjes Flessen wijn heel houden tijdens de terugreis? Dat lukt als je ze vervoert tussen opgeblazen zwem- bandjes. 44 Maarten Janssen, ontwikkelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47