Snelweg naar Brugge gaat eind deze maand open Woningcorporaties trekken aan de bel |Ar A Dé biografische musical van het seizoen! 27, 50 1/ 8 Ga naar pzc.nl/annie De nieuwe snelweg verbindt de Expressweg langs de grens met Zeeuws-Vlaanderen met de A31 tussen Brugge en Zeebrugge, en moet vooral de haven van Zee- brugge beter ontsluiten. Verkeer vanuit Zeeuws-Vlaanderen is daar door ook sneller in Brugge. Het gaat om een stukje van slechts twaalf kilometer, maar met een kostprijs van 65 miljoen euro per kilometer is de nieuwe weg re latief erg duur. Dat komt omdat er tunnels, bruggen en viaducten zijn gebouwd. Vooral het lange en erg hoge viaduct bij Brugge, met daarin geïntegreerd de beweegbare brug over het Boudewijnkanaal, springt in het oog. Met de oplevering komt ook een einde aan de jarenlange werkzaam heden net over de grens. Die lever den flinke vertraging op voor ver keer vanuit Zeeuws-Vlaanderen naar Brugge. Sinds het begin van deze week kan verkeer vanuit en naar Sluis bij Westkapelle weer ge woon rechtdoor rijden. De ko mende weken wordt ook de situa tie op de N49 (de Expressweg) in de richting van Antwerpen nor maal. De nieuwe A11 wordt zaterdag 26 augustus feestelijk geopend. Vanaf 11.00 uur mag iedereen erover fiet sen. De organisatie zet een tocht uit van 33 kilometer over en rond het nieuwe weg. Een stukje wandelen kan ook. 's Middags rijdt er een Verkeer vanuit Zeeuws-Vlaanderen is daardoor ook sneller in Brugge treintje en is er van alles te doen op het 'animatieplein' bij Westka pelle. Een derde van de huurders loopt een risico om in financiële proble men te komen. Dat blijkt uit on derzoek dat is gedaan in opdracht van de woningcorporaties Stad- lander, RWS en R&B Wonen. De oorzaak is vaak het ontbreken van de balans tussen inkomen en alle vaste lasten. „Wij delen de zorg", zegt wethouder Adrie van der Maas van Noord-Beveland. „Het is wel zo dat de corporaties en de ge meenten onderscheidende ver antwoordelijkheden hebben", zegt Peter Hoek, wethouder Tho len. De woningcorporaties zijn ver antwoordelijk voor de hoogte van de huren. De gemeente kan een rol spelen door te kijken naar de hoogte van belastingen en het in stellen van regelingen voor men sen met een laag inkomen. „Wij hebben een ruim kwijtschel- dingsbeleid", zegt Van der Maas. „Maar ik hoor bij ons weinig over knelgevallen." Dat komt volgens hem ook omdat de huren op Noord-Beveland relatief laag zijn. In de gemeente Tholen wordt om problemen te voorkomen ingezet op werk. „Wij vinden arbeidspar ticipatie een goede methode. We hebben nu dan ook een tweede werkmakelaar", zegt Hoek. De gemeenten Reimerswaal en Borsele werken sinds een jaar sa- Wat kwijtschelding betreft hanteren we een ruim beleid men met woningcorporatie R&B Wonen om problemen te voorko men. De woningcorporatie meldt in een vroeg stadium bij de ge meente dat iemand betalingsach terstand heeft. Vaak blijkt dan dat er meer aan de hand is, en wordt er op individuele basis naar een oplossing gezocht. „Zo hebben we toch al huisuitzettingen kunnen voorkomen", zegt een woordvoer der van de gemeente Reimers waal. Was Getekend, n 3uwe Nederlandse musical V) Beleef als eerste de nieuwe Nederlandse musical! Wie was de vrouw achter Nederlands meest geliefde schrijfster? In deze biografische musical blikt Annie M.G. Schmidt (Simone Kleinsma) samen met haar zoon Flip (William Spaaij) terug op haar boeiende leven. Was Getekend, Annie M.G. Schmidt is ontroerend, zit vol scherpe humor en bevat uiteraard ook bekende nummers, zoals 'Margootje', 'Ik zou je het liefste in een doosje willen doen' en 'Vluchten kan niet meer'. Wees er als eerste bij en reserveer nu tickets voor dit prachtige eerbetoon! vrijdag 11 augustus 2017 WA De nieuwe snelweg A11 tussen Vlaams Westkapelle - bij Sluis - en Brugge opent op zaterdag 26 augustus. De eerste gebruikers zijn geen automobilisten, maar fietsers. Auto's zijn na dat week einde welkom. Martijn de Koning Westkapelle (B) Meer informatie via de website A11verbindt.be. Nieuwe snelweg A11 van Westkapelle naar Brugge Knokke apelle 'Help ons mee om te voorko men dat huurders in de financi ële problemen komen'. Die op roep doen de drie woningcor poraties die actief zijn op de Bevelanden en Tholen aan de gemeenten. De betrokken ge meenten zijn zich bewust van het probleem. Melita Lanting Heinkenszand -Adrie van der Maas, wethouder Noord-Beveland Joop van den Ende en Albert Verlinde presenteren de Stage Entertainment productie ij-j mie M.G. Vanaf september 201 7 te zien in theaters door heel Nederland Voorpremières vanaf n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36