7 wieier naar viervoeter kwam niet zo maar uit de lucht vallen. „We houden al lebei veel van beesten en van de natuur." Tel die twee bij elkaar op en je bent ineens paardenliefhebber. Hij wilde graag een trekpaard. Zij vond dat te groot en te lomp, dus kwam er eerst een klei ner exemplaar, hun Tinker Magic. Toch volgde de aanschaf van een Juan's trek paard snel. Cristina was inmiddels ook overstag gegaan. Trekpaarden bleken rustiger dan ze dacht, wat het rijden vol gens haar heel ontspannen maakt. Na trekpaard nummer één volgde trekpaard nummer twee. Juan en Cristina raakten zo verslingerd aan het paardrijden dat ze besloten ze zelfs mee te nemen op va kantie. Voorheen reisden ze altijd af naar Cristina's geboorteland Spanje. Dat gaat wat lastig met drie paarden. Cristina: „Tijdens onze zoektocht naar een geza menlijke vakantie stuitten we op deze camping. Het was ideaal voor ons. Onze paarden én caravan konden mee." Na twee weken uitproberen besloten ze nog eens twee weken bij te boeken. Hun mo biele caravan verruilden ze voor een vast exemplaar met een seizoenplaats, waar ze tegenwoordig hun vrije dagen en va kanties doorbrengen. Hard werken lijkt het om drie paarden Wij zijn geen mensen die een vakantie lang op het strand liggen. Wij moeten wat te doen hebben elke dag te verzorgen en berijden. Toch een vakantiegevoel? Ja, tuurlijk moeten ze hun paarden verzorgen, maar dat is geen moetje voor Juan en Cristina. Dat is nou juist hun vakantiegevoel. „Het is hobby hè. Wij zijn bovendien geen men sen die een vakantie lang op het strand liggen. Wij moeten wat te doen hebben." Echt uitrusten en luieren is er niet bij. Hun dag begint 's ochtends al vroeg. Met wekker, want hun paarden moeten in het ritme van thuis blijven, dus moet er op tijd ontbeten worden. Na het ontbijt brengen Juan en Cristina hun viervoe ters naar de wei. Pas daarna is het tijd voor het stel om een boterhammetje te eten. Na hun ontbijt is het alweer tijd om Magic, Sophie en Jolly uit de wei te halen om vervolgens 'iets leuks met ze te gaan doen'. Elke dag nemen ze de dieren mee op sleeptouw voor een bos- of strandrit, beetje mennen, een stukje rijden zonder zadel of een rondje wandelen naast één van de paarden in de buurt van de cam ping. Nee, het verveelt volgens Cristina nooit. „Elke keer dat we erop uit gaan is weer anders. De ene keer is het zonnig, dan weer regenachtig met veel wind." Ze vinden het geen probleem om hun va kantie op te offeren voor de paarden. Juan: „Wij komen hier tot rust. Die paar den geven ons rust en ontspanning. Ie mand anders gaat een potje voetballen op het strand. Wij gaan ook naar het strand, maar dan met paard." PZC ONLINE Het is cynisch dat door een middel van het bedrijf Chickf riend er meer dan een miljoen kippen gedood worden. Kippenkiller is betere naam. ZO NEEM JE DAT MEE vrijdag 11 augustus 2017 WA - Cristina Sais UW MENING Echtpaar Kalisvaart ziet zich gedwongen hun meer dan 300 jaar oude boer derij te slopen, schreven wij. "Uiteraard is het jammer, maar ook wel weer super dat er restauraties met au thentiek materiaal aan an dere projecten uitgevoerd kan worden met de materi alen van deze schuur; zo is het door de eeuwen heen ook gegaan", geeft Fran cois van Oosterhout op onze Facebookpagina er een positieve draai aan. Ramon Rijntjes denkt daar anders over: "Verplicht res taureren! Niks slopen dat moet toch niet mogen zeker...." TWITTER Jan Roos @LavieJanRoos Jan Roos zal ongetwijfeld niet de enige zijn die deze cynische gedachte heeft gehad de laatste dagen. Donderdag werden twee bestuurders van het bedrijf opgepakt. Ze worden ver dacht van het in gevaar brengen van de volksge zondheid door de levering of toepassing van het mid del fipronil in kippenstallen. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op PZC.nl: 1. Persoon zwaargewond bij ongeval op Hoofdweg Terneuzen 2. Werk aan de weg? Het gaspedaal blijft ingedrukt 3. Kermis in Zeeland: 'Hier is het altijd goed' 4. We hebben het diepte punt van de zomer bereikt 5. Wondergoal Feyenoord- huurling voorkomt zege Hoek Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie ij facebook.com/depzc @pzcredactie Cristina Sais en Juan Lossez vinden het heerlijk toeven op de camping met hun paarden. „Ze geven ons rust en ontspanning." fotos ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35