CD CD CD _Q 6 MOLENZICHT PAARDENSTALLING Hop, klep open, beesten erin en gassen. Juan Lossez (39) en zijn Spaanse vriendin Cristina Sais (36) uit Wernhout komen speciaal naar Vrouwenpolder, samen met hun drie paarden, Magic, Sophie en Jolly. WAT IS ER TE DOEN? Havenrondvaart, Vlis- singen Maak een rondvaart door het havengebied van Vlissingen met de Denick II. Deze vaart langs plaatsen in het gebied waar je normaal gesproken nooit mag komen. Daarnaast kan er een bezoek worden ge bracht aan het Zeeuws mari tiem muZEEum waar alles over de VOC-tijd te vinden is. Meer info: muzeeum.nl Orgelconcert, Vlissin gen Middagpauzeconcert door Rien Balkenende uit Middelburg. Van 12.00 uur tot 12.30 aan de Oude Markt 2. Foodtruck Festival de Culikaravaan, Middel burg Een plek waar de streetfoodcul- tuur in de spotlights staat. Op het Bolwerk bij de Seismolen verzamelen twintig foodtrucks zich om op die plek heerlijke hapjes te bereiden uit hun mo biele keukens van 13.00 uur tot 23.00 uur. Zeiltocht en bezoek tentoonstelling, Veere In Museum Veere is de tentoon stelling het Dijkhuis te bekij ken. Na het zien van deze ten toonstelling, kunnen geïnteres seerden op een authentieke Zeeuwse hoogaars stappen. Deze vaart naar de overblijfse len van de oude Zeedijk. Tijdens een korte wandeling krijgen de bezoekers zicht op het vooroor logse leven in de oude Oostwa tering. Het programma is van 14.00 tot 17.00 uur, deelname kost 15 euro en aanmelden kan via evene- menten@museumveere.nl. Sjezenrijden, Melis- kerke In Meliskerke wordt vandaag weer gereden in de sjees. Man nen en vrouwen in Zeeuwse klederdracht zijn gegarandeerd op dit evenement. De oude tra ditie is in de Torenstraat te zien Feest in Feestcafe de Zoom, Renesse In feestcafé de Zoom in Renesse belooft het een hete avond te worden. Er komt namelijk een vuurspuwer langs die zijn kun sten zal laten zien op de Fire- man Truck. Ook zal een dj aan wezig zijn voor de nodige mu ziek. Vanaf 20.00 uur aan de Ho- gezoom 169. Cursus aquarel schilde ren, Schoondijke In de tuin van 'Juust Wa'k Wou' in Schoondijke vindt een cursus aquarel schilderen plaats. Die wordt gegeven door Christian Goethals uit Knokke. De cursus is zowel voor beginners als voor gevorderden. De cursus begint om 17.30 uur en is afgelopen rond 21.00 uur aan Tragel Oost 21. Aanmelden kan via 0117- 401252 of cmjacobse@zeeland- net.nl. Voor meer info: juustwakwou.nl Tip 8 Natuurrondvaart, Burghsluis Een rondvaart door het gebied waar zeehonden, bruinvissen en duizenden vogels zich thuis voelen. Een natuurrondvaart door de Oosterschelde van 2,5 uur met een liveverslag van de gids aan boord. Voor meer info: 0111- 410940/ www.ms-onrust.nl Tip 9 Bezoek molen de Ver wachting, Tholen Breng een bezoekje aan molen De Verwachting in Tholen. Wanneer de molen draait kan je op verzoek een rondleiding van de molenaar krijgen. Hij vertelt met passie over zijn molen en alles wat ermee te maken heeft. Breng ook een bezoekje aan het molenmuseum. Geïnteresseer den kunnen hier een unieke verzameling spullen van en over molens bekijken. Kofferbakverkoop, Kerkwerve In het bos van Kerkwerve op re creatieboerderij van Langeraad wordt vandaag een markt ge houden vanuit kofferbakken en aanhangers. Er rijdt een model stoomtrein rond en er kan verse gerookte paling zalm en forel gegeten worden. Tijd en locatie: van 09.00 uur tot 14.00 uur aan Weelweg 3, Kerk werve Tel: 0111-412547,06- 21624026 Voor meer info: recreatievanlange- raad.nl/kofferbakverkoop.html VANDAAG AAN DE TREKHAAK VAN: - - ;>s«gL< 3?. -- -5*:-^ I igenlijk vinden ze het hele maal geen gedoe om op camping hofstede Molen- zicht vakantie te vieren met I hun drie paarden. De dieren staan binnen no-time in hun paarden trailer. De liefde voor het paard is er niet al tijd geweest. Die is twee jaar geleden eigenlijk een beetje uit nood geboren. Juan sukkelde al een poosje met zijn gezondheid en zocht een alternatief voor zijn extreme hobby offroad rijden, waarbij hij samen met Cristina in Jeeps reizen maakte naar onder meer Polen en Roemenië. Die reizen werden hem te zwaar, dus moest er naar een nieuw tijdverdrijf worden gezocht. Het stel had nog nooit op een paard gezeten, maar wilde toch wel eens proberen te kijken of de paardensport misschien een goed alternatief zou zijn voor het offroad rijden. De liefde voor de sport was er meteen. „Alleen iets minder pk's dan het offroad rijden", stelt Cris tina gevat vast. De overstap van vier- Juan en Cristina stapten over van vierwieler naar viervoeter. Dat gaat gepaard met wat minder pk's van 17.00 uur tot 21.00 uur. vrijdag 11 augustus 2017 WA Tip1 Tip 2 Tip 3 Tip 4 Tip 5 Tip 6 Genieten op een Foodtruck Festival, foto dirk-jan gjeltema Tip 7 Tip 10 Juan Lossez en Catarina Suis. De paarden Magic, Jolly en Sophie staan binnen no-time in de paarden trailer. Ze gaan vanuit het Bra bantse Wern- hout mee op va kantie naar hof stede Molen- zicht in Vrou wenpolder. Winnie de Witte-van Dam Volop klederdracht bij het sjezenrijden. fotocamileschel- STRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34