ZOMERMARKT Ontuchtpleger moet worden onderzocht Man raakt ernstig gewond bij ongeval 4 ZONDAG 13 AUGUSTUS y*y/m\0 Weer vrijspraak growshop Taakstraf voor stalking Haar gehandicapte zoon Thomas moet regelmatig kruipend naar de auto. Via Dream or Donate is Corrine de Visser uit Goes daarom een crowdfundactie gestart voor een rolstoelbus. Op handen en voeten kruipt de meervoudig gehandicapte Thomas de Visser (13) over tuinstoelkussens naar de Mini die voor de deur staat. Zijn moeder Corrine legt de kus sens neer zodat hij niet over de te gels hoeft te kruipen. Het doet haar pijn om haar zoon zo te zien. Ze toont het eelt op de knokkels van Thomas en vertelt dat ze regelmatig het pus uit de knieën van haar zoon moet halen, omdat die beschadigd raken door het kruipen. „Straks komt de winter er weer aan. Zo kan het toch niet langer", klinkt de noodkreet van Corrine. Via Dream or Donate is ze daarom een crowd fundactie voor een rolstoelauto be gonnen. Vanwege ernstige rug- en pols klachten kan ze Thomas niet meer zelf tillen. Als haar partner Marco thuis is, tilt hij de jongen naar de auto. Maar dat wordt ook voor hem steeds zwaarder. „Een rolstoelauto zou een oplossing zijn; we kunnen hem dan gewoon met de rolstoel de bus inrijden. Met de rolstoel naar haar auto rij den is geen oplossing, omdat Tho mas dan eerst in en dan uit de rol stoel moet worden getild. „Vanuit de rolstoel kan hij niet de draai ma ken die nodig is om in de auto te ko men. Hij komt dan met zijn volle gewicht op zijn voeten, wat veel te pijnlijk is. Hoe erg het er ook uit ziet, kruipen is daarom op dit mo ment de beste oplossing." Met haar hulpvraag klopte ze bij de gemeente Goes aan. „Die wil wel helpen met de aanpassingen bij een nieuwe bus of auto, maar niet bij een tweedehands of oudere auto. Met de aanschaf van de rolstoelauto zelf helpen ze niet. Wel kregen we een lijstje met fondsen die we kun nen benaderen. Ik vind alleen niet dat we het financieel zo slecht heb ben dat ik die fondsen ga aanschrij ven. Tegelijkertijd is het ook weer niet zo dat ik het geld voor een rol stoelbus uit mijn mouw kan schud den." De tranen springen in haar ogen als ze vertelt dat ze daarom de Mini te koop heeft gezet. „Stom hè, Een rolstoelbus zou een oplossing zijn; we kunnen Thomas er dan met rolstoel en al inrijden -Corrine de Visser dat je zo emotioneel kan worden om een auto." Voor haar vormt de Mini niet alleen een vervoermiddel, maar ook een plek waar ze tot rust komt. Met nog twee andere kinde ren die om speciale zorg vragen - Lucas (12) die naast PDD-NOS en ADHD een sociale ontwikkeling heeft van een driejarige, en Mika (5) die hypermobiel is en een algehele ontwikkelingsachterstand heeft - blijft er vrijwel geen tijd over voor zichzelf. Bijna veertien jaar geleden beviel Corrine met 28 weken van een tweeling: Robin en Thomas. Robin overleed drie dagen na de bevalling aan een hersenbloeding. Op de dag dat zijn broertje werd begraven kreeg Thomas ook een hersenbloe ding. Hij overleefde, maar is sinds dien meervoudig gehandicapt. Corrine vindt het moeilijk om haar verhaal te delen. Eerder ont ving ze naar aanleiding van een Fa- cebookbericht reacties dat het alle maal nep was en dat ze een waarde loze ouder is. „Dat komt keihard aan. Gelukkig zijn er ook lieve men sen; er is al 620 euro gedoneerd." In totaal hoopt het gezin door middel van crowdfunding 11.400 euro op te halen voor de rolstoel bus. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl BOULEVARD VLISSINGEN 10.00-20.00 UUR MIDDELBURG In een tussenvon nis tegen de 62-jarige H. D. uit Oost-Souburg heeft de rechtbank in Middelburg gisteren beslist dat de man eerst goed door een psy choloog en een psychiater moet worden onderzocht. Pas dan velt zij een oordeel. Tegen de Soubur ger is onlangs een gevangenisstraf van veertig maanden - waarvan tien voorwaardelijk - geëist. Hij zou voor maximaal twee jaar moeten worden opgenomen. D., die gedeeltelijk heeft bekend, wordt ervan verdacht dat hij zes jaar lang ontucht pleegde met de drie zoontjes van zijn beste vriend. De jongetjes waren toen de ontucht in 2011 begon drie, zes en acht jaar. D. was de vaste oppas van de kinderen. Ze logeerden re gelmatig bij hem. Vorig jaar werd D. voor het bezit van kinderporno al veroordeeld. TERNEUZENBij een ongeval op de Hoofdweg (N61) ter hoogte van de Sluiskilbrug in Terneu- zen is gistermiddag een 31-jarige man uit Sluiskil zwaargewond geraakt. De auto reed net na half één te gen een bord van de ANWB aan. Het slachtoffer raakte door het ongeluk bekneld. Door de klap werden delen van het voertuig tot zo'n honderd meter in de omtrek verspreid. De brand weer, een ambulance en de trau mahelikopter uit Rotterdam rukten uit om hulp te verlenen. Zij troffen een slachtoffer aan dat bij bewustzijn was. De brand weer bevrijdde de man uit de auto en het slachtoffer werd met spoed naar het ziekenhuis in Gent gebracht, onder begelei ding van de arts uit de trauma helikopter. De Hoofdweg was vanwege de bergingswerkzaam heden tijdelijk afgesloten bij de Sluiskilbrug in de richting van Schoondijke. De politie heeft onderzoek gedaan naar de toe dracht van het ongeval. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren vast gesteld dat de Urban Garden Shop in Terneuzen geen grow shop is en de eigenaar moet wor den vrijgesproken. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een andere mening en eiste twee weken ge leden een celstraf van een maand en een taakstraf van tachtig uur tegen eigenaar C. B. uit Hulst. In 2015 oordeelde de rechtbank al dat er geen bewijs was dat de winkel, die zich profileert als 'luxe tuincentrum', de spullen verkoopt met het doel wietkwe- kerijen mogelijk te maken. Later besliste het Hof dat de rechtbank in Middelburg dat niet goed had beoordeeld. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 37- jarige D. O. uit Koewacht een taakstraf van 120 uur waarvan de helft voorwaardelijk opgelegd. Ook moet hij een schadevergoe ding betalen. Er was honderd uur taakstraf en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf geëist. O. werd ervan verdacht ruim zeven maanden zijn ex- partner met sms'jes en apps te hebben belaagd. Vorig jaar mei beëindigde de vrouw abrupt de relatie en nam hun dochtertje mee. De rechtbank vond een la gere straf op zijn plaats omdat de stalkingperiode korter moet zijn geweest en omdat de berichten die hij verstuurde niet bedrei gend van aard waren. vrijdag 11 augustus 2017 'Zo kan het toch niet langer Janneke Koster Goes nl.dreamordonate.com/dro- men/thomas-wil-er-ook-bij-ho- ren/ r WA Corrinne de Visser begeleidt haar zoon Thomas die over tuinstoelkussens naar de auto kruipt, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32