Kermisleed Hittestress ook op platteland The Animals in maart op podium van Brogum Spelletjes op het water te gevaarlijk 2 MAAN LEO Column De lachende kamelen han gen aan hun achterpoten aan het plafond. De voor poten bungelen net boven het pu bliek. Af en toe geeft een ver dwaalde Duitser ze een tik. Het maakt de kamelen niets uit; hun glimlach is vastgestikt in het plu che en hun plastic ogen glanzen onafgebroken. De man achter de kamelen heeft zijn blik op oneindig. Droomt hij van een echte woestijn? Van de oase die in een ietwat verwrongen perspectief met spraypaint op zijn kraam is gespoten? Vooralsnog zit hij opgesloten in een decor van roze en gele lampjes, plastic palm bomen en rijen kamelen. Twee meisjes staan bij de snoep- kraam. Allebei dragen ze een vale spijkerbroek, zwarte gympen en een wit shirtje. Tussen de broek en het shirt is een strookje buikvet zichtbaar. Hun lange haar hangt in strengen over hun schouders, een zonnebril blikkert halverwege hun bleke gezicht. Die ene suiker spin die ze na lang aarzelen kopen blijkt geen versnapering maar een fotoprop. Na een uitgebreide foto sessie met hun smartphone (net doen of je een hapje neemt, la chend de suikerspin aan de kijker tonen, je hoofd verstoppen achter de suikerspin) belandt de roze knoedel in de vuilnisbak. Een dreigend, dreunend geluid. Niet uit de boxen maar uit de ge nerator die de lampjes brandend, de zweefmolen draaiend en de ka ramelappels warm houdt. De daverende galm wordt doorsne den door gegil. Eerst lijkt het alsof het gegil overal op het kermister rein hetzelfde is, maar dat klopt niet. Rond de zweefmolen en de Jumper Jumper betreft het een la cherig gegil, eerder om de aan dacht te trekken dan om uiting te geven aan echte angst. Bij het toe stel dat mensen ver boven het stadhuis uit slingert, is het een an der verhaal. Daar hoor je ijzing wekkend gebrul. Als je er lang naar luistert, word je vanzelf bevangen door die au thentieke doodsangst. De man achter de kamelen heeft zijn blik op oneindig DESTELLING Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TOOS EN HENK KAMPEREN EU &E EOER bOÜCHE? IN |f-WE IEPEBE BAb BE&OELT U2ATERfcAS - IN BAt> SAANI NEE/ ONS SEZIN. U 6AAT ERNA MlbbAS. Lekkende agent op vrije voeten Wandeltocht voor Midzomerfeest Reistijd bussen half uur langer GOES Crowdfundactie voor rolstoelbus Op vijf plekken in Middelburg, Vlissingen en Heinkenszand wordt continue de temperatuur, lucht vochtigheid, zonnekracht en wind- op hogere temperaturen en meer hittegolven door de klimaatveran dering. Hitte zorgt voor meer sterf gevallen, minder arbeidsproducti viteit en slaapstoornissen. Een van de manieren om de temperatuur te laten dalen is meer groen aanleg gen. „Daar moeten we als overheid rekening mee houden", zegt Schenk. „Burgers kunnen zelf ook wat doen door minder stenen te leggen in de tuin." Het onderzoek loopt nog een half jaar. Burgers kunnen zelf ook wat doen door minder stenen te leggen in de tuin snelheid gemeten. Uit de cijfers over het eerste halfjaar blijkt dat in versteende gebieden (zoals het cen trum van Middelburg of Heinkens zand) de minimumtemperatuur hoger is dan in groene dorpen en wijken. „Dat scheelt zo'n anderhalf tot ruim twee graden", zegt wet houder Ad Schenk van Borsele. Gemeenten bereiden zich voor SS|, L rn De legendarische Britse band The Animals staat op 31 maart 2018 op poppodium Brogum in Zierikzee. Van de oorspronkelijke band doen alleen drummer John Steel en toet senist Mick Gallagher nog mee. The Animals werden in 1964 be kend met de wereldwijde hit 'House of the rising sun'. Andere bekende nummers zijn: 'It's my life', 'Dont't let me be misunder stood' en 'We gotta get out of this place'. Steel kocht het recht de naam Animals te gebruiken maar oprichter Eric Burdon, die de band in 1966 verliet, gebruikt hem ook. De rechter stond in 2013 toe dat hij zijn band 'Eric Burdon and the Animals' mag noemen. The Animals worden naar Bro gum gehaald door het onlangs in Zierikzee gevestigde bureau PDH Bookings Acency. Dit bureau brengt op 14 oktober Pink Floyd- tribute Absolutely Floyd naar 't Beest in Goes. Voor Brogum legde PDH Bookings op 18 november The Bootleg Doors vast. De kaartverkoop voor The Anim als is begonnen op Ticketmaster.nl en Brogum.nl. SINT PHILIPSLAND Na drie jaar komt er waarschijnlijk een einde aan de Watersport Experience in de haven van Sint Philipsland. Rijks waterstaat wil het liever niet meer op die locatie hebben, omdat het er te gevaarlijk is. Het is een snelle vaarroute en daardoor geen ge schikte locatie om spelletjes te spe len en in trage rubberboten te va ren, luidt het argument. De Watersport Experience werd in juli nog gehouden en zou vol gend jaar een vierde editie krijgen. Rijkswaterstaat wil nu samen met de betrokken partijen (gemeente Tholen, Sportdorp Sint Philipsland en Watersportvereniging De Slik- leggers) op zoek naar een nieuwe locatie, die wél geschikt is voor de jaarlijkse spelmiddag op en bij het water. Omdat veel betrokkenen op dit moment op vakantie zijn, zal waar schijnlijk pas dit najaar duidelijk worden welke locaties in aanmerking komen. De wakeboardsessies die afgelo pen dinsdag op de planning ston den, heeft jeugd- en jongerenwerk Tholen om diezelfde reden geannu leerd. vrijdag 11 augustus 2017 Vandaag: Strafrechtzittingen moeten altijd openbaar zijn Reageer op pzc.nl Gisteren: Als ik een link van een bekende krijg, klik ik er ook gewoon op 3091 reacties i f V ZIERIKZEE De op Schouwen-Duive- land woonachtige wijk agent (37) die vorige week werd aangehouden wegens het lekken van informatie en drugshan del en bezit is vrijgelaten. Dat geldt ook voor de 43-jarige man uit Zierik- zee die werd gearres teerd op verdenking van handel in harddrugs. Het OM zag onvoldoende ju ridische gronden om het voorarrest van de twee te verlengen. Het onder zoek loopt nog wel door. OOST-SOUBURG De maandelijkse wandel tocht van Stichting Mae Uku staat zaterdag in het teken van het Midzomer feest (foto). De SouMi- Kou-sponsorwandeltocht voert langs de drie Mo lukse wijken op Walche ren. De opbrengst gaat naar het 35ste Midzomer feest, dat donderdag, vrij dag en zaterdag gehou den wordt in Oost-Sou burg. De tocht, van 15,10 of 5 kilometer, begint en eindigt bij het Mae-Ukuge- bouwtje. TERNEUZEN Busreizigers rond Ter- neuzen moeten vanaf 19 augustus tot en met 1 september rekening hou den met een halfuur extra reistijd, waarschuwt Connexxion. In die peri ode wordt gewerkt aan een brug over de Oost- sluis, waardoor wegver keer de sluis niet altijd kan passeren. Bij de be diening van de sluis zal rekening worden gehou den met bustijden, maar vertraging is toch niet uit gesloten. Thomas de Visser (13) uit Goes is meervoudig gehandicapt en moet al kruipend naar de auto. Zijn moeder heeft reuma en kan hem niet uit zijn rolstoel tillen. Dat kan zo niet langer, vindt ze. Daarom is ze een crowdfundactie be gonnen voor een rol stoelbus. Ook Zeeland heeft hitteproble- men. Dat blijkt uit de tussen tijdse cijfers van het onderzoek naar de gevolgen van de kli maatverandering. Melita Lanting Heinkenszand -Wethouder Ad Schenk *j ll^j E A Dit is het meetkastje klimaat verandering. Het hangt in Vlis singen, Middelburg en Heinkens zand. Ton van den Nouweland Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2