erappeltjes ziinerweer Verdachte van fraude gemeente Goes wil zitting achter gesloten deuren Kogelstoter Remco Goetheer hoopt op internationale doorbraak Een verdachte van fraude wil dat haar rechtszaak achter gesloten deuren wordt behandeld. Het Openbaar Ministerie verzet zich daar tegen. KAPELLE Ze zijn er maar even. Echte zo- merappels. Bij fruitkwekerij Van Liere in Kapelle wordt nu de delcorf geplukt. Sam Wisse (foto) plukt mee. De delcorf is een zoete zomerappel die - mits gekoeld - wat langer houdbaar is. De meeste zomerap- pels kun je beter zo snel mogelijk na het plukken opeten. Dan zijn ze het lekkerst. De oogst is dit jaar niet overdadig. Net als vrijwel alle fruitkwekers heeft ook Van Liere last van koude- en vorstschade. Zomerappels zijn de eerste appels van het seizoen. Eind augustus, begin sep tember begint de pluk van de langer houdbare rassen, zoals de elstar. De 6o-jarige E.S. uit de gemeente Kapelle zou als ambtenaar van de afdeling schuldhulpverlening fraude hebben gepleegd ten koste van onder meer zestien mensen die in de schuldhulpverlening za ten en de gemeente Goes. Het zou gaan om een bedrag van ruim twee ton. De mensen in de schuldhulp verlening kregen door haar ge ruime tijd minder geld dan waar ze recht op hadden. De vrouw moest gisteren voor de rechtbank ver schijnen. Haar zaak werd echter aangehouden omdat de reclasse ring nog geen rapport over haar heeft geschreven, zo maakte offi cier van justitie Hanna Huizinga tijdens de zitting bekend. Tegenover de rechtbank zei Hui zinga dat ze het Openbaar Minis terie opdracht voor dat rapport had gegeven, maar dat er bij de reclas sering iets is misgegaan. Tevens maakte ze bekend dat ze een verzoek van de verdachte ont ving om de strafzaak tegen S. ach ter gesloten deuren te laten plaats vinden. „Want de rechtszaak zou erg ingrijpend zijn voor de ver dachte." Wat Huizinga betreft kan er geen sprake zijn van een behan deling van die strafzaak zonder publiek en pers. Ze stelde klip en klaar dat de verdachte ook geen re kening hield met de persoonlijke omstandigheden van haar slacht offers toen ze de fraude pleegde. Rechtbankvoorzitter Gerard Nomes wilde niet vooruitlopen op de definitieve behandeling van de strafzaak. Maar hij vertelde wel dat alleen bij hoge uitzondering rechtszaken achter gesloten deu ren plaatsvinden. Als ambtenaar hield ze ook geen rekening met haar slachtoffers Hij drong er bij de officier op aan om ervoor te zorgen dat de reclas sering op korte termijn her verslag schrijft over de verdachte. De rechtbank wil dat S. op ïg oktober daadwerkelijk wordt berecht. Voor die tijd moet de reclassering het rapport inleveren zodat rechtbank en Openbaar Ministerie kunnen lezen wat de drijfveren van de ver dachte zijn en hoe het nu met haar gaat. De fraudezaak kwam novem ber 2015 aan het licht. Een bank uitte toen het vermoeden dat de ambtenaar geld overmaakte naar de eigen privérekening. Volgens de bank waren de betalingen onge bruikelijk omdat openstaande schulden van S. door anderen wer den betaald. Na de melding werd ze meteen op non-actief gesteld. Inmiddels is ze ook ontslagen. Alle financieel benadeelden zijn volgens de gemeente Goes schade loos gesteld. It vrijdag 11 augustus 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND13 OM spaart verdachte niet Emile Calon Middelburg -Hanna Huizinga, officier van justitie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29