met een titel is droomscenario De Jong baalt van resereverol en zoekt een uitweg 23 kunnen nog flinke stappen voorwaarts zetten stellen vanuit Zeist aan te vechten, waardoor huisjurist Joris van Bent- hem de laatste seizoenen een helden- status verwierf in Rotterdam. Eis in plaats daarvan van spelers dat ze niet meer in gekke situaties terechtkomen. En spreek intern geen hogere doelstel ling dan die naar buiten toe wordt ge communiceerd. Schijnwerpers En als de medische staf dan met een innoverend slaaponderzoek voor de selectie op de proppen komt, als speler niet zuchtend en steunend je afkeer laten blijken, maar juist elke kans op verbetering aangrijpen. Maar niet al leen spelers komen meer dan ooit in de schijnwerpers, in het verleden ver schenen er net zo goed vakantiekiek jes op Facebook van algemeen direc teur Eric Gudde, die na de Europese nederlaag in Kroatië tegen HNK Rij- eka was doorgereisd naar Italië om Na zo'n mooi seizoen roepen datje voorzichtiger moet zijn, zo ben ik dus niet opgevoed daar met familie vakantie te vieren. Het zijn allemaal stappen of stapjes die Feyenoord nog kan zetten om be ter te worden. Wat dat betreft is het ui teraard een enorme aderlating dat Dirk Kuyt alleen nog vanuit zijn busi nessunit naar het publiek zal zwaaien dit seizoen, want hij nam de ploeg als geen ander mee op de lange reis naar professionalisering. Die kwaliteit had de naar Turkije vertrokken Eljero Elia veel minder, maar de Hagenaar had wel iets anders in zijn tas met speciale kwaliteiten. Elia had volkomen ma ling aan tegenstanders en reputaties van andere clubs. De linkerspits gaf Feyenoord een bepaalde bravoure, die paste bij een kampioen. Wie kampioen is, weet dat er meer dan ooit wordt gejaagd op zijn scalp. Feyenoord zal zich moeten wapenen, binnen en buiten de lijnen. „Er zijn spelers weg, anderen moeten op staan", weet ook Van Bronckhorst. en toe de beuk erin. Dat kan ik van hem wel overnemen. Alleen het scorend vermogen wordt las tig..." Er zal anders naar hem worden gekeken. „Als aanvoerder wordt het verwachtingspatroon alleen maar groter. Dan kun je niet de ene week een negen halen en de andere week een drie." Veltman weet dat er druk op zit dit seizoen. En er moet ook nog Europees voetbal worden veiliggesteld tegen Rosenborg. „Daar moeten we gewoon van winnen. Simpel." En dan, als hij geconfronteerd wordt met het feit dat Ajax sinds 2014 geen prijs meer heeft gewonnen: „Gek als je het zo hardop uitspreekt, hè. De titel is dit seizoen een must." fersom voor Davy Pröpper, maar zal ook wat ruimte willen creëren in het salarishuis. En zoals bekend stromen de Europa League-miljoe nen dit jaar ook niet binnen bij PSV. Na het mislukte vorige seizoen voelt PSV er veel voor om te bou wen aan een nieuwe ploeg. Het kre diet van Luuk de Jong lijkt com pleet te zijn verdampt. De aanvals leider van weleer is niet langer aan voerder. Teleurgesteld En zelfs zijn basisplaats was hij in de return tegen NK Osijek kwijt. „Of ik daar verbaasd over was? Vooral teleurgesteld. Ik ben een er varen speler, die de afgelopen sei zoenen ook belangrijk is geweest voor het team", zei De Jong. „Ja, ik voel me nu ook nog steeds belang rijk. Ik merk nog steeds dat jongens dingen aan me vragen en tegen me opkijken. Ik heb de band dan niet meer, maar samen met Marco van Ginkel en Jeroen Zoet ben ik nog steeds de aanvoerder van dit team." Ondertussen klopt Jürgen Loca- dia steeds wat dwingender op de deur in de PSV-voorhoede. Bij een vertrek van De Jong zou jeugdpro- duct Sam Lammers ook weer een plekje in de pikorde kunnen opschuiven, en zo meer per spectiefhebben op speeltijd. „Of ik speel tegen AZ? Dat zou ik niet durven zeggen. Misschien is daar morgen op de training meer over be kend", zei De Jong, die de bui echter zal voelen hangen. „Het enige wat ik kan doen, is mijn best blijven doen voor PSV. Dit hoort allemaal bij topsport." i UITSLAGEN Met enig gevoel voor overdrijving zou Luuk de Jong na zijn voetbal carrière best in de communicatie kunnen gaan werken. De spits van PSV was gisteren op De Herdgang door verschillende media 'aange vraagd' om vragen te beantwoor den over zijn toekomst. De Jong koos zijn woorden zorgvuldig, zei geen gekke dingen. Toch was zijn boodschap helder. „Ik heb nooit ge roepen dat ik weg zou willen. Maar ik ben een topsporter en als er kan sen zijn, dan ga ik daar over naden ken. Op dit moment is er niks con creet. Ik wil bekijken wat de juiste beslissing is, maar zolang ik hier ben, ga ik keihard mijn best voor PSV. We zien wel wat er in de toe komst gaat gebeuren", zei De Jong na de ochtendtraining. Vraagprijs De technisch directeur van Han nover 96 bevestigde gisteren ove rigens de interesse in De Jong. De Bundesliga-club lijkt de belang rijkste kandidaat om de aanval ler in te lijven, maar hikt mo menteel nog wel tegen de vraagprijs aan. Er is ook geïnformeerd naar De Jong vanuit Frankrijk, Spanje en Engeland. Hoeveel de Eindhovenaren precies wensen te cashen voor S de centrum- spits, is onduidelijk. Feit is wel dat De Jong vorige zomer zijn contract verlengde tot 2020 en daardoor een grootver diener is in de selectie. PSV pakte al een flinke trans- Was Crystal Palace, waar hij her- nigd zou kunnen worden met zijn oude trainer Frank de Boer, dan ook geen aantrekkelijke optie? „Dat heb ik ook steeds gelezen, maar het is nooit aan de orde geweest." Gek gevoel Voor het eerst in zijn carrière stond Veltman open voor een vertrek. „Dat was eigenlijk best een gek ge voel. Maar ik ben blij met hoe het nu gelopen is. Het aanvoerderschap maakt me trots. Met een titel straks alsnog vertrekken is het droomsce nario." Velltman sprak niet expliciet met zijn voorganger Davy Klaas- sen over het aanvoerderschap, maar Davy was echt een lei der, die ging voorop in de strijd. Af vrijdag 11 augustus 2017 GO Vilhena moet na het vertrek van Elia (I) en stoppen van Kuyt één van de nieuwe leiders wor den. FOTO PRO SHOTS —Giovanni van Bronckhorst ATLETIEK Londen (Eng). WK. Series. 5000 meter, vrouwen. Heat 1: Obiri (Ken) 14.56,70, 2. Ayana (Eth) 14.57,06,3. Teferi (Eth) 14.57,23,4. Krumins 14.57,33. Kru- mins naar finale. Heat 2: Gldey (Eth) 14.59,34, 2. Hassan 14.59,85,3. Houlihan (VSt) 15.00,37. 800 meter, vrouwen. Heat 1:1. Wilson (VSt) 2.00,52, 2. Yarigo (Ben) 2.00,99,3. Balciunaite (Lit) 2.01,21, 4. Verstegen 2.01,50. Verstegen naar halve finales. 1500 meter, mannen. Heat 2:1. Mikhou (Brn) 3.42,12, 2. Holusa (Tsj) 3.42,31,3. O'Hare (Eng) 3.42,53,13. Douma 3.55,36. Douma viel voor de finish en is uitgescha keld. TENNIS Montreal (Can). WTA. Mannen. Tweede ronde: Mannarino (Fra) - Raonic (Can/6) 6-4 6-4, Nadal (Spa/1) - Coric (Kro) 6-1 6-2, Chung H (ZKo) - Goffin (Bel/9) 7-5 6-3, Querrey (VSt) - Tsonga (Fra/8) 6-1 3-6 6-4. Derde ronde: Schwartzman (Arg) - Do naldson (VSt) 0-6 7-5 7-5. Toronto (Can). ATP. Vrouwen. Tweede ronde: Halep (Roe/2) - Rybarikova (Slw) 6-3 6-4, Kerber (Dui/3) - Vekic (Kro) 6-4 7-6(5). Derde ronde: Wozniacki (Den/6) - A. Rad- wanska (Pol/10) 6-3 6-1, Safarova (Tsj) - Makarova (Rus) 6-3 6-7(3) 6-2, Garcia (Fra) - Bellis (VSt) 6-4 6-2 WIELRENNEN Lanaken (Bel). BinckBank Tour, UCI WorldTour. Vierde etappe, Lanaken - La- naken: 1. Theuns (Bel) 154 km in 3.24.23, 2. Kump (Slv), 3. Merlier (Bel), 4. Peter Sagan (Slw), 5. Groenewegen (Ned), 6. Danny van Poppel (Ned), 11. Teunissen. Algemeen klassement: 1. Küng (Zwi) 11.39.31,2. Bodnar (Pol) 0.04, 3. Dumoulin (Ned) 0.05, 4. Peter Sagan (Slw), 5. Kragh Andersen (Den) 0.08, 6. Boom (Ned) 0.10, 11. Van Emden 0.17,13. Roosen 0.19,17. Terpstra 0.25. Luuk de Jong staat open voor een transfer naar het buiten land. De voormalige aanvoerder van PSV lijkt bezig aan zijn laat ste dagen in Eindhoven. Bart Hoffman Eindhoven M Luuk de Jong. =RC FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23