Straks vertrekken Rotterdammers gaan nieuwe fase in, maar 22 'Coutinhovoor geen prijs te koop' Vanaf zondag zal Feyenoord het voelen. Nergens wordt zo fanatiek op gejaagd als op de kampioen. Dat dwingt de club tot professionalisering. Binnen, maar ook buiten de lijnen. Eerste speelronde Kort Oranje ■(Mik 1..MÏ 8sfl I f- iit0 Jones en Haps inzetbaar Brad Jones (foto) en Ridgeciano Haps zijn zondag inzetbaar tijdens de eerste competi tieduel van Feyenoord. Beiden trainden af gelopen dagen individueel, maar ze worden tegen FC Twente in de basis verwacht. 'Ik win zwaarste duel ooit Voormalig Barqa-speler en huidig captain van het Mexicaans elftal, Rafael Marquez (38), ontkent de beschuldiging dat hij als stroman is opgetreden voor een Mexicaanse drugsbaas. „Dit is het zwaarste duel van mijn leven, maar ik ga dat winnen." Woens dag werd hij door het Amerikaanse ministe rie van Financiën op de sanctielij st geplaatst. Iran straft twee internationals Massoud Schojaei en Ehsan Hajsafi mogen niet meer voor de nationale ploeg van Iran uitkomen. Ze zijn uit de selectie gezet om dat ze met hun Griekse club Panionios Athene tegen Maccabi Tel Aviv uit Israël hebben gespeeld. Sporters uit Iran mogen al 38 jaar niet tegen atleten uit Israël uitkomen. Droomtransfer Ahannach Soufyan Ahannach (21, foto) stapt per direct over van Almere City FC naar Brighton Hove Albion, nieuwkomer in de Premier League. Ahannach, sinds 2012 bij Almere, maakte vorig jaar achttien goals en tekende voor vijftien assists in 42 wedstrijden voor de club uit de Jupiler League. Flitsen Quote van de dag De Roon Record Natuurlijk vond ook Martin van Geel zes miljoen euro voor Ridgeciano Haps eigenlijk te veel geld voor een 24- jarige linksback met nul interlands achter zijn naam. En de technisch di recteur van Feyenoord zal ook mee warig met zijn hoofd hebben geschud toen AZ bovenop dat bedrag ook nog eens het lef had om Marko Vejinovic er op huurbasis bij te vragen. Van Geel had voor zijn gevoel echter geen keuze. Feyenoord is kampioen van Nederland en adel verplicht, ook in Rotterdam. Dus toen AS Monaco er in was geslaagd om Terence Kongolo voor een fors bedrag uit de Kuip weg te halen, moest Van Geel daarna zelf zijn portemonnee wijd opentrekken. De lat ligt hoger dan ooit en dus moest er een enorm bedrag aan AZ worden overgemaakt, dat in combinatie met de huur van Vejinovic tweemaal zo duur was als het aantrekken van top scorer Nicolai Jorgensen. Gunfactor Het hoort er allemaal bij als een club een badge van de Champions League op de mouw van het tenue mag strij ken. De buitenwereld verandert, an dere clubs vragen meer geld als de kampioen bij ze wil winkelen en de landelijke gunfactor van afgelopen seizoen zal als sneeuw voor de zon verdwijnen. „Dan kun je roepen na zo'n mooi EREDIVISIE seizoen dat we voorzichtiger moeten zijn, maar zo ben ik dus niet opge voed", stelt trainer Giovanni van Bronckhorst. De stip aan de horizon die de landstitel voor de Rotterdam mers al sinds 1999 was, is bereikt. Fey enoord zal in alles moeten gaan uit stralen dat het volksfeest van 14 mei en 15 mei geen toevalstreffer was. Mogen is vanaf zondag, als FC Twente op be zoek komt, moeten geworden in de Kuip. „Er wordt nog meer van Feyen oord verwacht - en terecht", stelt Van Bronckhorst. En dat zal ook een verandering in denken met zich meebrengen. Maar dan ook in heel de organisatie en tot in de kleinste details. Dus als de selectie met een korte Transavia-vlucht van Rotterdam naar Malaga vliegt voor een weekje trainingskamp, een keer niet die voucher van 7,50 euro helemaal opmaken door nog snel een onge zonde Snickers of een Twix te bestel len. Maar ook door bijvoorbeeld niet langer standaard de schikkingsvoor- Joël Veitman (foto) is een beleefd mens. Hij is krap vijf minuten in de kantine van sportcomplex De Toe komst binnen en hij heeft al flink wat handen geschud. Maar steeds bedankt hij hartelijk, met een lach op zijn gezicht. En zo gaat dat ei genlijk al een paar dagen. Hij heeft er bijna een lamme rechterhand van. Want er zijn drie redenen om de Ajacied te feliciteren. Zijn con tractverlenging tot 2020 is officieel beklonken, hij werd tijdens het trainingskamp in Oostenrijk be noemd tot de nieuwe aanvoerder van Ajax en in januari verwachten Veitman en zijn vrouw Naomi hun eerste kindje. Heeft dat laatste misschien met het eerste te maken? Oftewel: is het Qua nieuwe clubs weet ik heus wel dat ik niet op Barcelona hoef te wachten toekomstige vaderschap een reden om in Nederland te blijven. „Nou", zegt Veitman. „Nul procent." Het aanvoerderschap dan? „Geweldig, maar ook niet doorslaggevend." Nee, bij de categorie clubs die af gelopen zomer voor hem kwam, kreeg hij domweg niet het juiste gevoel. „In ieder geval niet het idee van: ja, hier wil ik Ajax heel graag voor verlaten. Dan doe ik het ook niet. Ik weet heus wel dat ik niet op FC Barcelona hoef te wachten. Ik weet van mezelf prima wat ik kan en wat ik niet kan. Ik ben geen Christian Eriksen, die barst van het talent, en zich overal makkelijk aanpast. Ik wil niet vertrekken om het vertrekken. Dan blijf ik liever bij Ajax, zeker in de wetenschap dat ik aanvoerder zou worden." vrijdag 11 augustus 2017 GO v.' VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Mathias Pogba (26), broer van United-ster Paul Pogba, verlaat Sparta al na één seizoen. Hij kan zich niet schikken in zijn reserverol. AZ laat Muamer Tankovic (22) vertrekken naar het Zweedse Hammarby IF. De Zweed van Bosnische origine kwam in 59 duels voor de Alkmaarders tien keer tot scoren. FC Utrecht heeft in Jean-Christophe Ba- hebeck (24) een nieuwe spits gevonden. De Fransman ondergaat vandaag een medische keuring en bij groen licht wordt hij voor één seizoen gehuurd van Paris Saint-Germain. Klopp, trainer van Liverpool, heeft het bod van Barga (dat zelf Neymar voor 222 miljoen euro verkocht) voor 100 miljoen euro op Coutinho (foto) geweigerd. Het Neder lands mannen- elftal is naar de 36e positie op de wereldrang lijst gezakt. Nog nooit stond Oranje zo laag in het klassement van de wereld voetbalbond FIFA. Brazilië is de nieuwe aan voerder van de ranglijst. 1 Marten De Roon (26, foto) keert na één jaar Middles brough terug bij Atalanta in de Serie A. De middenvelder was eind mei nog invaller bij de interland Marokko - Ne derland (1-2). De 13 miljoen euro die Brighton voor Davy Pröpper betaalde was een clubre cord. Direct al weer verbro ken met de transfer van José Izquierdo (15 miljoen). O Q. Adel verplicht Feyenoord tot stap vooruit Mikos Gouka Rotterdam Programma Vandaag 19.00 uur ADO Den Haag - FC Utrecht Morgen 18.30 uur PSV - AZ, VVV - Sparta 20.45 uur Heracles - Ajax, Vitesse - NAC Zondag 12.30 uur PEC Zwolle -Roda JC 14.30 uur Feyenoord - FC Twente, Willem II - Excelsior 16.45 uur FC Gronin gen - Heerenveen Feyenoord-spelers mogen bij een vlucht hun voucher van 7,50 euro dit seizoen niet opmaken aan een ongezonde Snickers of Twix. Joël Veitman (25) krijgt een ander leven, binnen én buiten het veld. Als aanvoerder van Ajax en toekomstig vader van zijn eerste kind. „Met een titel vertrekken is het droomscena- rio." Daniël Dwarswaard Amsterdam —Joël Veitman (25)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22