Tommy Wieringa Vader Sharleyne (8) eist verhoor zorgmedewerkers 15 89,0 'Meisje had eerder gered moeten worden' Het ego rust nooit. Nooit leunt het voldaan achterover Het gevaar van een sterk ver groot ego, dat per definitie stoelt op een onrealistisch zelfbeeld, is dat het gemakkelijk wordt ge krenkt. Tekenend zijn de allergi sche reacties van de Amerikaanse president op hem onwelgevallige nieuwsfeiten. Trump is doods bang voor de wereld buiten de dagelijkse propagandadocumen- ten. De nareist vreest niets zozeer als gezichtsverlies - daarom is de realiteit zijn grootste vijand. Uit gelekte transcripties van Trumps telefoongesprekken met de Mexicaanse president Pena Nieto en de Australische premier Turnbull, komt die angst voor ge zichtsverlies goed naar voren. Hij smeekt hen om hem te helpen bij het realiseren van zijn belang rijkste verkiezingsbelofte: het te rugdringen van immigratie. Als Turnbull niet toegeeft, zegt Trump: 'Ik ben bang dat ik als een zwakke leider gezien word, al in mijn eerste week.' Intussen dreigt hij Noord-Ko- rea te treffen met 'vuur en woede zoals de wereld nog nooit heeft gezien' - helemaal het taalge bruik van het tirannieke ego dat geen inbreuk op zijn eigen on feilbaarheid duldt. De nucleaire dreiging van Kim Jong-un is een reëel gevaar, maar veel gevaarlijker is een Ameri kaanse president die zoiets per soonlijk opvat, en elke beledi ging eigenhandig wil wreken. m half tien 's mor gens en om half vijf 's middags ontvangt Donald Trump een map van 25 Aatjes met positief nieuws over zichzelf. 50 pagina's juichende tweets, nieuwsberichten, commentaren en uitgeschreven interviews per dag - allemaal hete lucht voor de ballon. Hoe triviaal ook, elk snip pertje informatie voldoet. Het enige criterium is dat het positief moet zijn over Trump en zijn re gering. Op positiefnieuwsluwe dagen volstaan screenshots van televisieoptredens waarop hij macht uitstraalt. De knipselmap wordt volgens VICE news geproduceerd door tien mensen, zes meer dan onder vorige presidenten. Voormalig persvoorlichter Sean Spicer en voormalig stafchef Reince Prie- bus kibbelden over wie het docu ment naar de president mocht brengen. Onderdanige mannetjes rond de zilverrug; niet lang meer en we zullen worden getrakteerd op allerlei perverse nieuwtjes uit het Witte Huis. Onbegrensde macht in handen van proleten is een geschikte voedingsbodem voor een cultuur van perversie; verdorven hofhoudingen zijn een historische constante van Ti berius tot Khadaffi. De Poolse journalist Ryszard Kapuscinski schreef eens dat alle alleenheersers die hij inter viewde, aan de muur van hun kantoor een wereldkaart hadden hangen waarop hun land was af gebeeld als middelpunt van de wereld. De behoefte aan zelfbe vestiging, wil ik maar zeggen, neemt gemakkelijk genoegen met bedrog. Al 200 dagen, minus de week enden, ontvangt Trump dat zo genaamde 'propagandadocu- ment' over zichzelf. Een berg van een kleine 10.000 pagina's gejubel en klaroengeschal. Het effect op het ego van de president kan moeilijk worden overschat. De honger van het ego is onbegrensd, en kan, als het niet door goede smaak of een moreel kompas in toom wordt gehouden, gruwe lijke vormen aannemen. Het ego rust nooit. Nooit leunt het even voldaan achterover, altijd is het op zoek naar nieuwe bevestiging, nieuwe brandstof voor het vreug devuur der ijdelheden. Twee jaar en ettelijke processen la ter start Victor Remouchamps nog maar een procedure. Dat zijn doch ter in juni 2015 van tien etages hoog haar dood tegemoet viel, kan hij niet verwerken. Nog altijd is niet opgehelderd waarom de toen 8-ja- rige Sharleyne midden in de nacht van de balustrade van de flat in Hoogeveen viel, sprong of werd ge gooid. Het gerechtshof in Leeuwar den besliste in maart dat er vol doende aanwijzingen zijn om de moeder te vervolgen voor moord op haar eigen dochter. In deze zaak is er één ding dat als een paal boven water staat, zegt Re mouchamps advocaat Sébas Diek- stra. „Sharleyne had nooit in de flat mogen zijn. Jeugdzorg had haar al lang uit huis moeten plaatsen." Nadat haar ouders in 2011 uit el kaar zijn gegaan, groeit Sharleyne op in de Hoogeveense flat De Arend, bij haar alcoholverslaafde moeder. Sinds 2012 ontvangen in- Als je dit dossier leest, springen de tranen je in de ogen stanties als Centrum Jeugd en Ge zin verschillende meldingen dat het niet goed gaat met Sharleyne. Als haar moeder een nieuwe relatie krijgt, wordt meermaals melding gedaan van huiselijk geweld. Het meisje gaat zo onder de spanningen gebukt, dat ze onzindelijk wordt. Sharleyne verblijft regelmatig in de woning van een drugsdealer en een alcoholist, waar de honden hun behoefte op de vloer doen. „Als je dit dossier leest, springen de tranen je in de ogen", zegt advocaat Diek stra. „Het is onverklaarbaar waarom de instanties niet ingrepen." Drie inspecties concluderen in 2016 dat er grote fouten zijn ge maakt in de zaak rond Sharleyne. Toch vindt verantwoordelijk bur gemeester Karei Loohuis van Hoo geveen niet dat 'zijn' zorgmedewer- kers hebben gefaald. Een schade claim wijst de gemeente van de hand. Advocaat Diekstra wil daarom namens Victor Remou champs de betrokken zorgmede- werkers horen. Onder ede. Exclusieve Lezersreis Slechts Brabants genieten Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc/GV1776 reiskatern.nl 3-daags arrangement, Oosterhout vrijdag 11 augustus 2017 PC den meisje Sharleyne uit Hooge- veen wil in een voorlopig getui genverhoor alle betrokken zorg- medewerkers onder ede horen. „In deze zaak is zoveel misge gaan. Dit kan niet zonder gevol gen blijven." Koen Voskuil Hoogeveen De flat waar het drama plaatsvond, fotoanp —Sébas Diekstra, advocaat van vader van Sharleyne Inbegrepen: 2 x overnachting in een Comfort kamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x heerlijk 3-gangen diner incl. amuse op de dag van aankomst 2 uur durende rondvaart door de Biesbosch Feel Happy Moment* Gebruik van sauna Gratis plattegrond van Oosterhout Gratis WiFi Brabant heeft een landschap van allure en is het verkennen meer dan waard. Een gebied met bijzondere monumenten en unieke natuur zoals De Biesbosch; het grootste zoetwatergetijdengebied van Europa. Hier kunt u heerlijk wandelen, varen en fietsen. In steden als Breda en Den Bosch is genoeg te beleven op gebied van cultuur, winkelen en uitgaan. 4-sterren Hotel Oosterhout ligt in het centrum van het gezellige plaatsje Oosterhout met voldoende parkeergelegenheid, terrasjes en winkels en dichtbij de grote steden Breda en Tilburg. Er zijn veel moge lijkheden voor dagjes uit en voor relax-momenten. Denkt u eens aan De Efteling, Safaripark de Beekse Bergen of aan de talrijke bossen die de omgeving rijk is. In het onlangs gerenoveerde en gemoderniseerde hotel kunt u ook zorgeloos genieten. In de sauna komt u helemaal tot rust. Voor het diner kunt u terecht in het restaurant waar gewerkt wordt met seizoensge bonden producten. Tijdens het Feel Happy Moment worden vrijblijvend diverse hapjes geserveerd in de bar! Bij zonnig weer kunt u heerlijk gebruik maken van het terras. Extra informatie: Dagelijks tussen 17.00 en 18.00 uur diverse hapjes in de bar Prijzen zijn o.b.v. een 2-persoons- kamer, exclusief verblijfsbelasting 2,50 p.p.p.n en per boeking 7,50 reserveringskosten. Kijk voor de voorwaarden op www.goedverblijf.nl/GV1776 Meer informatie en boeken: Ga naar onze website reiskatern.nl/pzc/GV1776 of bel met Goedverblijf.nl 085-4899019 o.v.v. reisnummer GV1776 i Goedverblijf.nl De vader van het in 2015 overle- Vertrek: tot 22 december 2017 Gelegen in gezellig centrum Sfeervol en vernieuwd restaurant Prachtige fiets- en wandelroutes Nabij grote steden als Breda en Tilburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15