€900 Veilig douchen in 1 dag molenaar 13 Nederlander Mimoun K. opgepakt na invoer2.300kilo cocaïne 35°C •v- h Zonder te weten dat hij met undercover agenten praatte, schepte drugsbaron Mimoun K. op over internationale drugstransporten. Nu staat hij voor de rechter voor een partij cocaïne ter waarde van honderden miljoenen euro's. „Het geld is in Amsterdam, maar ik kan het je overal sturen. Naar Du bai. Wil je euro's? Dan krijg je euro's. Wil je kleine of grote coupu res? Je krijgt het zoals je wilt, begre pen?" Tijdens een geheime bijeen komst in Spanje op rr juni 2016 laat de Nederlands-Marokkaanse Mi moun K. (45) er geen misverstand over bestaan. Hij is dé expert als het gaat om grootschalige drugshandel. Hij heeft afgesproken met de be langrijkste deelnemers aan zijn vol gende operatie: de invoer van 2.300 kilo Colombiaanse cocaïne naar Roemenië. De eindbestemming is Nederland. De straatwaarde be draagt zeker 200 miljoen euro. Zonder dat K. het weet, is zijn or ganisatie al maanden 'besmet'. Hij doet zaken met vijf undercover agenten, blijkt uit een reconstructie in de Roemeense krant Adevarul. De undercovers helpen hem met de invoer van tien containerladingen bananen uit Colombia. In twee containerwanden zit de cocaïne. De agenten komen Mimoun K., alias 'Rocky' of'Dark Rocky', op het spoor na een tip. K. heeft tegen deze informant gezegd dat hij voorheen cocaïne invoerde via Rotterdam, Amsterdam en Antwerpen, maar nu een lijn wil opzetten via de ha ven van Constanta. Hij heeft al een loods gehuurd. Tijdens de bijeenkomst in Spanje vertelt K. hoeveel hij al kwijt is aan de operatie. „700.000 dollar!" Hij lacht. „Voor een paar bananen!" Het geld heeft hij naar Roemenië ver stuurd via hawala-bankieren, het ondergrondse banksysteem voor criminelen. Het geld is voor de eer ste lading bananen en dekt ook de overige kosten van de operatie. Als de megapartij drugs uit Co lombia aanstaande is, vraagt K. om gereedschap om de containers open te kunnen snijden. Er komen vijf specialisten over die deze klus moe ten klaren. Vier uit Litouwen en één uit Colombia. K. prijst vooral de laatste. „Hij heeft gouden handen." Eind juni 2026 hebben underco veragenten verborgen camera's ge plaatst in de gehuurde loods. Op de beelden is te zien hoe op 29 juni blokken cocaïne worden uitgela den. Op de witte blokken zijn logo's van luxe merken geperst: Rolex, Kenzo en Louis Vuitton. Als Roemeense agenten die dag de loods binnenvallen, is Mimoun K. op het vliegveld van Malaga. Daar wordt hij gearresteerd door de Spaanse politie. K. noemt tijdens een eerste verhoor alle aantijgingen tegen hem 'onzin'. Opscheppen De undercoveragenten hebben hem horen opscheppen over zijn verleden. Hoe hij drugs tussen par tijen vis uit Marokko invoerde: „Ge loof me als ik je zeg: als je je richt op vis, ga je geld verdienen. Ze kunnen het scannen, doen wat ze willen, maar ze vinden het nooit!" Mimoun K. zegt dat als de Co lombiaanse drugs binnen zijn, hij de rest afhandelt. Geen problemen bij de grens, belooft hij. „Het is de Europese Unie! Als jullie je werk doen, handel ik het af in Europa." Met zijn partner Lyubo B. bespreekt hij dat ze echt niet gepakt moeten worden. „Als ik de gevangenis inga, kost het me heel veel geld!" De rechtszaak tegen K. begint 29 september in Constanta. TOT HITTE KORTING Wilt u ook blijven genieten van een heerlijke douche in een veilige badkamer? Wij maken uw badkamer veilig in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Op maat gemaakt naar uw wensen. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Tot 900,- hitte-voordeel! De hitte bepaalt uw korting bij aankoop van een comfortdouche uit de Art of Pure collectie O VEII Afspraak of brochure? Bel 0341 - 23 23 00 of kijk op www.molenaar.nl vrijdag 11 augustus 2017 Drugsbaron loopt met open ogen in de val Drugsbaas Mimoun K. bij zijn arrestatie. Koen Voskuil Constanta/Rotterdam Sinds 2009 '^DlGE pvloer, lage ins andbeugel en douchesl 'Kijk voor de actievoorwaarden op www.molenaar.nl/actie. Actie loopt t/m 19 aug. Jarenlange ervaring Meer dan 6.500 klanten gingen u voor Eigen vakkundige montagedienst 45 plaatsingen perweek Zonder ingrijpende verbouwing Ook afvoer van het oude bad 100% tevredenheidsgarantie Conform de CBW voorwaarden BEOORDELING CBW-erfeend VEILIGE BADKAMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13