M O O) CD O 12 ZE Bekerduel Hoek vier dagen eerder Steven Smulder aan de slag bij NEC Uniek prijzenfestijn voor Herman Calon Mobach en Minnaard doen vooraan mee Het duel in de KNVB beker tussen ASWH en Hoek is verplaatst naar zaterdag 19 augustus. De wedstrijd in de tweede voorronde stond in eerste instantie ingepland op woensdag 23 au gustus. Het duel wordt op verzoek van de club uit Hendrik-Ido-Ambacht nu enkele dagen eerder al gespeeld. ASWH zou op 19 augustus oefenen tegen Kozakken Boys maar heeft dat duel afgezegd. Voor Hoek betekent het bekerduel een weer zien met Kyle Doesburg. De aanvaller maakte deze zomer de overstap naar ASWH, dat uit komt in de derde divisie. Het bekerduel tussen ASWH en Hoek begint op zaterdag 19 augustus om 15.00 uur. Steven Smulder (19) speelt dit seizoen voor de beloften van NEC. De middenvelder uit 's- Heerenhoek heeft de overstap gemaakt van Feyenoord, waar hij de afgelopen jaren de jeugdopleiding doorliep. Smulder speelde afgelopen seizoen in Feyen oord onder 19 en ging deze zomer op zoek naar een nieuwe club. Hij leek over te stappen naar de beloften van Willem II, maar koos er uiteindelijk voor om naar Nijmegen te gaan. „Ik ben aangesloten bij de beloften en heb het heel erg naar m'n zin", liet de aanvallende middenvelder gisteren weten. Op de eerste officiële natoervlucht uit een se rie van zes speelde duivenmelker Herman Ca lon uit Hoofdplaat de concurrentie aan digge len in zijn samenspel. Hij pakte de prijzen twee tot en met zestien. Veertig van zijn vijf tig ingezette duiven vielen in de prijzen in een deelnemersveld van 1220 duiven en dat is een unicum. In de groep Zeeland-West won de duif van Henk en Henry Mookhoek uit Breskens voor het prijzenfestival van Herman Calon tegen 3354 duiven. In Zeeland-Midden wonnen de gebroeders Scheele uit Terneuzen tegen 2542 duiven en in Zeeland-Oost won F. van de Lin den uit Stekene tegen 3348 duiven. Wielrenner Jarno Mobach uit Philippine heeft zijn positie in de Tour de l'Ain gisteren verste vigd. De renner van de opleidingsploeg van Team Sunweb finishte veilig in het grote pelo ton, aangevoerd door ritwinnaar Juan José Lo- bato. Hij klom zelfs een plaats doordat de Fransman Anthony Turgis op achterstand binnenkwam. Mobach staat nu vijftiende. Marco Minnaard uit Wemeldinge scoorde een top 20-klassering in de rit van Polliat naar Tré- voux over 141 kilometer. Hij werd achttiende. HZ-toernooi Arjan Poleij Nelli Cooman Praggnanandhaa is in Vlissingen een van de kanshebbers op eind- winst. Vandaag wordt de inwoner van de Zuid-Indiase mil joenenstad Chennai twaalf jaar. Hij moet even nadenken als ge vraagd wordt of hij zijn verjaardag vaker in het buitenland heeft ge vierd. „Ik denk het niet", klinkt het. „Of wacht, toch wel! Een paar jaar terug, bij een toernooi in Zuid-Korea." Zuid-Korea, Rusland en Zuid- Afrika zijn zomaar wat landen waar Praggnanandhaa de afgelo pen jaren regelmatig is geweest om schaaktoernooien te spelen. „In Europa ben ik ook vaak ge weest", zegt hij. Maar in welke lan den precies weet hij nauwelijks nog. Een Indiaas softwarebedrijf sponsort Praggnanandhaa en fi nanciert de vele reizen die hij maakt. „Toen ik zeven jaar was, had ik veel last van jetlags en vond ik het reizen nooit zo leuk. Nu heb ik daar geen last meer van en val ik in slaap wanneer ik wil." Schaakinsiders noemen Praggnanandhaa het grootste ta lent ooit en vragen zich af waar het succesverhaal van de jonge In diase knul stopt. Behalve twee we reldtitels behaalde hij op zijn tiende - als jongste schaker ooit - de titel internationaal meester. Momenteel is Praggnanandhaa hard op weg om ook de hoogste ti- echt bezig zien; kijken hoe hij om gaat met de spanning die bij zo'n toernooi komt kijken." „Ik heb met enorm veel goede schakers gewerkt", vervolgt Ra- mesh zijn verhaal, „maar zo'n bui tengewoon getalenteerd iemand als Prag heb ik nog nooit meege maakt. Hij werkt hard en zoekt zijn limieten op. Hij ziet het als een soort missie om de beste te worden. Hij weet dat hij overal doorheen moet: goede en slechte dingen." Praggnanandhaa volgt in Chen nai een speciaal, flexibel onder wijsprogramma en gaat naar een schaakschool, waar zijn coach hem begeleidt. Hij traint zes a tien uur per dag. Ook zijn zus is belangrijk geweest in zijn ontwikkeling als schaker. „Ik heb veel van haar op gestoken", vertelt Praggnanand haa. Vaishali bulkt net als haar broer van het talent en is twee voudig wereldkampioen bij de meisjes, het uitzonderlijke talent van Praggnanandhaa bezit ze ech ter niet. Of Praggnanandhaa tussendoor ook nog tijd heeft om kind te zijn? „Ik heb niet het idee dat hij iets van zijn jeugd mist", vertelt zijn trainer. Wat Praggnanandhaa zoal naast het schaken doet? „Ik vind het leuk om cartoons te kijken op televisie", vertelt hij met een glim lach. „En fietsen vind ik ook erg leuk om te doen!" In India wachten ze al jarenlang op een opvolger van vijfvoudig wereldkampioen Viswanathan Anand, ook afkomstig uit Chennai en het grote voorbeeld van Praggnanandhaa. Ramesh: „We willen weer iemand die net zo goed als hij is, het liefst nog beter." De ambitieuze Praggnanandhaa hoopt nog beter dan Anand te worden en ook meerdere wereldti tels te veroveren. Maar alles op zijn tijd. Praggnanandhaa: „Eerst maar eens de jongste grootmeester ooit worden." tel in de schaaksport, grootmees ter, als jongste schaker aller tijden te behalen. Daarvoor heeft hij nog zeven maanden de tijd. Omdat de ouders van Praggna nandhaa het idee hadden dat hij Toen ik zeven was, had ik veel last van jetlags en vond ik het reizen nooit zo leuk en zijn zus Vaishali te veel televi sie keken, dachten ze dat een hobby voor hun kinderen goed zou zijn. Zowel Praggnanandhaa als zijn vier jaar oudere zus be landden achter het schaakbord, Praggnanandhaa was toen vijfjaar oud. „Maar dat is nogal uit de hand gelopen", vertelt een lachende Ra- machandran Ramesh, verwijzend naar de 'hobby' van het tweetal Ramachandran Ramesh is de coach van Praggnanandhaa. Hij is zelf ook grootmeester. In 2008 stopte hij met schaken en werd fulltime-trainer. Ramesh heeft Praggnanandhaa nu vier jaar on der zijn hoede en is tevens coach van het nationale team van India. In tegenstelling tot de moeder van Praggnanandhaa, die er ieder toer nooi bij is, reist Ramesh meestal niet met zijn pupil mee. Hij volgt zijn wedstrijden live via internet. In Vlissingen is Ramesh er wel bij. „Ik wilde hem weer eens in het donderdag 10 augustus 2017 VOETBAL VOETBAL Steven Smulder (rechts) nog in actie voor Feyenoord foto dirk-jan gjeltema DUIVENSPORT WIELRENNEN l Eduardo Itturizaga en Konstantin Landa zijn samen koploper na zes rondes HZ- schaaktoernooi. In Vlissingen wonnen zij gisteravond als enigen van de zeven koplopers. Vandaag treffen ze elkaar in de ze vende ronde. I Wielrenner Arjan Poleij uit Kruinin- gen is gisteren in de eerste etappe van de Tour de l'Ain voor nieuwe lingen zesde ge worden. De rit over 66 kilometer eindigde in een massasprint. In de dinsdag gereden ploegentijdrit werd Poleij met zijn ploeg eve neens zesde. l Nelli Cooman uit Nieuwerkerk is looptrainer gewor den bij voetbalclub Sparta Rotterdam. De tweevoudig wereldkampioene sprint staat niet dagelijks op het veld, meldt RTV Rijnmond, maar is op afroep be schikbaar voor hoofdtrainer Alex Pastoor. Rameshbabu Praggnanandhaa wil ook de jongste grootmeester worden, foto lex de meester Wonderkind kijkt graag cartoons Hij vliegt de wereld rond, spot met alle schaakwetten en is pas twaalf jaar. Rameshbabu Praggnanandhaa kon eerder schaken dan lezen. De Indiër on dergaat het allemaal koeltjes: „Ik weet ook niet waarom ik zo goed ben", vertelde hij dinsdag avond na zijn vijfde partij op het Hogeschool Zeeland-schaak- toernooi. Arwin Willemsen Vlissingen - Rameshbabu Praggnanandhaa a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 94