4 NMfR-MHOfK Veiligheid lijkt geen issue bij het enthousiaste publiek MJclclëlburg Vanuit zijn kassahokje op de Markt in Middelburg zegt exploitant Ruud Alberts: „Een gezellige ker mis. Ik kom hier graag." Hij ver kocht net kaartjes voor de Space Jam aan twee Duitse tieners. Het is woensdagmiddag en redelijk druk met bezoekers die allemaal in de at tractie van Alberts willen. Daarmee kunnen ze op 35 meter hoogte zwe ven boven de Markt. Opmerkingen over veiligheid heeft hij nog niet gekregen. „Daar vraagt niemand naar." En als die vraag wel gesteld zou worden, kan hij direct naar de sticker op zijn kassa wijzen. Daaruit blijkt dat zijn Space Jam gekeurd is. „Maar nie mand vraagt of het wel veilig is." De Space Jam is een splinter nieuw apparaat. „Dit is z'n tweede kermis." Het is een soort zweefmo- Met de spiksplinternieuwe Space Jam kun je zweven op grote hoogte, foto lex de meester Hier in Middelburg is altijd een goede sfeer. Nooit rottigheid. Ik kom hier graag len waarbij de zwevers langzaam hoger en hoger gaan tot ze zwie rend over de hele stad kunnen uit kijken. Patricia Vermeulen en haar vriendin Merel Timmermans ver laten lachend het apparaat na ette lijke rondjes op grote hoogte. „Doen we nog eens!" De beide 17- jarige Middelburgse meiden vin den de Space Jam 'geweldig'. Angst om op zo'n hoogte te zweven, heb ben ze niet. „Waarom? Het is alleen maar leuk", zeggen ze lachend. En over de veiligheid van het apparaat, daar hebben ze geen twijfels over. „Hier gebeurt waarschijnlijk toch nooit een ongeluk." Alberts is tevreden over de omzet die hij draait tijdens de Middel burgse kermis. „Alleen zaterdag en dinsdag waren niet echt goede da gen. Toen regende het en dat merk je meteen." Andere exploitanten zijn ook zeer tevreden. De heer de Haan komt al meer dan tien jaar naar Middelburg met zijn schiettent en zegt dat hij van de Zeeuwen houdt. „Hier is het altijd goed." Het valt hem wel op dat steeds meer Mid delburgse meiden en vrouwen ook het geweer pakken om hun vaar digheid te testen. Over het alge meen vindt hij dat Zeeuwse man nen en vrouwen redelijk goede schutters zijn. Mark de Koning vindt dat echter niet van zichzelf, zegt de Goese- naar. Hij is samen met Middel burgse vrienden op de kermis en probeert voor zijn dochtertje een beer te schieten. Dat lukt hem niet. „Over een paar dagen is het kermis in Goes. Dan proberen we het op nieuw", zegt hij tegen haar. Leroy de Waard en zijn zusje Edith lopen met elk een zak churros over de Middelburgse Markt. „Lek ker hoor", zegt de 16-jarige Vlissin- ger. Hij was vorige week nog in Spanje en leerde daar deze lekkernij kennen. Zij: „Maar je moet er wel veel suiker op doen." Dennis, een vriend van Leroy, vindt churros maar niets. Hij houdt het dan ook bij een suikerspin. Op Plein 1940 staan ook enkele attracties, zoals Fantasy Jump en de Dragon Achtbaan. De exploitanten zijn familie van elkaar. Niek Moone van de Dragon: „Ik heb mijn nichtje gevraagd om hier ook te komen staan." Hij is net als de meeste an dere exploitanten tevreden. Alleen die dagen met regen, toen zag hij minder klanten op zijn achtbaan af komen. „Maar verder is het gezellig. Hier heerst altijd een goede sfeer. Nooit rottigheid. Ik kom hier graag." Vandaag, donderdag, is de laatste dag om de kermis te bezoeken. Ook tijdens de bouwvak staan wij klaar voor aannemer, zzp-er, zelfbouwer en particulier! 1-7 t/m 19-8 Wij zijn dan geopend van 7.30-17.00 uur www.jagertolhoek.nl Middelburg feest metSint-Niklaas MIDDELBURG Middelburg en Sint-Niklaas vieren 800 jaar stadsrechten. De Belgische stad bezocht de Zeeuwse hoofdstad begin juni tijdens het VolKoren- festial. Middelburgers kunnen zaterdag 2 september voor 12,50 per persoom mee met de bus naar Sint- Niklaas om de Vredes feesten bij te wonen. De trip om vat onder meer rondleidingen door musea en kerken. Het co mité 800 jaar Middelburg orga niseert het uitje. Politie pakt hardrijder Man gewond bij ongeval 112 NIEUWS De exploitanten zijn tevreden over de Middelburgse kermis. Ze roemen de sfeer die er heerst. „Het is hier altijd gezellig", zeggen ze. Inbraken bij drie campings Dé specialist in zonwering Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Vlissingen Tel. 0118-410444 Livingstoneweg 40 Goes Tel. 0113-246690 donderdag 10 augustus 2017 -Niek Moone, kermisexploitant BOUWMATERIALEN Op zaterdag van 8.00-12.00 uur, Bergen op Zoom is dan gesloten CLINGE Het rijbewijs van een 30-jarige man uit Axel is dinsdagmiddag ingeno men na een flinke snel heidsovertreding. De man werd aangehouden tijdens een sneiheidsmeting op de Woestijnestraat in Clinge omdat hij 135 kilometer per uur reed op een weg waar de limiet 80 kilometer per uur is. Het rijbewijs van de man werd meteen ingeno men en de zaak wordt zo snel mogelijk voorgelegd aan de officier van Justitie. RILLAND Een man is gis termorgen gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Westelijke Spuika- naalweg in Rilland. Volgens de brandweer was de auto mobilist onwel geworden achter het stuur. Het ongeval werd gemeld rond 08.50 uur. Een perso nenauto was tegen de dijk gereden en de inzittende zou door de botsing be kneld zijn geraakt. De brandweer, een ambu lance en een traumaheli kopter werden opgeroe pen. Het slachtoffer is per ambulance naar het zie kenhuis gebracht. De heli kopter bleek niet nodig te zijn. Tijdens de hulpwerkzaam heden werd de Westelijke Spuikanaalweg tijdelijk af gesloten voor het verkeer. Over de aard en ernst van de verwondingen van de automobilist is nog niets bekend. Zweven, zwieren en schieten op de Markt Emile Calon CADZAND-BAD Bij de re cepties van drie campings in Retranchement en Cad- zand-Bad is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. De inbrekers hebben een onbekende hoeveelheid geld meege nomen. Ook is er een po ging tot inbraak geweest bij een woonhuis aan de Badhuisweg. „Daar werden ze gestoord tijdens hun po ging", zegt politiewoord voerster Esther Boot. Vo rige week was er sprake van inbraken bij meerdere campings op Walcheren. www.hgzgeveltechniek.nl geveltechniek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81